Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus. Szef ONZ ostrzega przed katastrofą pokoleniową

27
Podziel się

Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres powiedział, że świat stoi w obliczu "katastrofy pokoleniowej" z powodu zamykania szkół przez pandemię koronawirusa. Podkreślił, że zapewnienie bezpiecznego powrotu uczniów do szkół musi być "najwyższym priorytetem".

Koronawirus. Szef ONZ ostrzega przed katastrofą pokoleniową
Sekretarz Generalny ONZ ostrzega przed "katastrofą pokoleniową" (Getty Images)
bCYIHUZN

Antonio Guterres powiedział, że od połowy lipca szkoły zostały zamknięte w ok. 160 krajach, dotykając ponad 1 miliard uczniów. Jednocześnie co najmniej 40 milionów dzieci nie chodziło do przedszkola.

Sekretarz generalny ONZ dodał, że ponad 250 milionów dzieci nie uczęszczało do szkoły już przed pandemią. Ostrzegł, że światu grozi "katastrofa pokoleniowa" w dziedzinie edukacji.

bCYIHUZP
Teraz mamy do czynienia z katastrofą pokoleniową, która może zmarnować niewypowiedziany potencjał ludzki, podważyć dziesięciolecia postępu i zaostrzyć zakorzenione nierówności – powiedział Guterres, rozpoczynając kampanię ONZ "Ocal naszą przyszłość".
Kiedy lokalna transmisja COVID-19 jest już pod kontrolą, zapewnienie uczniom jak najbezpieczniejszego powrotu do szkół i instytucji edukacyjnych musi być najwyższym priorytetem. Konsultacje z rodzicami, opiekunami, nauczycielami i młodymi ludźmi mają fundamentalne znaczenie – dodał Guterres.

Koronawirus na świecie

Na całym świecie stwierdzono już ponad 18 milionów zakażeń koronawirusem. 693,7 tys. osób zmarło.

bCYIHUZV

Zobacz także: Pandemia koronawirusa wciąż groźna. WHO zwołuje specjalne posiedzenie

bCYIHVaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
tryb
2 miesiące temu
Ciemnogród, z którym mamy do czynienia w wielu krajach z Polską w czołówce wymaga aby ludzie nie byli zbyt inteligentni. Takimi się łatwiej manipuluje.
Tak
2 miesiące temu
Dlaczego tak skomlicie o euro skoro w zachodnich krajach tak źle ? Niemcy, Szwedzi, Francja zamkną wam euro i jesteście bankrutem.
Tomasz11
2 miesiące temu
Czym bardziej ciemny i fanatyczny tym lepszy.Teraz mamy takie elity i kadry. Ciemnogród i bezwzględny fanatyzm. Prostym człowiekiem można manipulować. Przykładów wokół tysiące.Człowiek który ma swoje zdanie i nie utożsamia się z żadnym ugrupowaniem nie liczy się. Takie czasy. Wartości i moralność nie w cenie, a szkoda.
bCYIHVar
Jacek
2 miesiące temu
Brednie. Szkoła pełni coraz bardziej funkcję przechowalni dla dzieci i młodzieży. Jeden rok lub nawet dwa lata bez normalnej szkoły nie zrobią różnicy. Piszę to jako nauczyciel.
echo
2 miesiące temu
ktos to sobie tak poukładał ,ze starsi pomrą a młodych słabych tez koronawirus zabierze i zostanie ludzkosć silna i do tyrania w bogaczach firmach gotowa niczym niewolnicy bez BOGA rodziny i dzieci bo bogatym praca potrzebna i by sie na rodzinie nie skupiali tylko na pracy , no takich cyborgów chca wychodować i mieć kogo w kosmos wysyłać , sami to tylko na wczasy mogą latac ale do eksperymentów potrzebują silnych i głupich ale zdrowych --- dlatego nawet jak beda mało kumaci to do roboty ciezkiej ich sie zapedzi bo tak duzo inteligentnych im nie potrzeba
Najnowsze komentarze (27)
al12
2 miesiące temu
jestem za tym żeby dzieci chodzili do szkoły bo grozi nam głód z braku wiedzy
Aga
2 miesiące temu
inteligencja nie idzie w parze z wykształceniem, tak dla jasności
wojownik.
2 miesiące temu
Polski rząd postanowił ukarać starych ludzi śmiercią głodową. Teraz otworzy obóz w Oświęcimiu. Jak historia się powtarza.
pawel
2 miesiące temu
ja już tą katastrofę widziałem , na tylnym siedzeniu w samochodzie ONZ
Suveren.
2 miesiące temu
Byłe elity sprzed 2015 jeszcze nie zauważyły, że tracą status materialny. Z elit przekształciły się w 5 lat politycznych pariasów. Pokazano im jakie jest ich miejsce i polityczne i materialne. Nawet się przekonuję, że nawet tego nie zauważyły. Jeszcze nie słyszę zgrzytu zębów. Ale to się już dzieje. Nawet Polsat się zorientował skąd wieje wiatr i układa się z nuworyszami nowobogackimi nowej władzy. Po kolejnych 5 latach obecna opozycja zniknie. Zanim powstanie nowa w Polsce objawią się nowi władcy, którzy "raz zdobytej władzy nigdy nie oddamy". Przygotujcie się na nowe pokolenie wilków, którzy w osobliwy sposób wyrażają się np. TVN. Jak zabiorą głos to gadają, że nawet prowadzący nie może wyhamować ich słowotoku. Jak inni zabierają głos to dalej gadają. Tylko oni opanowali nową wiarę i głoszą ją bez zahamowań. Są kaznodziejami, przewodnikami dla ludu. A jednak lud dał się uwieść. Itd itp. Może ktoś podejmie i rozwinie temacik.
harcerzyk
2 miesiące temu
ile dzieci zarazilo sie covid, ile zachorowalo, ilu zycie bylo zagrozone, ile zmarlo? i zestawic to z wynikami doroslych, wtedy bedzie jasna i oczywosta odpowiedz na to czy otwierac szkoly czy nie. biadolenia urzedasow stosujacych balamutne i nadmiernie dramatyczne okreslenia nie chcemy sluchac.
Armitage
2 miesiące temu
Każdemu systemowi totalitarnemu zależy, by dzieci jak najdłużej znajdowały się w szkole. W takiej placówce dużo łatwiej jest narzucić jakąś konkretną ideologię. Gdy siedzą w domu, to już dużo trudniej o indoktrynacje.
Zli ludzie
2 miesiące temu
,, Europo co z Tobą zrobiono,, polecam na YouTube ale chyba powinno być świecie drogi co z Tobą zrobiono...
bCYIHVaj
Mr.8
2 miesiące temu
System edukacji w naszym kraju jest tak nieefektywny, że nie zrobi różnicy rok w tą czy we w tą.
Skywalker
2 miesiące temu
Sądząc po niektórych wypocinach "redaktorów" z o2,to już to się zaczyna-bez błędu nie umieją nic napisać,o sensie nie wspominając....
robocop56
2 miesiące temu
Jak sie maja te "zalecenia" skorumpowanego WHO i ONZ do normalnosci na Bialorusi i w Szwecji ? Gdzie wszystko hula i nikomu nie przychodza do glowy jakies fanaberie .
Platon 2.0
2 miesiące temu
Wydaje mi sie, ze to mocno przesadzone prognozy. Na dlugo przed pandemia dzieci i mlodziez wykazywaly male checi zdobywania wiedzy. Sprawy nie ulatwia latwy dostep do mialkiej rozrywki, zdecydowanie preferowanej nie tylko przez nieletnich, ale rowniez doroslych, ktorzy powinni sluzyc za wzor. Zapasc postepowa grozi nam wiec nie z powodu wirusa, tylko lenistwa, adoracji glupoty i, o zgrozo, z samego postepu wlasnie.
Gal Anonim
2 miesiące temu
Szkoły powoli powinny odchodzić do lamusa, bo i tak niczego mądrego się w nich nie uczy, a każde następne pokolenie jest głupsze od poprzedniego. Ludzkość głupieje w zastraszającym tempie.
Jacek
2 miesiące temu
Brednie. Szkoła pełni coraz bardziej funkcję przechowalni dla dzieci i młodzieży. Jeden rok lub nawet dwa lata bez normalnej szkoły nie zrobią różnicy. Piszę to jako nauczyciel.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić