Pracownicy ZOO: Ręce nam opadają, a sezon dopiero przed nami

10

Wiosna w pełni, słonecznych dni będzie coraz więcej. Polacy szukają różnych form spędzenia wolnego czasu. Warszawskie ZOO już odczuwa wzrost odwiedzających i... niestety wraz z nimi dochodzi do niebezpiecznych incydentów. Pracownicy ogrodu wystosowali ważny apel.

Pracownicy ZOO: Ręce nam opadają, a sezon dopiero przed nami
Goryle walczyły o maskotkę w Warszawie. (Facebook, Warszawskie ZOO)

Warszawski Ogród Zoologiczny na mapie stolicy znajduje się od niemal stu lat. Zajmuje powierzchnię 40 hektarów i można w nim oglądać około 500 gatunków i ponad 12 tysięcy zwierząt. Zwiedzać tam można między innymi słoniarnię, małpiarnię, czy wybieg australijski.

Im bliżej pięknych, słonecznych weekendów, tym więcej osób będzie wybierać się na zwiedzanie ogrodu zoologicznego. Warszawskie ZOO już odczuwa zwiększoną liczbę klientów. Niestety, wraz z nadejściem odwiedzających, dochodzi też do liczby niebezpiecznych zdarzeń.

Teraz ZOO w Warszawie w swoich mediach społecznościowych zwróciło się do odwiedzających za pośrednictwem mediów społecznościowych. Chodzi o dobro zwierząt, a zwłaszcza goryli i szympansów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Groźnych gatunków tam nie brakuje. "Wyjątkowa bestia"

Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie: "Ręce opadają"

Nie wrzucajcie niczego na wybiegi zwierząt. Nie tylko w oceanach zwierzęta łapią się w to, co zostawia człowiek - apeluje stołeczne ZOO.

W miniony weekend opiekunowie musieli interweniować po tym, jak ktoś wrzucił plastikową torebkę do fosy przy pawilonie dla małp. - O mały włos nie zabiła pływającego w wodzie karpia. Na szczęście opiekunki przybiegły w porę, odłowiły rybę i zdjęły plastik - czytamy w oświadczeniu ogrodu zoologicznego.

Kolejny incydent miał miejsce na terenie, które na co dzień zajmują goryle. Tam na wybieg Aziziego i Vikinga ktoś wrzucił maskotkę. - Pomijając kwestię zarazków, które mogą być niebezpieczne, wrzucanie czegokolwiek na wybieg skutkuje tym, że każdy z osobników chce to mieć, co wzbudza u zwierząt agresję - piszą pracownicy, którzy równocześnie informują, że goryle zaczęły przepychankę po tym zdarzeniu.

Ręce nam opadają, a sezon dopiero przed nami, dlatego prosimy o uszanowanie zarówno pracy opiekunów, jak i spokoju zwierząt - kończą wpis.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: MTK
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić