Leśnicy pokazali wyjątkowe nagranie. "Cieszymy się, jak dzieci"

6

Kolejna porcja ciekawostek przyrodniczych. Nadleśnictwo Wisła, Lasy Państwowe opublikowało na swoim profilu na Facebooku interesujące wideo. Widać na nim małe głuszce. "Z Wolierowej Hodowli Głuszców przesyłamy wspaniałe wiadomości, które zbiegły się w czasie z Dniem Dziecka" - napisali leśnicy.

Leśnicy pokazali wyjątkowe nagranie. "Cieszymy się, jak dzieci"
Małe głuszce (facebook, Nadleśnictwo Wisła, Lasy Państwowe)

Nadleśnictwo Wiła należy do Lasów Państwowych. Placówka prowadzi swój własny profil na Facebooku, gdzie aktualnie obserwuje ją 5,3 tysiące internautów. Liczba ta wciąż się jednak zwiększa.

Leśnicy dzielą się tutaj wiedzą na temat okolicznej flory i fauny. Dzięki ciekawostkom, jakie zamieszczają na wspomnianym portalu społecznościowym, można się sporo nauczyć.

Głuszce w gnieździe. Wspaniałe wiadomości

W czwartek, 1 czerwca bieżącego roku, pracownicy Nadleśnictwa Wisła poinformowali za pomocą Facebooka o narodzinach wyjątkowych ptaków - głuszców. To dla nich wielka radość i powód do dumy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaskroniec próbuje połknąć ropuchę. Niecodzienne nagranie Lasów Państwowych
(...) cieszymy się jak dzieci. Wczoraj pojawiły się pierwsze młode w jednym z gniazd, a dzisiaj w trzech kolejnych - poinformowali podekscytowani pracownicy jednostki.

"Póki co, nie wiemy, ile jest młodych, ale zaczynają powoli penetrować okolice gniazda - spójrzcie, jak są zabawnie nieporadne" - dodali. Zaznaczyli też, że aktualnie panująca pogoda (ciepła i słoneczna) bardzo sprzyja wylęgom.

Jedyne, czego potrzebują teraz to spokoju i dalszej dobrej pogody - trzymajcie kciuki - przekazali specjaliści.

Leśnicy nie zapomnieli też o Dniu Dziecka. "Przy okazji wszystkim dzieciom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta! Beztroski i samych uśmiechów" - podali na końcu wpisu.

Głuszec to bardzo rzadki ptak

Ten niezwykle rzadki ptak wygląda bardzo okazale. Rozmiarem podobny jest do gęsi.

"Występuje na terenie czterech niełączących się obszarów kraju w ilości 500-700 osobników. Przeprowadza się, na razie średnio udane, próby hodowli ptaka w niewoli. Różnice w wyglądzie samicy i samca (tzw. dymorfizm płciowy) są bardzo wyraźne - samica jest mniejsza i bardziej niepozorna" - czytamy na stronie "lasy.gov.pl".

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić