o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Wstrząsający widok. Zdjęcia fotografa obiegły świat. Biolodzy są przerażeni

27
Podziel się

Widok dzikich słoni jedzących śmieci na wysypisku, które mieści się w pobliżu dżungli na Sri Lance to już prawie codzienność. Eksperci są przerażeni, gdyż po przebadaniu zwierząt wykryto w ich żołądkach i odchodach nieulegający trawieniu polietylen i inne tworzywa sztuczne.

Wstrząsający widok. Zdjęcia fotografa obiegły świat. Biolodzy są przerażeni
Przejmujące zdjęcia słoni szukających pożywienia na śmietnisku w Oluvil, na Sri Lance.
bErtwkfF

Przejmujące zdjęcia dzikich słoni szukających pożywienia w wysypisku śmieci w Oluvil, na Sri lance wykonał fotograf Tharmaplan Tilaxan z Dżafny. Otwarte wysypisko śmieci położone we wschodniej części kraju, w pobliżu dżungli w dystrykcie Ampara stanowi poważne zagrożenie dla miejscowej populacji dzikich słoni, które żywiąc się odpadkami, przypadkowo zjadają plastik. Fotograf od miesięcy dokumentował ich niebezpieczne dla zdrowia nawyki żywieniowe.

Biolodzy są przerażeni, gdyż po przebadaniu zwierząt wykryto w ich żołądkach i odchodach nieulegający trawieniu polietylen i inne tworzywa sztuczne.

Słonie chorują z powodu jedzenia plastiku. Nie mamy jednak jeszcze dowodów na to, że polietylen spowodował śmierć którego ze słoni, jednak jest to poważny problem - powiedział ekspert ds. słoni azjatyckich Jayantha Jayewardene.
bErtwkfH

Chociaż wokół wysypiska wzniesiono ogrodzenie, jest ono zepsute i nie powstrzymuje zwierząt przed wejściem na teren składowiska śmieci. Od czasu powiększenia wysypiska, gdzie trafiają śmieci z całego kraju, pobliski las został pokryty plastikowymi workami i innymi śmieciami zagrażającymi zwierzętom.

Te słonie nie żyją już w dżungli. Są jak zwierzęta w zoo. To smutny widok, gdy narodowe skarby grzebią w gnijących śmieciach - dodaje Jayewardene mówiąc o słoniach, które stały się uzależnione od wysypisk śmieci, na których znajdują żywność.

Według fotografa bliskość wysypiska do dżungli przyzwyczaiła stado składające się z około 30 słoni do ​​przebywania blisko ludzi. Twierdzi, że zwierzęta zaczęły nawiedzać pobliskie pola ryżowe i wioski, co z kolei powoduje napięcia między rolnikami a dzikimi zwierzętami. Słonie zwykle pokonują ponad 30 kilometrów dziennie.

bErtwkfN

Jak tłumaczy Tilaxana pomimo wielu rozmów z władzami nie podjęto żadnych działań, oprócz budowy wzmocnionego ogrodzenia wokół wysypiska śmieci, aby zapobiec przedostawaniu się dzikich słoni z Oluvil na obszary śmietnisk.

bErtwkfO
Zobacz także: Znaleźli 330 martwych słoni. Odkryto tajemnicę ich śmierci
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErtwkgi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
hornet
10 miesięcy temu
rodzaj ludzki zabije tą planetę.
1234
10 miesięcy temu
To co my ludzie wyprawiamy przechodzi juz wszystko jeszcze nie kororona wirus bo to jest slabe i przereklamowane ale musi przyjść cos co zmiecie nas z tej planety przekraczamy wszystkie zasady
Iiii
10 miesięcy temu
I nikt nic nie robi
bErtwkgj
czlowiek
10 miesięcy temu
Slonie jedza te plastik przez przypadek, ale ludzom sprzedaje sie go w roznej postaci w jedzeniu.
homośmieć
10 miesięcy temu
miliardy ludzi żyje ze śmieci i jedząc śmieci dobrze zobaczyć że słonie też potrafią się przystosować
jarek
10 miesięcy temu
ciekawe skąd biedna afryka ma śmieci. Jadą z bogatych krajów. Tak samo jak do Polski.
polo
10 miesięcy temu
To powolny koniec świata.
Słońiątko
10 miesięcy temu
To po co jedzą te śmieci? Nikt im nie każe. Zniszczyły ogrodzenie i jedzą na własną odpowiedzialność a potem trzeba będzie ich leczyć...
Zagłada
10 miesięcy temu
To czeka Was wszystkich.
💸💷💶🦠
10 miesięcy temu
Widząc takie obrazy rozumiem po co jest ta sztuczna pandemia... ziemia musi odetchnąć.
Lucynka
10 miesięcy temu
Jezu serce krwawi .
Kamol
10 miesięcy temu
Do kogo macie pretensje!!!sami biegnięcie na zakupy do supermarketu i kupujecie wodę w plastiku bułkę w woreczku. Tak to są śmieci które trafiają na piramidy.
Ja pier.
10 miesięcy temu
Oby pandemie przetrzebiły szeregi najgorszych ludzi. Wolę zeierzaki i rośliny niż was wszystkich.
bErtwkgb
Tak tak
10 miesięcy temu
Znowu się zaczyna. Tak w Niemczech wciąż w maku używa się plastikowych rutek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić