Gianni grał w pokoju z koleżanką. Nowe informacje po masakrze na Śląsku

402

Tragedią w Borowcach (woj. śląskie) od dwóch tygodni żyje Polska. 52-letni Jacek Jaworek zabił tam brata, bratową i ich syna. Sprawca nadal jest na wolności. 13-letni Gianni uratował się przed Jaworkiem — schował się u kuzyna matki, z którym porozmawiał "Fakt". Ujawnił on nowe szczegóły makabry.

Gianni grał w pokoju z koleżanką. Nowe informacje po masakrze na Śląsku
(East News)

Do zdarzenia doszło w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w województwie śląskim w nocy z 9 na 10 lipca. 52-letni Jacek Jaworek zamordował w domu jednorodzinnym trzy osoby - 44-letnie małżeństwo oraz ich 17-letniego syna. Drugiemu synowi udało się uratować - 13-letni Gianni wyskoczył przez okno i schował się u kuzyna matki.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, odkryli w budynku zwłoki trzech osób. Od tego czasu sprawca tragedii nadal jest nieuchwytny. Wiadomo, że 52-latek miał problemy rodzinne i emocjonalne i nadużywał alkoholu. Policjanci przypuszczają, że Jaworek może przebywać za granicą — przez długi czas jeździł do pracy do Niemiec.

Może przebywać za granicą, mógł też popełnić samobójstwo

Insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji w rozmowie z Wirtualną Polską mówił o Jacku Jaworku, który pozostaje nieuchwytny od 13 dni. Jak podkreślił, policjanci biorą pod uwagę różne hipotezy. Również to, że Jacek Jaworek może nie żyć.

Te poszukiwania, o których można było wcześniej informować i które były widoczne z lotu śmigłowca, drona, a więc policjanci przeczesujący las, sprawdzający różnego rodzaju obiekty, drogi i pustostany, ten etap już mija — powiedział funkcjonariusz.

"Po prostu świr!"

Więcej o mordercy opowiedział w rozmowie z "Faktem" kuzyn matki 13-letniego Gianni, któremu udało się uratować przed zabójcą. Jak mówi, 52-letni Jaworek z pewnością jest człowiekiem wyjątkowo groźnym, bo niestabilnym. "Żółte papiery, alkohol... Po prostu świr, świr, świr!" - mówi o Jaworku.

Opowiedział o tym, jak 13-latkowi udało się przeżyć makabrę, którą wyrządził jego wujek. Jak się okazało, chłopiec zdołał się ukryć w szafie, a potem wyskoczyć przez okno i uciec do jednego z krewnych. Gdy przybiegł do kuzyna matki, Andrzeja, zaczął przerażony opowiadać, co się wydarzyło.

Widział krew, słyszał jakieś charczenie - relacjonuje w rozmowie z "Faktem" pan Andrzej.

13-latek schował się w szafie

Jak powiedział 13-latek, Jaworek pokłócił się z jego rodzicami. W pewnym momencie po prostu wyciągnął broń i zaczął strzelać. Jak relacjonuje "Fakt", najpierw było słychać dwa strzały, po których ktoś zaczął krzyczeć. Później miało paść kilka kolejnych strzałów.

W tym czasie na górnym piętrze w swoim pokoju 13-letni Gianni grał w gry komputerowe z koleżanką, która była we Wrocławiu. Dziewczynka miała słyszeć przez głośniki odgłosy awantury i huk strzałów. Morderca po tym, jak zastrzelił małżeństwo i ich syna rozpoczął polowanie na przerażonego Gianniego. Chłopiec ukrył się w szafie. Później udało mu się uciec przez okno i ukryć w domu krewnego Adama.

Zobacz także: Gdzie jest Jacek Jaworek? Policja zmienia strategię: "skupiamy się na czynnościach operacyjnych"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić