Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Ksiądz bezlitośnie potraktował parafian. Teraz tłumaczy

796
Podziel się:

Mazowsze. Proboszcz z parafii w Krajkowie kilka dni temu podał konkretne kwoty za tzw. kolędę. Mieszkańcy byli oburzeni. Po interwencji kurii ksiądz przeprasza. "Mea culpa" - pisze na stronie kościoła pw. Świętej Trójcy.

Ksiądz bezlitośnie potraktował parafian. Teraz tłumaczy
Ksiądz podał konkretne stawki za kolędę (Pixabay)

Wizyta duszpasterska. Ksiądz podał konkretne stawki

Niedawno informowaliśmy, że proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Krajkowie (gmina Raciąż) ogłosił, że kolęda będzie odbywać się na zaproszenie. Jeśli ktoś ma życzenie, może zaprosić księdza. Jak się jednak okazało, nie za "co łaska". Ksiądz z Krajkowa podał konkretne kwoty. Osoby samotne miałyby zapłacić za kolędę 100 zł, a rodziny 200 zł.

Zainterweniowała Kuria Diecezjalna w Płocku. Jak podała rzecznik Elżbieta Grzybowska, ksiądz "przyznał, że jego wpis na stronie internetowej parafii, dotyczący wysokości ofiary kolędowej, jest niestosowny". Proboszcz parafii w Krajkowie zobowiązał się również przeprosić parafian i skorygować komunikat, który opublikował w internecie.

Krajków, Mazowsze. Ksiądz przeprasza parafian

Proboszcz zmienił informację zamieszczoną na stronie parafii pw. Świętej Trójcy. Teraz możemy przeczytać, że planowana wizyta duszpasterska umożliwi m.in. "zbiórkę, jak w latach ubiegłych, dobrowolnych ofiar na planowane inwestycje".

Przepraszam za wcześnie sugestie finansowe. MEA CULPA - przeprosił ksiądz z Krajkowa.

Jak ma wyglądać tzw. kolęda na zaproszenie w Krajkowie?

W związku z przyjętą formą kolędy, będę odwiedzał rodziny własnym samochodem, który jest rozpoznawalny w parafii. Proszę 1 osobę z rodziny, aby oczekiwała np. na drodze, przy furtce. W blokach, jako znak zapraszający proszę umieścić na drzwiach karteczkę "zapraszamy" lub religijny obrazek - informuje proboszcz parafii.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(796)
Krzysztof
rok temu
Trzeba to wprowadzić jako już obowiązującą tradycję. Wywodzącą się od dawna . Jak kogoś chcesz odwiedzić ( Kolęda ) wołaj o kasę. I to Ty ustalasz kiedy przyjdziesz a nie gospodarz domu, mieszkania które chcesz odwiedzić. Jak kogoś witasz , przyjmujesz do społeczności ( chrzest, komunia ) każ płacić jak inni i to słono. A jak żegnasz i dziękujesz ( pogrzeb ) to też kasa, kasa, kasa. Życzę powodzenia - ale beze mnie. Mnie inaczej wychowano. I za takie odwiedziny, pożegnanie nigdy nie pomyślałem żeby wziąć pieniądze czy inne dobra. Ale widać ci co uczą etyki mogą i to robią więc czas najwyższy robić to samo co "nauczyciele ". TFU ..
zeno
rok temu
Nie należy nikomu narzucać ofiary za kolędę. Wizyta duszpasterska nie polega tylko na kasie. Oczekujemy nie chytrych kapłanów ? - a skąd oni się wywodzą - a no z naszych wspaniałych rodzin. Jaka rodzina taki kapłan , policjant , sędzia itd.
+/-
rok temu
Niewolnicy - płakać i płacić! Niewolnik ma czuć się szczęśliwym, że pan przyjmie od niego haracz! Co, kieckowi nie mają wydatków? Jeszcze ze dwie kadencje rządów PiS-u i będzie obowiązkowa dziesięcina na rzecz biskupów!
***
rok temu
Dam zwierzakowi ze schroniska, dam na głodujące dzieci w Jemenie, dam na wszelkie akcje WOŚP, wrzucę grosz grajkowi, dam żebrakowi - nie dam kk. Kropka. Marzę o dniu, w którym zostanie zerwany konkordat, zbójecka mafia sutannowych opodatkowana, katolicy sami utrzymają swoja najkrwawszą od tysiąclecia sektę, a rydzyk stanie przed sądem.
Pamiętajmy.
rok temu
Kościół , wiara są nieodłączne człowiekowi i w życiu potrzebne, jednak tworzy się koło Kościoła dziwna atmosfera, której takiej nie było nawet w czasach komunistycznych. Dziwne, że do tego przyłożyła rękę sama hierarchia kościelna. Szkoda. Człowiek amoralny, to gorzej jak bydlak, a przykład z lewa i prawa w czasie II wojny światowej.
Parafianin
rok temu
Proboszcz potrafi nie szczędzic przekleństw na kazaniach (k).O ciszy wyborczej nie wspomnę.Koleda...próby obrazy osoby,nie zacytuję. Próba do przyjęcia sakramentu, ktoś dostaje po głowie...
Maliniak
rok temu
Wiem, co to osoba samotna. Rodziną jest też samotna matka z trójką dzieci. I osoba samotna ma zapłacić za kolędę 100 zł. Ta samotna matka, której być może brakuje na mleko dla dzieci, 200 zł. Bóg to widzi i nie grzmi?
Tomek
rok temu
Uważam że ksiądz ma rację. Ludzie dają po 50zl co to jest w ogóle co można za 50zl kupić nic. Stawki podane przez księdza nie są wygórowane. Ludzie wstyd że dajecie mniej
Angelo
rok temu
Jak mój farosz zechce do mnie przyjść to on ma mi zapłacić za to, że zechcę go przyjąć. Inaczej fora ze dwora.
I tak
rok temu
większość zaprosi księdza, wręczy kopertę i będzie zapewniać: to nie ja, to oni.
Hahaha,
rok temu
chwalcie covid! Bez niego kolęda była CO ŁASKA
Jacek
rok temu
Autorowi kłania się brak rozumienia znaczenia słowa - bezlitośnie. Rozumiem, że na fali chwytliwych artykułów ,,piętnujących" grzechy kościoła trzeba jakoś zaistnieć, warto jednak przemyśleć co się chce napisać i czy napewno rozumie się znaczenie tego co zostało napisane.
hit
rok temu
to byly kwoty netto do ceny nalezy doliczyc 22% wat i 15% prowizji razem kwota brutto na tace lub w kopercie 150 zl i 300 za pomylke he he kulpa pulpa puk zaplac
Goral
rok temu
Myslal ze przejdzie numer i wysepi pieniądze... a to jego przepraszam jest g. Warte!!!!! On przeprasza bo musi!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić