o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

"Jesteście psami". Organizatorki Strajku Kobiet nie wpuściły dziennikarzy na konferencję

28
Podziel się

Strajk Kobiet zorganizował we wtorek kolejną konferencję prasową. Nie zostali na nią jednak wpuszczeni reporterzy TVP Info, Gazety Polskiej i Telewizji Republika. Organizatorki podkreśliły, że chcą rozmawiać tylko z "prawdziwymi dziennikarzami".

"Jesteście psami". Organizatorki Strajku Kobiet nie wpuściły dziennikarzy na konferencję
Organizatorki Strajku Kobiet nie wpuściły niektórych dziennikarzy na konferencję (Twitter)
bDXXmaTF

Konferencja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet miała rozpocząć się o godz. 12 w siedzibie organizacji przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Na miejscu pojawili się dziennikarze różnych stacji radiowych, telewizyjnych oraz prasowych. Części z nich odmówiono wstępu na konferencję.

Jesteście psami – rzuciła w stronę dziennikarzy Klementyna Suchanow, zamykając przed nimi drzwi do siedziby.
bDXXmaTH

Konferencja Strajku Kobiet. "Zapraszamy tylko prawdziwych dziennikarzy"

Na umieszczonym w mediach społecznościowych nagraniu widać, jak przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart zwróciła się do dziennikarzy zza zamkniętych drzwi. Podkreśliła, że nie chce, aby pytania na konferencji zadawali przedstawiciele niektórych mediów. Jej zdaniem część z reporterów służy wyłącznie partii rządzącej.

Zapraszamy tylko prawdziwych dziennikarzy. PiS-owskim służbom dziękujemy – powiedziała Lempart.
bDXXmaTN

W kamienicy na Wiejskiej doszło do przepychanek, gdy wykluczeni dziennikarze próbowali wtargnąć do środka, pomimo wyraźnego sprzeciwu organizatorek. Jak relacjonował Miłosz Kłeczek z TVP Info, w trakcie przepychanek "poturbowana została jedna z dziennikarek Gazety Polskiej". Ochroniarz miał próbować zmiażdżyć jej stopę.

Musieliśmy interweniować, przepychać drzwi, domagać się, aby wejść do środka. Odmówiono nam tego prawa – relacjonował.

Na miejsce wezwana została policja. Funkcjonariusze podjęli interwencję i pouczyli zebranych przed siedzibą Ogólnopolskiego Strajku Kobiet dziennikarzy o dalszym postępowaniu. Zmuszeni oni zostali do respektowania decyzji organizatorek konferencji.

bDXXmaTO
Nikt nie został zatrzymany ani ukarany – powiedział Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy, cytowany przez PAP.

"Tego nie zapraszaj, z tym nie rozmawiaj". Dziennikarze sprzeciwiają się dzieleniu środowiska

Sytuacja wywołała sprzeciw w środowisku dziennikarskim. Komentatorzy podkreślają, że nie należy dzielić dziennikarzy na "lepszych" i "gorszych". Do sprawy odniósł się m.in. felietonista Wirtualnej Polski Marcin Makowski.

Jedni są "prawdziwymi dziennikarzami", drudzy dziennikarzy udają. Ograniczenia wykonywania zawodu "naszych" oprotestowujemy, w przypadku "tamtych" milczymy. Z jednej strony władza chciałaby mówić, co mamy pisać, z drugiej Strajk Kobiet decydować, kto ma spadać – napisał na Twitterze.
bDXXmaTP

Do sprawy odniósł się także wieloletni dziennikarz TVN Igor Sokołowski. Podkreślił, że w Polsce funkcjonują głębokie podziały jeśli chodzi o sympatie medialne.

Tego nie zapraszaj, z tym nie rozmawiaj, a ten to żaden dziennikarz. I albo jesteś z nami, albo spadaj – ocenił poziom debaty publicznej w Polsce.

Część komentatorów zwraca z kolei uwagę na to, że działania Ogólnopolskiego Strajku Kobiet są odpowiedzią na brak możliwości zadawania pytań politykom przez dziennikarzy antyrządowych mediów. Eksperci podkreślają, że politycy partii rządzącej rzadko przychodzą do programów w "nieprzychylnych" stacjach. Mają unikać także kontaktu z wybranymi reporterami.

bDXXmaTQ

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Fotoreporterka Agata Grzybowska zatrzymana. Mariusz Ciarka o akcji policji

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXXmaUi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(28)
margo
5 miesięcy temu
I to jest język kobiet wstyd
Malowany
5 miesięcy temu
Jednym wstyd za to co dzieje się teraz w Polsce. Ja odczuwam większy wstyd za zachowanie tych pseudo liderek strajku. Jaki przykład dają młodszemu pokoleniu!!!
Pit
5 miesięcy temu
Dziwne gdybym ja wyszedl na rynek i tak bluzgal to od razu by mnie zamkli a ta ponoc kobieta caly czas uzywa wulgaryzmow i nic jej nie robia ???
bDXXmaUj
maciek
5 miesięcy temu
tzw niezależne media też oszukują i to jak
Haga
5 miesięcy temu
Brutalne, wulgarne przywódczynie tz. Strajku kobiet realizują po raz kolejny pomysły opozycji. Świetnie widać że to jest czysto polityczna gra o władzę. Gdyby było inaczej te panie powinny zakazać wstępu politykom. Niestety postulaty zmieniające się niemalże codziennie. A orutne żądanie usuwania ciąży na życzenie powinno było się stać za czasów poprzedniej władzy. Więc pytam czyimi rękoma chcą to zrobić. Dlaczego poprzednicy z panią Lempart na czele(była przecież w rządzie) nie spełnili rzekomych praw kobiet.Wystarczy włączyć trochę logicznego myślenia aby wiedzieć o co tu chodzi.
Apis
5 miesięcy temu
Najpierw przyszli po komunistów, ale się nie odezwałem, bo nie byłem komunistą. Potem przyszli po socjaldemokratów i nie odezwałem się, bo nie byłem socjaldemokratą. Potem przyszli po związkowców, i znów nie protestowałem, bo nie należałem do związków zawodowych. Potem przyszła kolej na Żydów, i znowu nie protestowałem, bo nie byłem Żydem. Wreszcie przyszli po mnie, i nie było już nikogo, kto wstawiłby się za mną."Martin Niemóller" dziś ograniczają prawa kobiet jutro ograniczą prawa wszystkich...
Edi
5 miesięcy temu
Nie.maco komentować lempart Ona niewie co robi
gość
5 miesięcy temu
zobaczcie o co walczą tak naprawdę te pseudo kobiety. o zamordyzm. będą mówiły to co przygotowane a nie odpowiedzi na pytania. czasy Jaruzelskiego czy jeszcze wcześniejsze Bieruta. rozczochrane czarownice nie pozostawiają wątpliwości. boją się odpowiadać na niewygodne pytania bo pieniądze za rozruchy by odpłynęły a tu długi trzeba spłacać.
CzarPGRu
5 miesięcy temu
Nie plotkować tylko dalej wpłacać na moje konto!!!
pies
5 miesięcy temu
Jedne są kobietami a Lempart tylko ją udaje
Psycholog 😷
5 miesięcy temu
To coś lampart ma braki‼‼
Kobieta👄💋
5 miesięcy temu
Z lampartami to do ZOO🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍♀️
🧖‍♀️🧖‍♀️🧖‍...
5 miesięcy temu
Zamknąć to w ośrodku i leczyć tyle z tego "strajku"
bDXXmaUb
Biuk6
5 miesięcy temu
Brawo, tak trzeba postępować z ludźmi Kurskiego udającymi dziennikarzy. Stop propagandzie pisu!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić