Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Wstrząsający widok. Zdjęcia fotografa obiegły świat. Biolodzy są przerażeni

27
Podziel się:

Widok dzikich słoni jedzących śmieci na wysypisku, które mieści się w pobliżu dżungli na Sri Lance to już prawie codzienność. Eksperci są przerażeni, gdyż po przebadaniu zwierząt wykryto w ich żołądkach i odchodach nieulegający trawieniu polietylen i inne tworzywa sztuczne.

Wstrząsający widok. Zdjęcia fotografa obiegły świat. Biolodzy są przerażeni
Przejmujące zdjęcia słoni szukających pożywienia na śmietnisku w Oluvil, na Sri Lance.

Przejmujące zdjęcia dzikich słoni szukających pożywienia w wysypisku śmieci w Oluvil, na Sri lance wykonał fotograf Tharmaplan Tilaxan z Dżafny. Otwarte wysypisko śmieci położone we wschodniej części kraju, w pobliżu dżungli w dystrykcie Ampara stanowi poważne zagrożenie dla miejscowej populacji dzikich słoni, które żywiąc się odpadkami, przypadkowo zjadają plastik. Fotograf od miesięcy dokumentował ich niebezpieczne dla zdrowia nawyki żywieniowe.

Biolodzy są przerażeni, gdyż po przebadaniu zwierząt wykryto w ich żołądkach i odchodach nieulegający trawieniu polietylen i inne tworzywa sztuczne.

Słonie chorują z powodu jedzenia plastiku. Nie mamy jednak jeszcze dowodów na to, że polietylen spowodował śmierć którego ze słoni, jednak jest to poważny problem - powiedział ekspert ds. słoni azjatyckich Jayantha Jayewardene.

Chociaż wokół wysypiska wzniesiono ogrodzenie, jest ono zepsute i nie powstrzymuje zwierząt przed wejściem na teren składowiska śmieci. Od czasu powiększenia wysypiska, gdzie trafiają śmieci z całego kraju, pobliski las został pokryty plastikowymi workami i innymi śmieciami zagrażającymi zwierzętom.

Te słonie nie żyją już w dżungli. Są jak zwierzęta w zoo. To smutny widok, gdy narodowe skarby grzebią w gnijących śmieciach - dodaje Jayewardene mówiąc o słoniach, które stały się uzależnione od wysypisk śmieci, na których znajdują żywność.

Według fotografa bliskość wysypiska do dżungli przyzwyczaiła stado składające się z około 30 słoni do ​​przebywania blisko ludzi. Twierdzi, że zwierzęta zaczęły nawiedzać pobliskie pola ryżowe i wioski, co z kolei powoduje napięcia między rolnikami a dzikimi zwierzętami. Słonie zwykle pokonują ponad 30 kilometrów dziennie.

Jak tłumaczy Tilaxana pomimo wielu rozmów z władzami nie podjęto żadnych działań, oprócz budowy wzmocnionego ogrodzenia wokół wysypiska śmieci, aby zapobiec przedostawaniu się dzikich słoni z Oluvil na obszary śmietnisk.

Zobacz także: Znaleźli 330 martwych słoni. Odkryto tajemnicę ich śmierci
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
hornet
2 lata temu
rodzaj ludzki zabije tą planetę.
1234
2 lata temu
To co my ludzie wyprawiamy przechodzi juz wszystko jeszcze nie kororona wirus bo to jest slabe i przereklamowane ale musi przyjść cos co zmiecie nas z tej planety przekraczamy wszystkie zasady
Iiii
2 lata temu
I nikt nic nie robi
czlowiek
2 lata temu
Slonie jedza te plastik przez przypadek, ale ludzom sprzedaje sie go w roznej postaci w jedzeniu.
homośmieć
2 lata temu
miliardy ludzi żyje ze śmieci i jedząc śmieci dobrze zobaczyć że słonie też potrafią się przystosować
jarek
2 lata temu
ciekawe skąd biedna afryka ma śmieci. Jadą z bogatych krajów. Tak samo jak do Polski.
polo
2 lata temu
To powolny koniec świata.
Słońiątko
2 lata temu
To po co jedzą te śmieci? Nikt im nie każe. Zniszczyły ogrodzenie i jedzą na własną odpowiedzialność a potem trzeba będzie ich leczyć...
Zagłada
2 lata temu
To czeka Was wszystkich.
💸💷💶🦠
2 lata temu
Widząc takie obrazy rozumiem po co jest ta sztuczna pandemia... ziemia musi odetchnąć.
Lucynka
2 lata temu
Jezu serce krwawi .
Kamol
2 lata temu
Do kogo macie pretensje!!!sami biegnięcie na zakupy do supermarketu i kupujecie wodę w plastiku bułkę w woreczku. Tak to są śmieci które trafiają na piramidy.
Ja pier.
2 lata temu
Oby pandemie przetrzebiły szeregi najgorszych ludzi. Wolę zeierzaki i rośliny niż was wszystkich.
Tak tak
2 lata temu
Znowu się zaczyna. Tak w Niemczech wciąż w maku używa się plastikowych rutek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić