Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

"Nie mają wątpliwości". Nowe fakty ws. śmierci Bartka z Lubina

173
Podziel się

Bartek S. zmarł w Lubinie po interwencji policji. Rodzina mężczyzny twierdzi, że funkcjonariusze zamęczyli go na śmierć. Świadkowie nagrywający interwencję mieli słyszeć, jak przyciśnięty kolanami do ziemi 34-latek walczy o każdy oddech.

"Nie mają wątpliwości". Nowe fakty ws. śmierci Bartka z Lubina
34-letni Bartosz S. zmarł po interwencji policji
bEUqFaAB

Do wstrząsających ustaleń na temat śmierci 34-letniego Bartka z Lubina dotarli dziennikarze "Faktu". Świadkowie zdarzenia zeznali, że słyszeli, jak mężczyzna się krztusił. W trakcie gdy policjanci dociskali go do ziemi kolanami, miał mieć kłopot ze złapaniem powietrza.

"Jak u Igora Stachowiaka". Mocne słowa adwokata o działaniach policji

Mocne nagrania z policyjnej interwencji trafiły do internetu. Funkcjonariusze utrzymują jednak, że nie zrobili Bartkowi krzywdy. Jak twierdzi "Fakt", wiele wskazuje na to, że winę za śmierć 34-latka będą chcieli zrzucić na ratowników medycznych – którzy również nie reanimowali mężczyzny.

bEUqFaAD

Pełnomocnicy rodziny Bartka S. poprosili o opinię biegłych lekarzy. Wydaje się ona jednoznaczna. Mężczyzna miał umrzeć w wyniku uduszenia.

Konsultowaliśmy przypadek z osobami z branży zajmującymi się chorobami i zgonami. Nie mają wątpliwości, że doszło do zaduszenia, gdy osoba nie ma możliwości brania oddechu i dochodzi do śmierci mózgu – mówi dr Wojciech Kasprzyk, cytowany przez "Fakt".

Adwokat obawia się, że biegli będą chcieli zrzucić wszystko na narkotyki, które zażywał Bartek. Miały one wywołać silne pobudzenie, które w połączeniu ze stresem związanym z interwencją mogło doprowadzić do śmierci.

bEUqFaAJ
To tak zwany zespół excited delirium. Podobnie biegli udowadniali w sprawie Igora Stachowiaka, ale w obu przypadkach nic takiego nie miało miejsca – mówi Kasprzyk w rozmowie z "Faktem".

Wraz z pozostałymi pełnomocnikami Kasprzyk wystąpił o opinię w sprawie do Pomorskiego Centrum Praw Człowieka. Jego zdaniem policjanci naruszyli szereg przepisów. W szczególności te, dotyczące postępowania z osobami pod wpływem narkotyków i chorych psychicznie, które sami ustanowili.

Tak się składa, że sekcję robi ten sam zakład medycyny sądowej co w przypadku Stachowiaka. Jeśli podobnie u Bartka niczego konkretnego nie wykażą, można mówić o skandalu – podkreśla Kasprzyk.
bEUqFaAK

"Mówi, co mu ślina na język przyniesie". Oświadczenie policji

Pełnomocnicy rodziny Bartka poinformowali także, że policja zniszczyła dowody. Kilkanaście godzin po tym rzecznik komendy głównej policji wydał nowe oświadczenie.

Pan adwokat od samego początku chce zaistnieć i mówi, co mu ślina na język przyniesie – napisał w sieci insp. Mariusz Ciarka.

Rzecznik podkreślił w oświadczeniu, że ustalenia dr Wojciecha Kasprzyka są oderwane od rzeczywistości i nierzetelne. Ponadto adwokat ma "swoimi insynuacjami obrażać funkcjonariuszy". - Jest wielu policjantów, których obdarzam szacunkiem. Zarzuty kieruję pod adresem konkretnych osób – odciął się Kasprzyk.

bEUqFaAL

Obejrzyj także: Głogów. Brutalna interwencja policji. Jednoznaczny komentarz Jarosława Sellina

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUqFaBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(173)
POWODZENIA
3 miesiące temu
W tym kraju człowiek z problemami nie ma pomocy. Trafia do psychiatryka na odwyk i od drzwi izby przyjęć słyszy ,że jest szmatą, darmozjadem -mimo ,że jego rodzina płaci większe składki na NFZ niż te łajzy pracujące w tym szpitalu. Na oddziale ma być terapia, pani psycholog ma dociec co jest przyczyną problemu, jakie traumy przeżył pacjent nim znalazł się na oddziale i nawet nie ustala tego ,że zaczął pić bo nasza super służba zdrowia lała na niego latami, pacjent konał z bólu każdego dnia, wymiotował wodą nie wódą - ale na Sorze to lekoman. W ciągu 7 lat 3 operacje , które gówno dały a pacjent dalej cierpiał i go olewano. Pani psycholog , która ma zapewnić terapię z łachą robiła kawę na zajęciach po czym siedziała na telefonie i pokazywała kły pacjentom. TREMAT RZEKA. Panie dyrektorze Choroszczy Pan nawet nie wie co dzieje się u Pana w szpitalu. Ta instytucja jest bardziej chora niż pacjenci bo nie potraficie pomóc. Nawet w dobie pandemii nie mieli chorzy kontaktu z rodziną, paczki można dawać między 10 a 11 gdzie Pan dobrze wie ,że ma specyficznie chorych. Jedno pytanie. KTO ROZNOSIŁ COVIDA ? PACJENCI PO TESTACH CZY personel? JA MYŚLĘ, ŻE PERSONEL PRACUJĄCY W KILKU PLACÓWKACH. Ta cała wasza pomoc to lipa. Bazujecie na tym aby tylko rwać kasę za lipne usługi. Pan chyba ma świadomość tego ,że w Pana szpitalu pracują uzależnieni pracownicy i są super specjalistami. ALE PACJENT, KTÓRY POTRZEBUJE POMOCY JEST TRAKTOWANY JAK 0.
Normalny
3 miesiące temu
ćpuniastych obrażających tu funkcjonariuszy powinno się przykładnie ukarać bo pozwalają sobie coraz bardziej
100% JP
3 miesiące temu
Kocham Policję w jelito.
bEUqFaBf
HWDP
3 miesiące temu
Pluję na Policję.
NIezalezny
3 miesiące temu
Właśnie ! Co z niezalezną sekcją w/w!!!!!Wyniki gdzie ? Czyżby jednak to nie Policja zabijała a ćpanie ?
NIezalezny
3 miesiące temu
jak na 34 wiosny to deko zniszczony...Cóż styl zycia...
Takaprawda
3 miesiące temu
jeden mniej dla dilerów i płaczą a rodzinka chce wyrwać kase
damo
3 miesiące temu
Koleś zginął tak samo jak George Floyd.
1qaz
3 miesiące temu
hej wy surwy z o2 gdzie moj komentarz
Kuba
3 miesiące temu
bycie pod wpływem narkotyków jest legalne.
Kuba
3 miesiące temu
narkotyki nic nie znaczą w takich sprawach , chyba że bardziej obciążają tych policjantów , bo w skoro wiedzieli że jest pod wpływem to jakieś szczególne środki bezpieczeństwa.. a nie.. tam były środki przemocy bezpośredniej użyte nie bezpieczeństwa
Jacek
3 miesiące temu
ciekawe, że pijani kierowcy są łaskawie traktowani, nawet jak zabijają matkę z córką, prowadzi ich się pod rączkę, za narkotyki jest kara śmierci przez uduszenie!?
dno
3 miesiące temu
Powiem więcej niektórzy świadkowie twierdzą , że w fakcie pracują dziennikarze. Zdecydowana większość ,że zwykłe cmentarne.......
bEUqFaAX
ww3
3 miesiące temu
Przecież rodzina zleciła niezależną autopsję za granicą i co cisza???? Czyżby jednak ćpun się sam przekręcił???? O powody dla których mamusia nasłała policjantów na synusia ....przemilczę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić