Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Eksperci: po katastrofie przetrwa kilka państw. Co z Polską?

574
Podziel się

Naukowcy przeprowadzili badania, aby ustalić, które z państw ma największe szanse na przetrwanie kryzysu klimatycznego. Udało im się wyłonić pięć miejsc, które poradzą sobie z globalnym ociepleniem i kryzysem migracyjnym.

Eksperci: po katastrofie przetrwa kilka państw. Co z Polską?
W przypadku katastrofy klimatycznej może przetrwać pięć państw (Pixabay)
bEKkAiad

Badanie zostało wykonane przez Nicka Kinga i prof. Aleda Jonesa z Global Sustainability Institute w Anglia Ruskin University (ARU). Wyniki obserwacji opublikowano w czasopiśmie Sustainability. Naukowcy wzięli w nim pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą doprowadzić do katastrofy we współczesnym świecie.

Pięć państw z szansą na przetrwanie

Badacze skupili się na wszystkich czynnikach, które mogą zagrozić naszej cywilizacji: umowy międzynarodowe, globalne struktury finansowe, kryzys ekologiczny oraz wzrost populacji przy zmniejszającej się liczbie zasobów.

W nadchodzących latach możliwe są znaczące zmiany. Wpływ zmian klimatu, w tym zwiększona częstotliwość i intensywność susz i powodzi, ekstremalne temperatury i większy ruch ludności mogą dyktować dotkliwość tych zmian - przekazała Aleda Jones
bEKkAiaf

W badaniu wyłoniono pięć krajów o najkorzystniejszych warunkach do przetrwania globalnego kryzysu. Okazało się, że Nowa Zelandia, Islandia, Wielka Brytania, Australia i Irlandia są obecnie narodami najbardziej przystosowanymi do nadchodzących zmian.


Wszystkie z wymienionych państw są położone na wyspach. Mają także umiarkowany klimat, co pozwoli na utrzymanie stabilnych warunków, nawet w przypadku coraz bardziej postępującego globalnego ocieplenia.

bEKkAial

Na pierwszym miejscu jest Nowa Zelandia i ma najkorzystniejsze warunki. Jest w stanie wytwarzać energię geotermalną i hydroelektryczną. Posiada dużą ilość gruntów, które nie są mocno zaludnione. W mediach już od dawna pojawiają się doniesienia, że w Nowej Zelandii powstają domy dla miliarderów, które mają być "schronami" w razie jakiejkolwiek katastrofy, czy to klimatycznej, czy też migracyjnej.

Zobacz także: Najwyżej położona na świecie farma wiatrowa. Ogromna konstrukcja u podnóża Himalajów
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkAiaG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(574)
C'mon!
2 dni temu
Nowa Zelandia przetrwa... Przecież ona leży w rejonie tak silnie sejsmicznym, że jedno porządne trzęsienie ziemi załatwi ten rejon na amen - razem z waranami.
Adolf
1 tyg. temu
Polaki przetrwają tylko u źródeł Wisły.
Butdg
1 tyg. temu
W polsce juz będziemy mieli mur a o reszcie bedzie myslal pis jak rozkradnie reszte
bEKkAiaH
Dariusz
1 tyg. temu
Wymienili te państwa gdzie wprowadzają nowy ład
icek
1 tyg. temu
Tajna historia XX wieku
Logika
1 tyg. temu
A, zapomnieli że Atlantyda była na wyspie i jej na mapie nie ma,wyspy pierwsze tona w odmętach Oceanu,największe szanse daje Norwegi co po uciecze lodu wyszła w górę i nie straszne jej o 500 metrów podniesienie Oceanu,
pimpek
1 tyg. temu
jednym z takich minipaństw jest nowogrodzka i fragment żoliborza, oba dobrze strzeżone.
ilander
1 tyg. temu
wyspy proste ale dedukcja woooohooo
robertWWA
1 tyg. temu
Kiedyś lubiłem jajecznicę ale za dużo jej jadłem i mi się przejadła. Myślę że moja wypowiedź jest równie merytoryczna co wasze, a może nawet bardziej.
Mart74
1 tyg. temu
Ruskin to wysoko postawiona rodzina masońska, więc już jest jakiś plan
Kurreck
1 tyg. temu
Dlatego islamiści tak sie pchają na Wyspy.
Tojalol
1 tyg. temu
Źródło : Z Piątnicy no bo skąd
Veto
1 tyg. temu
Albo śmierć!
bEKkAiaz
Ja Hfe
1 tyg. temu
No a co będzie z bezcennym Izraelem?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić