Wróć na
Kosma Szczepaniak
|

Proboszcz nie dał komunii 96-latce. Na jej domu wisiał plakat Rafała Trzaskowskiego

1120
Podziel się

W niewielkiej miejscowości na Żywiecczyźnie doszło do bardzo nieprzyjemnej sytuacji. Do 96-letniej osoby w pierwszy piątek miesiąca nie przyjechał żaden z księży miejscowej parafii. Kilkanaście dni wcześniej proboszcz prosił, aby rodzina zdjęła z posesji baner Rafała Trzaskowskiego.

Proboszcz nie dał komunii 96-latce. Na jej domu wisiał plakat Rafała Trzaskowskiego
Proboszcz odmówił wizyty swojej parafiance ze względów politycznych (Getty Images, Win McNamee)
bCORlFMB

To pierwsza taka sytuacja od ponad 7 lat. Dokładnie przez taki okres, w pierwszy piątek miesiąca, w mieszkaniu 96-letniej kobiety pojawiał się proboszcz, wikary lub szafarz z komunią świętą. Jej bliscy potwierdzają, że ze względu na swój stan zdrowia nie może chodzić sama do kościoła, jednak jest ona osobą niezwykle wierzącą.

Przez te lata poznaliśmy się (z proboszczem - red.) dość dobrze, szanowaliśmy się nawzajem, choć z rozmów wynikało, że różnią nas poglądy polityczne – relacjonują bliscy 96-latki cytowani przez Gazetę Wyborczą.
bCORlFMD

Brak wizyty duszpasterskiej przez baner? Sprawa trafiła do kurii

To właśnie przez te odmienne poglądy polityczne, w lipcu najprawdopodobniej nie doszło do wizyty duszpasterskiej. Jeszcze przed pierwszą turą na terenie swojej posesji rodziny powiesiła baner Rafała Trzaskowskiego. Trzy dni później z niezapowiedzianą wizytą do ich domu przyszedł proboszcz. Według relacji rodziny, nie mógł on zrozumieć "jak ktoś pochodzący z tak dobrej i katolickiej rodziny może eksponować osobę, która jest za LGBT i homoseksualistami”.

Bliscy 96-latki mówią, że ksiądz przekonywał, iż z homoseksualizmu można się wyleczyć, tak jak z alkoholizmu - cytuje "GW".

Cała sprawa została już zgłoszona do kurii diecezji bielsko-żywieckiej. Rodzina uważa, że została potraktowana gorzej ze względu na poglądy polityczne, które nie powinny mieć nic wspólnego z życiem katolickim. Z samym księdzem proboszczem od czasu nagłośnienia zajścia kontakt nie był możliwy. Głos zabrała jednak kuria.

bCORlFMJ
Zaistniała sytuacja została już wyjaśniona przez Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca w posłudze duszpasterskiej. Wyrażamy nasze ubolewanie z powodu działań księdza” – informuje ks. Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej.
bCORlFNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1120)
Jagoda
miesiąc temu
Niedługo proboszcz będzie decydował jak macie meble ustawiać w mieszkaniach
Kumaty
miesiąc temu
Kolejny który nie zrozumiał kurii że agitkę polityczną prowadzimy na zakrystii, plebanii, w czasie spowiedzi czy pielgrzymek nigdy publicznie
mkk
miesiąc temu
Panie Proboszcz "Nie sądź, abyś nie był sądzony" znasz?
bCORlFNf
Kamil
miesiąc temu
Pokazują swoje prawdziwe oblicze
Matt
miesiąc temu
Super! niech dalej pokazują jak można ubezwłasnowolnić ludzi.
Najnowsze komentarze (1120)
qqqq
4 tyg. temu
"Rodzina uważa, że została potraktowana gorzej ze względu na poglądy polityczne, które nie powinny mieć nic wspólnego z życiem katolickim " a jak można połączyć ideologie LBGT z wiara katolicką? Rodzina tylko teoretycznie jest Katolicka.
ddd
4 tyg. temu
Bliscy 96-latki mówią, że ksiądz przekonywał, iż z homoseksualizmu można się wyleczyć, tak jak z alkoholizmu - cytuje "GW". widocznie wie to z własnego doświadczenia
muchozol
4 tyg. temu
To jest przykład miłosierdzia katolickiego:)
dalla
miesiąc temu
Co dla księdza jest największą powinnością. Troska o zbawienie człowieka, czy służba jedynie słusznej partii? W co wierzy? I o co zabiega? Do czego został powołany?
egorcysta
miesiąc temu
sposób na czarnego czarta. Jak będzie chodził po kolędzie okleić dom plakatami z Rafciem, sprawdzony sposób, działa lepiej niż woda święcona.
Broz
miesiąc temu
Ten proboszcz powinnien być skreślony że listy proboszczów.
Anna
miesiąc temu
No za klerem na pewno nie bede plakac,
marek 13
miesiąc temu
Niech lepiej sanepid sprawdzi czy te wafelki mają atest spożycia,podają ręką nie a na pewno nie odkażoną.A straszenie piekłem nic nie da bo piekła niema , bo oni o tym dobrze wiedzą .Czy ktoś widział wi-fi na własne oczy nie.
bCORlFMX
RedPill
miesiąc temu
A zapewne paluchami wpierw w anusie grzebał...Ciekawe czy myje ręce po wyjściu z toalety. Nie wspominając już o innych czynnościach
RYCHO
miesiąc temu
Ciąg dalszy szczucia na KK i walka z nim
Leslaw
miesiąc temu
Jak to jest możliwe? Przeciez proboniu jest apolityczny.
ABC Katolika
miesiąc temu
Jest oczywiste że katolik głosuje na katolika. Gdy głosuje na ateistę to powinien wystąpić z Kościoła.
qwerty
miesiąc temu
Sukienkowi bardzo boją się o 171 milionów z budżetu na fundusz kościelny. Obecny prezydent zawsze podpisywał, nowy nie wiadomo.
xcv
miesiąc temu
A miałem nie iść głosować , teraz idę na Rafała nie Andrzeja.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić