Oburzenie w Zakopanem. Spójrzcie na rowerzystę

189

"Tygodnik Podhalański" opublikował krótki materiał wideo, na którym pokazuje dość zaskakujące zachowanie jednego z rowerzystów poruszających się po Zakopanem. Mężczyzna postanowił ominąć sygnalizator z czerwonym światłem w mocno nietypowy sposób.

Oburzenie w Zakopanem. Spójrzcie na rowerzystę
Rowerzysta zdecydował się na nietypowy manewr w centrum Zakopanego. (Facebook, Pixabay, Tygodnik Podhalański)

Rowerzysta to normalny użytkownik drogi i obowiązują go przepisy prawa drogowego. Niektórzy zdają się jednak o tym zapominać, co pokazuje sytuacja zarejestrowana na ulicach Zakopanego.

"Tygodnik Podhalański" opublikował krótki materiał filmowy nagrany za pomocą wideorejestratora na ulicy Chramcówki, a więc jednej z ważniejszych arterii stolicy polskich Tatr. Widać na nim, jak rowerzysta włącza się do ruchu w bardzo niebezpiecznym miejscu - cyklista przecina dwa pasy ruchu, a dodatkowo wymusza pierwszeństwo na jednym z samochodów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szaleńcza jazda rowerzysty. Niepokojące nagranie kierowcy z Gdańska

Oburzenie w Zakopanem

Sytuacja rozwija się w dość niespodziewanym kierunku. Kilkadziesiąt metrów przed dojechaniem do przejścia dla pieszych, sygnalizator zmienił światło czerwone. W teorii rowerzysta powinien zatrzymać się i poczekać na zapalenie się sygnału zielonego. Praktyka pokazała, że nie jest to oczywiste.

Rowerzysta zdecydował się bowiem na zaskakujący manewr. Kilkanaście metrów przed sygnalizatorem zjechał on na chodnik. Po ominięciu czerwonego światła mężczyzna wjechał na przejście dla pieszych, a następnie zjechał na jezdnię i kontynuował podróż.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rowerzysta i jego sposób na czerwone światło

Jak się okazuje, rowerzysta w ciągu zaledwie kilku sekund złamał co najmniej trzy przepisy. Przede wszystkim mężczyzna nie zastosował się do wskazania sygnalizacji świetlnej. Dodatkowo rowerzysta poruszał się chodnikiem, co w takiej sytuacji jest zabronione. Cyklista przejechał także po przejściu dla pieszych - ten manewr również nie jest dozwolony przez prawo.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić