Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Ktoś przeżył 29 dni pod gruzami? Wykryli bicie serca

67
Podziel się:

Pies pomagający chilijskim ratownikom pracującymi w zgliszczach po wybuchu w Bejrucie odkrył potencjalnego ocalałego z eksplozji. Czy to możliwe, by ktoś przeżył 29 dni pod gruzami?

Ktoś przeżył 29 dni pod gruzami? Wykryli bicie serca
Bejrut po wybuchu. (Twitter.com)

Czwartego sierpnia doszło do potężnego wybuchu saletry amonowej w porcie w Bejrucie, który zniszczył domy niemal 300 tys. ludzi. Eksplozja zmiotła z powierzchni ziemi szkoły, placówki medyczne, restauracje i wiele innych miejsc.

W Bejrucie wciąż trwają intensywne poszukiwania ofiar wybuchu. Jak donoszą zagraniczne media po 29 dniach od eksplozji wyszkolony pies ratowniczy wyczuł oznaki życia pod gruzami zniszczonego budynku w dzielnicy Gemmayzeh.

Potencjalnie nawet dwa ciała zostały wykryte przez kamery termowizyjne, uwięzione pod gruzami. Jedno małe zwinięte ciało i większe. Mniejsze ciało wykazywało pewne oznaki życia, zarejestrowano 18 oddechów na minutę, można było również wykryć słaby puls.

Francisco Lermanda, szef chilijskiego zespołu ratunkowego, podejrzewa, że ​​ten kto został uwięziony w gruzach musiał być w śpiączce - informuje "The Telegraph".

Szanse, że ktokolwiek przeżyje tak długi okres pod gruzami, są bardzo małe, podkreśla pracownik organizacji pozarządowej zaangażowany w akcję ratunkową. Ale nie zerowe.

Zespół Topos Chile, który dokonał odkrycia, miał uratować już wcześniej poważnie odwodnionego i niedożywionego mężczyznę na Haiti. Został odnaleziony 27 dni po niszczycielskim trzęsieniu ziemi.

Zobacz także: Dramatyczny obraz zniszczeń. Ludzi łączy strach i niepewność, PAH ruszył na pomoc
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(67)
Pawlaczka
2 lata temu
Ktoś wie gdzie można trenować Psy( konkrety) w okolicy Warszawy jakieś miejsce nie nastawiane na ( pieniądze) tylko na ratowanie ludzi z gruzów chodzi mi o coś naprawdę profesjonalnego typu grupa GPR K-9 w WOT tylko trochę bliżej.
vojak
2 lata temu
Proponuję rzetelnie sprawdzić polskie magazyny fajerwerków i (zabytkowej) amunicji, zajrzeć do skrzyń, a nie tylko zachwycać się plombami na zamkach.
docent
2 lata temu
A górnik Piątek przez 10 dni pił własny mocz i przeżył.Ale to bylo za Gierka.
Fxx
2 lata temu
Miejmy nadzieję że da się ich uratowac.
Ludwig
2 lata temu
Powinno byc po ataku izraela na magazyny saletry I bring Mosad I USA szykuja wojne
W ZSRR
2 lata temu
pod Kaukazem (Armenia) w latach 1970-tych było wielkie trzęsienie ziemi, 100-tysięczne miasto stało się rumowiskiem. Ekipy poszukiwawcze pracowały tydzień, potem buldożery zasypały ruiny ziemią. Miasto zlikwidowano, razem z uwięzionymi pod ruinami.
Antysyjonista
2 lata temu
Isreal znowu uaktywnił swoją maronicką falangę ===> Libańska Falanga czyli (inaczej Kataeb), faszystowska organizacja "chrześcijańskich" maronitów należąca do Międzynarodówki Chadeckiej. Ściśle współpracująca z izraelem. ===> Słynni z Masakry w Sabrze i Szatili dokonanej na palestyńskich uchodźcach w dniach 16-18 września 1982 roku przez libańskie maronickie oddziały (zwane również „chrześcijańską milicją”) pod dowództwem Elie Hobeiki. ===" Odbyło się to za pełnym przyzwoleniem i na polecenie dowództwa izraelskich sił zbrojnych, których jednostki interwencyjne w południowym Libanie otoczyły obozy uchodźców palestyńskich krótko przed masakrą. Liczba ofiar oceniana jest na 700-3500, z czego większość stanowili starcy, kobiety i dzieci.
ryr
2 lata temu
no to jeżeli Mahomet go ocalił to wiadomo teraz do kogo nasze biskupy powinny się kłaniać
ryr
2 lata temu
no to jeżeli Mahomet go ocalił to wiadomo teraz do kogo nasze biskupy powinny się kłaniać
Bla bla
2 lata temu
Podobno nie dała rady 😭😭 ludzie piszą w necie
wefa
2 lata temu
DLACZEGO NIE MOŻNA SKOMENTOWAĆ TEZY PANA ŻAKA Z TYTUŁOWEJ STRONY???
Mały
2 lata temu
A nasi kogoś znaleźli i czy już uciekli?
Taki żarcik
2 lata temu
Dziś ich uratują a w szpitalu korona czeka, przeznaczenia nie oszukasz..
Wiktor
2 lata temu
Ja ponad miesiąc czasu przeżyłem uwięziony we własnym domu z powodu choroby bezobjawowej a warunķi mam nie lepsze.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić