Nachodzą mieszkańców. Po jednym pytaniu od razu się wycofały

116

Mieszkańcy warszawskiego Ursynowa ostrzegają przed domokrążcami. W jednym z mieszkań pojawiły się dwie kobiety podające się za pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej. Gdy zostały poproszone o pokazanie legitymacji natychmiast się wycofały. Podobne sytuacje mogą mieć miejsce w całej Polsce.

Nachodzą mieszkańców. Po jednym pytaniu od razu się wycofały
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images, Jakub WAjtowicz)

Na facebookowych grupach mieszkańcy informują o podejrzanych osobach, które nachodzą ludzi.

Dzisiaj na Imielinie w okolicy ulicy Malinowskiego za moim starszym już tatą do mieszkania weszły dwie panie, które przedstawiły się, że są z Ośrodka Pomocy Społecznej i chcą przeprowadzić jakiś wywiad. Ponieważ w mieszkaniu była moja mama, która od razu poprosiła o jakąś legitymację, panie się wycofały. Prawdopodobnie chciały okraść mojego tatę myśląc, że mieszka sam. Porozmawiajcie ze swoimi bliskimi, żeby uważali i nie wpuszczali obcych - ostrzega mieszkanka Ursynowa.

Pod wpisem kobiety pojawiły się ostrzeżenia innych mieszkańców warszawskiego Ursynowa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polskie celebrytki oszukane "na policjanta". Lewandowska ostrzega
U mnie łaziła kobieta, oferując sprzedaż sztućców, a jak odpowiedziała, że kto ją wpuścił na klatkę to uciekła. Uważajcie, bo oszuści wszystko oferują i podają się za osoby, którymi nie są. To oni nas pilnują, a nie my ich, a więc relacje trzeba odwrócić - czytamy w komentarzu.

Zgłoszenia o domokrążcach podających się za m.in. za pracownika administracji, gazownika, hydraulika czy kominiarza policja otrzymuje w całej Polsce. Mundurowi przypominają, by nie wpuszczać do domu obcych osób. Ofiarami krętaczy padają najczęściej osoby mieszkające samotnie i seniorzy.

- Przestrzegamy przed wpuszczaniem do domów nieznanych nam osób. Prosimy również, by przestrzec przez tego typu oszustwami naszych bliskich, zwłaszcza osoby starsze - naszych rodziców i dziadków, którzy nie korzystają na co dzień z internetu - podkreśla policja.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić