o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|
aktualizacja

Protest przedsiębiorców. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję. Powód jest poważny

102
Podziel się

Paweł Tanajno, jeden z organizatorów protestu przedsiębiorców w Warszawie, został zatrzymany przez policję. Jak podali funkcjonariusze, naruszył nietykalność cielesną jednego z nich.

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję
Protest przedsiębiorców w Warszawie. Paweł Tanajno zatrzymany przez policję
bDTUynjF

"Nadchodzi zmierzch reżimu kaczora. Ten bój nie odbędzie się na ulicach. Nie będzie tu czołgów. Ten bój o wolną Polskę odbędzie się w naszych sercach” - wykrzykiwał Paweł Tanajno, jeden z organizatorów protestu przedsiębiorców w Warszawie, który rozpoczął się w sobotę 23 maja o 14:00. Paweł Tanajno zachęcał, by domagać się wolności, ochrony własności, wstać z kolan. "Tracimy pracę, firmy. Pomoc jest pozorna. Mamy szansę walczyć o coś więcej” – mówił.

Protest przedsiębiorców w Warszawie. Tanajno zatrzymany przez policję

W sobotę 23 maja, przy dźwiękach utworu Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój”, przedsiębiorcy znów zgromadzili się w Warszawie.

Od samego początku przekazujemy przy użyciu systemu nagłośnienia jasne komunikaty, że taka forma protestu narusza prawo, a uczestnicy powinni się rozejść. To także jest celowo lekceważone. Później słyszymy, że policja uniemożliwia opuszczenie komuś terenu” – przekazała na Twitterze warszawska policja.

bDTUynjH

Paweł Tanajno, jeden z organizatorów protestu przedsiębiorców, przekonywał jednak, że policja kłamie, bo zgromadzenie jest legalne. Uczestnicy mieli zachowywać odległość 2 metrów od siebie.

Policja Stołeczna poinformowała jednak, że te zasady były łamane. "Uczestnicy tego nielegalnego zgromadzenia byli wielokrotnie informowani o odpowiedzialności, jaka grozi za naruszanie przepisów sanitarnych i zakazu zgromadzeń. Nikt nie powinien mieć pretensji, że kierowane są wnioski do sądu i stosowne informacje do służb sanitarnych” – podali na Twitterze funkcjonariusze.

bDTUynjN

Policja legitymowała uczestników marszu, którzy kierowali się w stronę Pałacu Prezydenckiego. Jak relacjonuje Money.pl, w pewnym momencie policjanci otoczyli m.in. Pawła Tanajno i doszło do interwencji. "Po chwili został wypuszczony, po czym wszedł do jednej z pobliskich restauracji i chwilowo marsz został zatrzymany. Wokół restauracji zebrało się sporo policjantów, którzy pilnują wejścia” – podał portal Money.pl.

Paweł Tanajno skomentował, że został napadnięty przez kilku oficerów. Miało się to stać wtedy, gdy po prostu szedł chodnikiem po tym, jak ludzie rozeszli się z Placu Defilad. Tłumaczył, że idzie do domu, akurat w stronę Pałacu Prezydenckiego, ponieważ demonstracja już się zakończyła. Interwencja policji nie jest więc uzasadniona.

Tymczasem policjanci otaczali kolejne grupy protestujących, zmierzających w stronę Pałacu Prezydenckiego. Przez megafon podali komunikat, że mogą użyć środków przymusu bezpośredniego, jeśli nie dojdzie do rozejścia się zgromadzenia.

Po kilkudziesięciu minutach funkcjonariusze wyprowadzili Pawła Tanajno poza kordon. Organizator protestu przedsiębiorców został poproszony o wejście do radiowozu i odjechal z funkcjonariuszami.

bDTUynjO

Przyczyną zatrzymania Pawła Tanajno miało być naruszenie przez niego nietykalności policjanta

"Nie będzie przyzwolenia na atakowanie policjantów. Jeżeli ktoś wyciąga rękę na funkcjonariusza, zmusza nas do zdecydowanej reakcji. Potwierdzamy, że w związku z naruszeniem nietykalności cielesnej policjanta zatrzymany został Paweł Tanajno" - czytamy w komunikacie policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTUynki
KOMENTARZE
(102)
lakilu
11 miesięcy temu
przecież to są zalecenia nie nakazy jak mówił premier w restauracji o niezachowaniu odległości i innych zaleceń
asa
11 miesięcy temu
no przedsiębiorców to było około 25?
maciek
11 miesięcy temu
na radiostację w Gliwicach w 1939 r. też napadli Polacy
bDTUynkj
J.K.
11 miesięcy temu
Po co wam wolność? Macie 500+ !
12@
11 miesięcy temu
Polska jest krajem absurdów, idealnym obywatelem jest dzieciorób, żyjący z zasiłków i najlepiej bezrobotny.
Najnowsze komentarze (102)
san
11 miesięcy temu
to łajno trzeba utylizować
Swojak
11 miesięcy temu
Jak widać na załączonym obrazku policja lubi stosować siłę wobec protestujących i samotnej kobiety przed trojka
Pamiętamy!!!
11 miesięcy temu
to nie to co za PO i PSL kule gumowe pałą w łeb i jeszcze prowokowac to jest taktyka!!! na górników pomogło czyż nie?
msa
11 miesięcy temu
pelna poswiecenia policja wziela do radiowozu tanajno spodziewajac sie ze wyprodukuje w nim lajno.co za poswiecenie.dbaja o obywatela.
msa
11 miesięcy temu
najpierw wyprodukowalo sie lajno a z tego lajna droga ewolucji powstalo ta..najno.
adam
11 miesięcy temu
tyko w Polsce się tak policja ciećka w USA Anglii Niemczech Francji nikt nie odważy się z policjantem dyskutować tam jest krótko kajdanki i areszt a to co było to wybryki chuligańskie niech idą do Trzaskowskiego po kasę przecierz dostał na dopłaty ale on ma ludzi w poniżej pasa tylko kariera stołek się liczy
olllla
11 miesięcy temu
Po co PO KO władza? po to by kraść kraść i kraść razemz 500+ to pseudo przedsiębiorcy kolesie lewaki!!!!!!
A TY?
11 miesięcy temu
czuje ruskie bobki w interesie i wiecu haha
bDTUynkb
oburzony
11 miesięcy temu
Na filmach widac stada milicji, ktora spycha i otacza ludzi i dziennikarzy !
koleś
11 miesięcy temu
Paweł Tanajno to łajno!
z-o-m-o
11 miesięcy temu
milicja prześladuje ludzi na rozkaz z nowogrodzkiej.
J.K.
11 miesięcy temu
Po co wam wolność? Macie 500+ !
Dyzio
11 miesięcy temu
To nie przedsiębiorcy tylko opłaceni zadymiarze z KOD i LGBT.
ABCD
11 miesięcy temu
Gdy kraj w kryzysie z powodu epidemii, ten jeszcze dokłada się i ma czelność wysuwać żądania, tak jakby tylko ta grupa ponosiła konsekwencje.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić