Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|
aktualizacja

Morawiecki bezlitosny. "Odra tak samo skażona rtęcią, jak Tusk prawdomównością"

183
Podziel się:

Mateusz Morawiecki nie zostawił suchej nitki na Donaldzie Tusku. Kością niezgody między panami tym razem okazała się katastrofa ekologiczna na Odrze. Premier nie przebierając w słowach, porównał skażanie rzeki do... prawdomówności lidera PO.

Morawiecki bezlitosny. "Odra tak samo skażona rtęcią, jak Tusk prawdomównością"
Premier bezlitosny dla Donalda Tuska (Getty Images)

Dramatyczną sytuacją w Odrze żyje cały kraj. Do tej pory strażacy i wędkarze wyłowili z rzeki już ponad 100 ton śniętych ryb. Niepokojące sygnały zaobserwowano po raz pierwszy już pod koniec lipca w Oławie pod Wrocławiem, a w połowie sierpnia skażona woda dotarła już do Szczecina. Eksperci mówią o ogromnej katastrofie ekologicznej, po której ekosystem będzie odradzać się latami.

Władze od wielu dni starają się ustalić, co spowodowało masowe wymieranie ryb. Początkowo badania wykazały podwyższony poziom tlenu i wysokie zasolenie, później media obiegły sensacyjne doniesienia o skażeniu Odry rtęcią. Obecność tego pierwiastka miały wykazać badania przeprowadzone przez Niemców, jednak później okazało się, że był to błąd w tłumaczeniu, a niemieckim służbom chodziło o wysokie pH w wodzie.

Morawiecki bez litości o Tusku

Zanim informacja ta została sprostowana, wieść o rzekomej rtęci w polskiej rzece podłapała prasa, a na polskie władze posypały się gromy. Za brak podjęcia szybkich kroków w sprawie skażenia wody rząd punktował m.in. Donald Tusk. "Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego" a "PiS jest jak rtęć" - pisał na Twitterze.

Teraz za te słowa liderowi PO oberwało się od premiera. Na piątkowej konferencji w Smolajnach (woj. warmińsko-mazurskie) Mateusz Morawiecki przypomniał w dosadny i jednoznaczny sposób, że "niektórzy insynuowali jakieś skażenie Odry chemikaliami, skażenie Odry rtęcią".

Więc ja chciałem powiedzieć, że Odra jest tak skażona chemikaliami, tak skażona rtęcią, jak Donald Tusk skażony prawdomównością, czyli w ogóle - stwierdził bez ogródek szef rządu.

Najnowsze badania pozwoliły premierowi na wydanie tak stanowczego osądu w sprawie rzeki. Tego samego dnia bowiem minister klimatu Anna Moskwa poinformowała, że kontrole wody nie wykazały żadnych nielegalnych aktywności w rzece. Rząd dopatruje się obecnie winy za katastrofę w niezidentyfikowanych dotąd algach i wysokim zasoleniu wód, do którego z kolei mógł przyczynić się zrzut wód z kopalni.

Zobacz także: Złote algi. Złe wieści znad Odry. PiS nie znajdzie winnego?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(183)
Monter
3 miesiące temu
Mistrz prawdomówności zarzuca komuś kłamstwo, to ci dowcip!!! Morawieckiemu sądy muszą wskazywać drogę prawdy, taki załgany człowiek jest premierem!
Max
3 miesiące temu
Jak ten człowiek śmie wytykać komuś kłamstwo 😖
olo
3 miesiące temu
Odezwał się ten co milion samochodów obiecał.
emeryt I sort
3 miesiące temu
tylko ten drugi Pan nie ma dwoch wyroków za kłamstwa.Sąd udowodnił winę temu tzw. premierem/slup kaczyńskiego/
Garen
3 miesiące temu
A kogo nazywają PINOKIO
I poszlo
3 miesiące temu
W swiat.... Wstyd Morawiecki
Hans
3 miesiące temu
Drewniany nos zarzuca komuś kłamstwo?
Piotr.
3 miesiące temu
Obaj kłamią ale tylko jeden z nich miał dwa wyroki o kłamstwo
Niebywały
3 miesiące temu
"Morawiecki bezlitosny. "Odra tak samo skażona rtęcią, jak Tusk prawdomównością"" I KTO TO MÓWI?????!!!!!! SPÓJRZ PAN W LUSTRO, PANIE MORAWIECKI!!!
Hai
3 miesiące temu
przecież w polityce wszyscy kłamią tylko nie premierzy
xyz
3 miesiące temu
Jasne, za to pinokio to magik pierwszej klasy - tak wypuszczać kupę ustami to mało kto potrafi. Pewnie dlatego ten grymas na twarzy - niesmak jednak pozostaje ....
Luc
3 miesiące temu
PRZYGANIA KOCIOŁ GARNKOWI, ŻE SMOLI !!! A SAM KŁAMIE. ZRESZTĄ TVPiS I WSZYSCY PISMACY , PRZEKONALI MNIE (COŚ W TYM ICH KOMPLEKSIE TUSKA MUSI BYĆ)- GŁOSUJĘ NA TUSKA!!!!!!
nick
3 miesiące temu
Brawo panie Premierze , taka prawda to zdrajca i sprzedawca Polski
Jolantka
3 miesiące temu
Każda sytuacja , nieszczęście ,tragedia dobra by prowadzić polityczną nienawiść z której nic nie wynika dobrego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić