Spanie nago nie jest dobrym rozwiązaniem. Eksperci tłumaczą

36

Eksperci z Wielkiej Brytanii zabrali głos na temat walki z wysokimi temperaturami powietrza podczas snu. Okazuje się, że spanie nago może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego.

Spanie nago nie jest dobrym rozwiązaniem. Eksperci tłumaczą
Zdjęcie poglądowe (Unsplash.com)

Wraz z latem zarówno na zewnątrz, jak i w domach pojawią się wysokie temperatury. Te mogą okazać się wyjątkowe uciążliwe, zważywszy na fakt, że występują w Polsce niezwykle rzadko. Prawdziwym utrapieniem dla niektórych będzie z pewnością utrudniony sen. Głos w tej sprawie zabrali specjaliści.

Porady dotyczące snu w lecie opublikował "Cosmpolitan". Głos w sprawie zabrał główny fizjolog snu w Bupa's Cromwell Hospital. Julius Patrick przyznał, że często stosowany sposób spania bez ubrań może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Dzieje się tak dlatego, że pot, który gromadzi się na ciele pozostaje na nim, a nie wsiąka w piżamę.

Kiedy śpisz nago, pot gromadzi się na ciele, a następnie tam pozostaje - przyznał Julius Patrick.

Ekspert wyjawił, co może być idealnym rozwiązaniem na sen w upały. Osobom walczącym z wysokimi temperaturami w nocy poleca noszenie lżejszych piżam z cieńszego materiału niż zwykle. Zdaniem Patricka da to znacznie lepszy efekt niż spanie nago. Wskazówkę poparli również inni znawcy tej dziedziny z Wielkiej Brytanii.

Jeśli nosisz naturalną tkaninę, taką jak bawełna, działa ona jak knot na pot i może zwiększyć powierzchnię, na której pot może odparowywać, co sprawi, że poczujesz się znacznie chłodniej - powiedział dr Guy Leschznier.

Istnieją również inne sposoby na poprawienie jakości snu latem. W rozmowie z "Daily Mail" wymienił je ekspert od snu, dr Neil Stanley. Wśród nich są między innymi wzięcie chłodnej kąpieli lub prysznica; trzymanie zasłon lub rolet zasuniętych przez cały dzień oraz schładzanie pościeli i poduszek w lodówce. Znawca tematu podkreśla również, że warto nie stresować się tym problemem, gdyż stres również zmniejsza jakość snu.

Zobacz także: Uprawa roślin tropikalnych. Zapamiętaj proste triki i uważaj na najczęstsze błędy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić