o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

Ksiądz bezlitośnie potraktował parafian. Teraz tłumaczy

794
Podziel się

Mazowsze. Proboszcz z parafii w Krajkowie kilka dni temu podał konkretne kwoty za tzw. kolędę. Mieszkańcy byli oburzeni. Po interwencji kurii ksiądz przeprasza. "Mea culpa" - pisze na stronie kościoła pw. Świętej Trójcy.

Ksiądz bezlitośnie potraktował parafian. Teraz tłumaczy
Ksiądz podał konkretne stawki za kolędę (Pixabay)
bDHRfYqd

Wizyta duszpasterska. Ksiądz podał konkretne stawki

Niedawno informowaliśmy, że proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie (gmina Raciąż) ogłosił, że kolęda będzie odbywać się na zaproszenie. Jeśli ktoś ma życzenie, może zaprosić księdza. Jak się jednak okazało, nie za "co łaska". Ksiądz z Krajkowa podał konkretne kwoty. Osoby samotne miałyby zapłacić za kolędę 100 zł, a rodziny 200 zł.

bDHRfYqf

Zainterweniowała Kuria Diecezjalna w Płocku. Jak podała rzecznik Elżbieta Grzybowska, ksiądz "przyznał, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny". Proboszcz parafii w Krajkowie zobowiązał się również przeprosić parafian i skorygować komunikat, który opublikował w internecie.

Krajków, Mazowsze. Ksiądz przeprasza parafian

Proboszcz zmienił informację zamieszczoną na stronie parafii pw. Świętej Trójcy. Teraz możemy przeczytać, że planowana wizyta duszpasterska umożliwi m.in. "zbiórkę, jak w latach ubiegłych, dobrowolnych ofiar na planowane inwestycje".

Przepraszam za wcześnie sugestie finansowe. MEA CULPA - przeprosił ksiądz z Krajkowa.
bDHRfYql

Jak ma wyglądać tzw. kolęda na zaproszenie w Krajkowie?

W związku z przyjętą formą kolędy, będę odwiedzał rodziny własnym samochodem, który jest rozpoznawalny w parafii. Proszę 1 osobę z rodziny, aby oczekiwała np. na drodze, przy furtce. W blokach, jako znak zapraszający proszę umieścić na drzwiach karteczkę "zapraszamy" lub religijny obrazek - informuje proboszcz parafii.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHRfYqm
bDHRfYqG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(794)
Komuno wróć
2 miesiące temu
Proboszcz skorygował ponieważ 100-200 zł to jednak za mało jak na jego potrzeby (opony zimowe,kasyna,agencje) wszystko kosztuje drodzy parafianie każdy ma pokusy.
Twój nick
2 miesiące temu
A co na to skarbówka i ZUS? Zwykłemu człowiekowi to zaraz dowalą, ale człowiekowi w sutannie to już nie
ale
2 miesiące temu
No cóż , każda firma ma swoje stawki...
bDHRfYqH
rte
2 miesiące temu
Co powiedział Jezus na temat opłat za posługi duchowe jego naśladowców ? Ewangelia Mateusza rozdział 10 wersety od 5 do 8 : „Tych dwunastu Jezus wysłał, dając im takie nakazy: „Nie oddalajcie się na drogę narodów i nie wchodźcie do miasta samarytańskiego, 6 ale raczej zachodźcie do zaginionych owiec z domu Izraela. 7 A idąc, głoście, mówiąc: ‚Przybliżyło się królestwo niebios’. 8 Leczcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie demony. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. „ Apostoł Paweł pracował na swoje utrzymanie i nie brał pieniędzy za posługi duchowe . List apostoła Pawła do Tesaloniczan rozdział 2 werset 9 : „Z pewnością, bracia, zachowujecie w pamięci nasz trud i mozół. Albowiem pracując nocą i dniem, żeby na nikogo z was nie wkładać kosztownego brzemienia, głosiliśmy wam dobrą nowinę Bożą. „
Masakra
2 miesiące temu
Sama nazwa parafianie mówi sama za siebie.
Najnowsze komentarze (794)
+/-
2 miesiące temu
Niewolnicy - płakać i płacić! Niewolnik ma czuć się szczęśliwym, że pan przyjmie od niego haracz! Co, kieckowi nie mają wydatków? Jeszcze ze dwie kadencje rządów PiS-u i będzie obowiązkowa dziesięcina na rzecz biskupów!
***
2 miesiące temu
Dam zwierzakowi ze schroniska, dam na głodujące dzieci w Jemenie, dam na wszelkie akcje WOŚP, wrzucę grosz grajkowi, dam żebrakowi - nie dam kk. Kropka. Marzę o dniu, w którym zostanie zerwany konkordat, zbójecka mafia sutannowych opodatkowana, katolicy sami utrzymają swoja najkrwawszą od tysiąclecia sektę, a rydzyk stanie przed sądem.
Pamiętajmy.
2 miesiące temu
Kościół , wiara są nieodłączne człowiekowi i w życiu potrzebne, jednak tworzy się koło Kościoła dziwna atmosfera, której takiej nie było nawet w czasach komunistycznych. Dziwne, że do tego przyłożyła rękę sama hierarchia kościelna. Szkoda. Człowiek amoralny, to gorzej jak bydlak, a przykład z lewa i prawa w czasie II wojny światowej.
Parafianin
2 miesiące temu
Proboszcz potrafi nie szczędzic przekleństw na kazaniach (k).O ciszy wyborczej nie wspomnę.Koleda...próby obrazy osoby,nie zacytuję. Próba do przyjęcia sakramentu, ktoś dostaje po głowie...
Maliniak
2 miesiące temu
Wiem, co to osoba samotna. Rodziną jest też samotna matka z trójką dzieci. I osoba samotna ma zapłacić za kolędę 100 zł. Ta samotna matka, której być może brakuje na mleko dla dzieci, 200 zł. Bóg to widzi i nie grzmi?
Tomek
2 miesiące temu
Uważam że ksiądz ma rację. Ludzie dają po 50zl co to jest w ogóle co można za 50zl kupić nic. Stawki podane przez księdza nie są wygórowane. Ludzie wstyd że dajecie mniej
Angelo
2 miesiące temu
Jak mój farosz zechce do mnie przyjść to on ma mi zapłacić za to, że zechcę go przyjąć. Inaczej fora ze dwora.
I tak
2 miesiące temu
większość zaprosi księdza, wręczy kopertę i będzie zapewniać: to nie ja, to oni.
bDHRfYqz
Hahaha,
2 miesiące temu
chwalcie covid! Bez niego kolęda była CO ŁASKA
Jacek
2 miesiące temu
Autorowi kłania się brak rozumienia znaczenia słowa - bezlitośnie. Rozumiem, że na fali chwytliwych artykułów ,,piętnujących" grzechy kościoła trzeba jakoś zaistnieć, warto jednak przemyśleć co się chce napisać i czy napewno rozumie się znaczenie tego co zostało napisane.
hit
2 miesiące temu
to byly kwoty netto do ceny nalezy doliczyc 22% wat i 15% prowizji razem kwota brutto na tace lub w kopercie 150 zl i 300 za pomylke he he kulpa pulpa puk zaplac
Goral
2 miesiące temu
Myslal ze przejdzie numer i wysepi pieniądze... a to jego przepraszam jest g. Warte!!!!! On przeprasza bo musi!!!!
Nieufamnikomu
2 miesiące temu
Ludzie po co ta nienawiść. Ja po prostu odszedłem z tej instytucji ładnych parę lat temu i nie chce mieć z nimi nic wspólnego.
Tarra
2 miesiące temu
Powinno być odwrotnie. Ksiądz żeby wejść do mieszkania powinien zapłacić wejściówkę 100 - 200 zł ha ha ha
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić