Sprzątał las pod nadzorem policji. Kwota mandatu zwala z nóg

71

Zachciało mu się śmiecić w lesie, więc spotkały go srogie konsekwencje. 26-letni bezwzględny mieszkaniec gminy Baranów (woj. wielkopolskie) wyrzucił sporo odpadów na łono natury. Po wszystkim wpadł jednak jak śliwka w kompot. Tak zajęli się nim policjanci. Musiał też zapłacić słony mandat. Jego wysokość naprawdę robi wrażenie.

Sprzątał las pod nadzorem policji. Kwota mandatu zwala z nóg
Wyrzucił śmieci do lasu. Wpadł jak śliwka w kompot. (KPP KĘPNO)

O incydencie poinformowała właśnie Komenda Powiatowa Policji Kępno z Wielkopolski. Zrobiła to za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej (kepno.policja.gov.pl). Tam zamieściła nie tylko obszerny wpis, ale i zdjęcia wspomnianego sprawcy.

Śmieci zostały ujawnione podczas patrolu 17 września 2023 roku przez Naczelnika Wydziału Prewencji i Profilaktyka. Szczegóły zdarzenia aż jeżą włos na głowie. Sami zobaczcie.

Zaśmiecił las. Musiał go posprzątać. Dostał aż 1500 zł mandatu

Okazuje się, że 26-latek - jak gdyby nigdy nic - wyrzucił spory worek ze śmieciami na terenach leśnych osiedla Murator w Baranowie (Wielkopolska). Co ciekawe, sam mieszkał w tym rejonie. Po niecnych czynach szybko się oddalił. Liczył, że nikt się nie domyśli, kto to zrobił.  

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mieszkał w hotelu przez miesiąc. Straszne, co po sobie zostawił

Zgubiła go jednak spora głupota. W odpadach zostawił bowiem liczne dowody, które pozwoliły policji łatwo go zidentyfikować. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji Kępno szybko wezwali podejrzanego na komisariat. 26-latek przyjechał na przesłuchanie jednośladem. Sęk w tym, że był... pijany.

26-latek kierował rowerem po użyciu alkoholu, w wydychanym powietrzu miał pół promila alkoholu - czytamy na stronie policji.

Sprawca w końcu przyznał się do zaśmiecania terenów leśnych w Baranowie. "Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 1500 złotych. Ponadto funkcjonariusze zobligowali mężczyznę do posprzątania pozostawionych śmieci" - dodają mundurowi. Zrobił to pod czujnym okiem policjantów.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić