Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Rozbite audi za 2,5 mln zł, którym jechała Szydło. Jak stało na parkingu, tak stoi

306
Podziel się

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza interweniował w sprawie luksusowego rządowego samochodu, który od ponad 4 lat stoi na policyjnym parkingu. Audi A8L, które kosztowało 2,5 mln zł, zostało uszkodzone w wypadku w Oświęcimiu, w którym ucierpiała ówczesna premier Beata Szydło.

Rozbite audi za 2,5 mln zł, którym jechała Szydło. Jak stało na parkingu, tak stoi
Limuzyna z wypadku Beaty Szydło od kilku lat stoi na parkingu (Facebook, Krzysztof Brejza)
bEDMMHbF

10 lutego 2017 r. w Oświęcimiu doszło do wypadku z udziałem rządowej kolumny. Kierowca BOR, który wiózł ówczesną premier Beatę Szydło, chciał uniknąć zderzenia z innym pojazdem i uderzył w drzewo.

Od tamtej pory uszkodzone audi A8L stoi na policyjnym parkingu w Krakowie. Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza interweniował w tej sprawie w wielu instytucjach. Uważa bowiem, że droga limuzyna niszczeje i traci na wartości.

bEDMMHbH
Aż 1600 dni. 53 miesiące. Tyle na policyjnym parkingu na kołkach stoi Audi A8L. Pancerne, luksusowe, zakupione za 2,5 mln zł dla BOR, rozbite po 2 miesiącach od wejścia do służby - napisał w niedzielę na Facebooku Krzysztof Brejza.

Rozbite auto za 2,5 mln zł od lat stoi na parkingu. Co na to Służba Ochrony Państwa?

Senator opublikował odpowiedź na interwencję od Komendanta Służby Ochrony Państwa Pawła Olszewskiego. Wynika z niej, że SOP złożyła wniosek o zwrot zabezpieczonego pojazdu, ale sąd uznał, że będzie mógł podjąć decyzję w tej sprawie dopiero po "uprawomocnieniu się wyroku i stwierdzeniu zbędności dowodów dla celów postępowania karnego".

Kolejna wymuszona odpowiedź z SOP - niby skierowali wniosek o zwrot do Sądu. Niby mają dalej czekać. Auto cały czas niszczeje... Bo nieużywanie przez lata nowoczesnego pojazdu prowadzi do jego uszkodzenia - skomentował Brejza.
bEDMMHbN
Żeby nie było, że zmarnowaniem 2,5 mln zł majątku Skarbu Państwa (Waszego!) nikt się nie interesował. To pancerne A8 jest jak kukułcze jajo, nie chcą się do niego przyznać, nie chcą go z powrotem, bo wizerunkowo dla tej ekipy dyletantów, to ogromny kłopot. Gdy Audi wróci do SOP trzeba będzie oszacować uszkodzenia. Zdecydować co z nim dalej - remont (a co z pancerną klatką po takich uderzeniu?), czy sprzedaż wraku? Nie chcą drażnić opinii publicznej, więc Audi od lat na kołkach stoi i dalej traci na wartości - dodał.

Polityk pokazał również wcześniejsze odpowiedzi na interwencje w sprawie rozbitego audi. Okazało się m.in. że auto nie miało wykupionego ubezpieczenia AC.

bEDMMHbO

Zobacz także: Kaczyński obiecał podwyżki dla posłów? Komentarz Jarosława Sellina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDMMHci
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(306)
Walto
3 miesiące temu
To nie Szydło audi, A nasze audi!
@@@@@ @@@
3 miesiące temu
Parking opłacają podatnicy a sprawę bada Macier Monk.
Lolek
3 miesiące temu
Idiotyczny artykuł widać autor nigdy nie miał doczynienia z polskimi sądami ( Brejza chyba też) dowód zabezpieczony w sprawie może ulec całkowitej degradacji ale nie można go zwrócić bez zgody sądu, takich przypadków są tysiące !!!
bEDMMHcj
Phaeton
3 miesiące temu
Nic się nie stało, podatnicy zapłacą.
zly
3 miesiące temu
tak trwonia nasze pieniadze
***** ***!
3 miesiące temu
A co tam u Tymka?
qwewq22
3 miesiące temu
ten samochód to taka alegoria polski w rękach pisu
LECHU
3 miesiące temu
NIE POTRAFIĄ ZAMKNĄĆ PROSTEJ SPRAWY A DZIWIĄ SIĘ RUSKIM ws. SMOLEŃSKA !
kaka
3 miesiące temu
Tak dokładnie to nie jest auto Pani Szydło tylko rządowy to tak jakby przypisać samochód firmowy do jadącego nim pracownika ale niektórym jest wszystko jedno zawsze to można tym zmanipulować , nawet piszący te bzdety nie podpisał się pod nimi .
ak001
3 miesiące temu
A co to dla nich 2,5 bańki skoro potrafili bez zmrużenia oka przewalić 70 sasinów. A tak się zastanawiam czy ktoś wie, ile kosztuje doba na policyjnym parkingu?
Brocha
3 miesiące temu
To im się po prostu należy!!
PiSasin
3 miesiące temu
2,5 mln to pikuś - 70 mln to jest coś
PiS = NSDAP
3 miesiące temu
Przecież to pieniądze podatnika, co się oborowa będzie przejmować.
bEDMMHcb
shalom biali...
3 miesiące temu
faktycznie najwazniejsze by panstwo placilo AC wzbogacajac charytatywnie prezesow prywatnych spolek gieldowych czy ten POmyj ma rozum? czy raczej jego krewni i znajomi sa zatrudnieni na cieplych posadach "konsultantow" tej miedzynarodowej lichwy? ubezpieczyciele wyciagaja i tak oc za te ruine o to sie niech sie POmyj pyta Posad i Synekur dlaczego za wrak do remontu trzeba placic oc i nie mozna go czasowo wyrejestrowac?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić