Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Ratownik med. pobił pacjenta? Obudził się z siniakami i wygoloną głową

7
Podziel się

Ratownik z poznańskiego szpitala, który odsiaduje już jeden wyrok za pobicie, ponownie stanął w czwartek przed sądem. Ratowniczka zeznała, że "puściły mu nerwy".

Ratownik med. pobił pacjenta? Obudził się z siniakami i wygoloną głową
Zdjęcie obrazowe (Pixabay)
bETObAXp

Sytuacja miała miejsce w 2016 roku w Poznaniu. Młody imprezowicz przesadził z drinkami, które mieszał z napojami energetycznymi. Stracił przytomność, dlatego znajomi wezwali karetkę. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", mężczyzna znalazł się w jednym z poznańskich szpitali, gdzie ratownicy z nocnej zmiany zastosowali środki przymusu bezpośredniego – pacjenta przywiązano do kozetki pasami i bandażem. Z dokumentacji medycznej wynika, że w tym momencie nie doznał obrażeń.

Pacjent obudził się rano w szpitalu. Zauważył, że jego ubrania są poszarpane, ma wygoloną część włosów, zniknął też jego telefon - zażądał wyjaśnień. W sądzie zeznał, że ratownicy mieli zaatakować - powalić na ziemię i bić go. Potem wezwali policję, by zabrali pacjenta na izbę wytrzeźwień.

bETObAXr

Prokuratura oskarżyła dwóch ratowników ze szpitala: Bartłomieja D. i Pawła O. Mają już osobne sprawy, a za Pawłem O. wystawiono nawet list gończy. Ten w czwartek nie przyznał się do pobicia, zeznał, że został wyzwany przez pacjenta i zaatakowany. Jego zdaniem działał w samoobronie. Jak donosi "GW", inna ratownicza miała jasno wskazać na pobicie ze strony Pawła O., bo jej zdaniem "puściły mu nerwy". Paweł O. odsiaduje wyrok za pobicie innego pacjenta w tym samym szpitalu. Ponadto był już skazany za groźby czy posiadanie narkotyków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETObAXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
pzt
7 dni temu
Ratownikom wolno ponieważ są uznani jako ,, funkcjonariusze" państwowi na służbie . Podobnie jak policjancji, też mogą bić obywateli. Pacjentom i obywatelom kategorycznie nie wolno się bronić przed atakiem , nawet słownym. To może spowodować stress u ratownika czy też policjanta. Prawo nie chroni obywatela.
Koń Rafał
1 tyg. temu
Pisałem już o tym kilkukrotnie ale wtedy wszyscy mnie wyśmiewali. Ratownicy medyczni to patologia za najniższe pieniądze. Po przyuczeniu wsiadają do karetki. Ci ludzie nic nie potrafią chyba, że krzywdę zrobić.
tlen
1 tyg. temu
podac adres i nazwizko i czekac
bETObAXT
Tata
1 tyg. temu
"Paweł O. odsiaduje wyrok za pobicie innego pacjenta w tym samym szpitalu. Ponadto był już skazany za groźby czy posiadanie narkotyków". To znaczy, że Paweł O odsiaduje wyrok w szpitalu, w którym nadal pracuje i bije kolejnych pacjentów?
Robson
1 tyg. temu
Od wielu lat gardzę nimi Pseudo ratownicy Wielokrotnie widziałem jak traktują ludzi potrzebujących pomocy Za niskie są kary dla nich
Loża_szydercó...
1 tyg. temu
Ooo, to ful profeska. Ze stadionu do szpitala. Świetnie
Artur, Kielce
1 tyg. temu
We wrześniu zdemolowałem kuchnię, ponieważ matka nie pozwoliła mi przygotować posiłku. Przyjechał ratownik w obstawie Policji. Miałem tylko zostać przebadany w szpitalu psychiatrycznym. Powiedzieli, że muszę zostać. Byłem znerwicowany, przywiązał mnie pasami, mimo, iż drętwiały mi nogi. Wogóle nie mają pojęcia o prawie. Ustawa o zdrowiu psychicznym. Jestem właścicielem posesji a wniosek o umieszczenie Sąd rodzinny odwował w 2018r.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić