Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Ksiądz bezlitośnie potraktował parafian. Teraz tłumaczy

1159

Mazowsze. Proboszcz z parafii w Krajkowie kilka dni temu podał konkretne kwoty za tzw. kolędę. Mieszkańcy byli oburzeni. Po interwencji kurii ksiądz przeprasza. "Mea culpa" - pisze na stronie kościoła pw. Świętej Trójcy.

Ksiądz bezlitośnie potraktował parafian. Teraz tłumaczy
Ksiądz podał konkretne stawki za kolędę (Pixabay)

Wizyta duszpasterska. Ksiądz podał konkretne stawki

Niedawno informowaliśmy, że proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie (gmina Raciąż) ogłosił, że kolęda będzie odbywać się na zaproszenie. Jeśli ktoś ma życzenie, może zaprosić księdza. Jak się jednak okazało, nie za "co łaska". Ksiądz z Krajkowa podał konkretne kwoty. Osoby samotne miałyby zapłacić za kolędę 100 zł, a rodziny 200 zł.

Zainterweniowała Kuria Diecezjalna w Płocku. Jak podała rzecznik Elżbieta Grzybowska, ksiądz "przyznał, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny". Proboszcz parafii w Krajkowie zobowiązał się również przeprosić parafian i skorygować komunikat, który opublikował w internecie.

Krajków, Mazowsze. Ksiądz przeprasza parafian

Proboszcz zmienił informację zamieszczoną na stronie parafii pw. Świętej Trójcy. Teraz możemy przeczytać, że planowana wizyta duszpasterska umożliwi m.in. "zbiórkę, jak w latach ubiegłych, dobrowolnych ofiar na planowane inwestycje".

Przepraszam za wcześnie sugestie finansowe. MEA CULPA - przeprosił ksiądz z Krajkowa.

Jak ma wyglądać tzw. kolęda na zaproszenie w Krajkowie?

W związku z przyjętą formą kolędy, będę odwiedzał rodziny własnym samochodem, który jest rozpoznawalny w parafii. Proszę 1 osobę z rodziny, aby oczekiwała np. na drodze, przy furtce. W blokach, jako znak zapraszający proszę umieścić na drzwiach karteczkę "zapraszamy" lub religijny obrazek - informuje proboszcz parafii.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić