Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

Koniec śledztwa ws. zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Do sądu wpłynął akt oskarżenia

76
Podziel się:

Tą sprawą już od dwóch dekad żyje cała Polska. W 2001 roku syn płockiego przedsiębiorcy Krzysztof Olewnik został porwany, a 5 lat później znaleziono jego ciało. Do sądu w Płocku trafił akt oskarżenia przeciwko przyjacielowi zmarłego mężczyzny i kilku innym osobom.

Koniec śledztwa ws. zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Do sądu wpłynął akt oskarżenia
Do Sądu Okręgowego w Płocku wpłynął akt oskarżenia ws. zabójstwa Krzysztofa Olewnika (Facebook)

W październiku tego roku minie 20 lat od porwania Krzysztofa Olewnika - syna przedsiębiorcy branży mięsnej z Płocka. Według ustaleń "Superwizjera" TVN, do Sądu Okręgowego w Płocku wpłynął akt oskarżenia w tej sprawie przeciwko kilku osobom, w tym byłemu przyjacielowi zmarłego Jackowi K. i byłemu lokalnemu politykowi.

Były przyjaciel Krzysztofa Olewnika z najcięższymi zarzutami

350-stronicowy akt oskarżenia jest podsumowaniem wieloletniego śledztwa prokuratorskiego mającego na celu wskazanie osób odpowiedzialnych za porwanie Olewnika. Głównym podejrzanym w tej sprawie jest Jacek K. Mężczyzna miał być członkiem zbrojnej grupy, która rzekomo porwała Olewnika i znęcała się nad nim.

Jacek K. nie przyznaje się do winy. W 2009 roku został zatrzymany, a po pół roku w areszcie decyzją sądu wyszedł na wolność. Dwa lata temu otrzymał odszkodowanie za przewlekłość postępowania.

Motywem Jacka K. były rzekomo interesy, które prowadził wspólnie z Krzysztofem Olewnikiem. Obaj mężczyźni mieli udziały w handlującej stalą spółce Krup-Stal. Według prokuratury oskarżony, wykorzystując łatwowierność Olewnika, handlował stalą niewiadomego pochodzenia, a nadwyżki z jej sprzedaży trafiały do jego kieszeni.

Kiedy Włodzimierz Olewnik zażądał kontroli spółki, Jacek K. miał zlecić grupie Wojciecha Franiewskiego porwanie wspólnika. Według prokuratury celem było odwrócenie uwagi jego ojca od firmy i zdobycie pieniędzy z okupu, które pozwoliłoby pokryć długi.

Oprócz Jacka K. zarzuty dotyczą także Grzegorza K. - byłego lokalnego polityka z Płocka. Grzegorz K. według ustaleń prokuratury miał wyłudzić od Włodzimierza Olewnika 160 tys. zł po udzieleniu mu nieprawdziwych informacji na temat miejsca pobytu syna.

Wśród oskarżonych znaleźli się także Eugeniusz D., który obok Jacka K. miał być członkiem wspomnianej grupy o charakterze zbrojnym oraz Mikołaj B. i Andrzej Ł, podejrzani o wyłudzenie pieniędzy od ojca porwanego.

Porwanie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika

Przypomnijmy, że do porwania Olewnika doszło w nocy z 26 na 27 października 2001 roku w Drobinie pod Płockiem. Rodzina porwanego zapłaciła żądany okup, ale mimo tego mężczyzna został zabity. Jego zwłoki zostały znalezione 5 lat później w lesie niedaleko miejscowości Różan.

W toku śledztwa aresztowano 12 uczestników porwania oraz osób uczestniczących w późniejszym przetrzymywaniu mężczyzny. Dwóch z nich, Robert P. i Sławomir K., zostało uznanych za winnych zabójstwa i skazanych na dożywotnie pozbawienie wolności.

Zobacz także: Talibowie wkroczyli do amerykańskiego hangaru. Oto co tam znaleźli
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(76)
łoł
rok temu
Teraz tivien w reportażu ogłasza koniec śledztwa a nie Prokuratura , że wpłynął akt oskarżenia do sądu w Płocku ?
Wiki
rok temu
Oby sprawiedliwości stało się zadość. Przygnębiająca historia. Żal rodziców, bo syna nic nie zwróci..
polo
rok temu
Starali się , mieli tempo, ile jeszcze lat upłynie jak zapadną wyroki, po reformie sądownictwa poczekamy jeszcze dwie dekady.
pawel
rok temu
a słynny detektyw Krzysztof oddał pieniądze za " znalezienie " Krzysztofa ?
pamiętacie?
rok temu
ci co coś wiedzieli to się przecież sami w celach powiesili i akurat wtedy monitoring nie działał
gosc
rok temu
Olewnik robił imprezki i pewnie nagrywał wszystko a że u niego bawił szczyt łańcucha pokarmowego RP to mu zrobili to co zrobili i tyle. Oczywiście nagrania zaginęły i pewnie ktoś teraz interes na nich robi.
dez
rok temu
co za sukces pewnie KASTA dostanie nagrode-tylu ich bralo w tym udzial a dwoch skazanych kasa robila swoje
mak444
rok temu
kpiną to jest 20 lat prowadzenie śledztwa
prawnik
rok temu
Z tego co mówili kiedyś to była w to zamieszana policja i politycy wiec morderstwo jest państwowe, sprawa powinna byc prowadzona przez sąd spoza polski bo nasze organy sa podejrzane w tej sprawie
realista
rok temu
Polsce mataczenie może trwać i 20 lat.... Jak masz plecy w policji i prokuraturze
Neo
rok temu
Kolejna sfałszowana sprawa przez policję, prokuraturę i sądownictwo. Od 1939 roku nie ma sprawiedliwości. Obojętnie czy Niemcy, Ruscy, Amerykanie, EuroKołchoz każda ekipa polityczna jest Antypolska.
Twój nick
rok temu
Przypominam, że w tej sprawie swoje czynności zakończył już seryjny samobójca
😐😐😐
rok temu
Żyje cała Polska?! Nie wiem, jak wygląda życie autora, ale już mu współczuję.
zxc
rok temu
Jasne i jakiś tam biznesmen miał takie chody by w strzeżonym więzieniu wszystkich świadków odwiedzał samobójca...Ot klawisze to idioci którzy handlarzowi złomem coś takiego ułatwiali. I zapewne on mógł im zapewnić bezkarność za coś takiego.Kpina
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić