o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
mmc
|

Strajk Kobiet. Chcesz kupić w sieci taką maseczkę? Lepiej to przemyśl

34
Podziel się

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy aborcyjnej poruszył całym krajem, co wywołało falę protestów. Strajki okazały się również okazją do zarobku. Organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet postanowiły, że nie pozwolą na wykorzystywanie symbolu w celach komercyjnych.

Strajk Kobiet. Chcesz kupić w sieci taką maseczkę? Lepiej to przemyśl
W internecie wciąż można znaleźć aukcje z gadżetami z logotypem Strajku Kobiet. Nie są one legalne. (screen Google)
bErMwDYl

Autorką słynnej grafiki, która stała się logotypem Strajku Kobiet jest Ola Jasionowska. Znak został przekazany Ogólnopolskiemu Strajkowi Kobiet do użytku za zgodą autorki, ale nie do celów komercyjnych, a do celów społecznych.

Wiele osób pojawiło się na protestach w maseczce z błyskawicą. Popyt na takie maseczki okazał się naprawdę duży, a ci bardziej sprytni postanowili skorzystać z okazji. Jak się okazuje - nielegalnie.

bErMwDYn
Będziemy działać, by firmy, które próbują bezprawnie zarabiać na pracy Oli Jasionowskiej odpowiednie środki przekazały na organizacje obywatelskie czy organizacje wspierające walkę o prawa kobiet. Ola i my nie życzymy sobie z tego tytułu przychodów - powiedziała Marta Lempart na jednej z konferencji prasowych.

Jednak nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. W centrum Warszawy można znaleźć ulicznych sprzedawców proponujących maseczki z logotypem Strajku Kobiet. Sprzedawcy tłumaczą jednak, że nadruk nie ma nic wspólnego z ruchem, a jest to po prostu wzór na maseczce.

Gadżety są dostępne również w internecie. Organizatorki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet zapowiedziały, że będą walczyć z tymi, którzy próbują na ruchu zarobić. Marta Lempart poinformowała też, że niektórzy producenci zaproponowali przekazanie części dochodu z produktów na rzecz organizacji.

bErMwDYt
Jeśli to jest rzeczywiście działanie społeczne, to rozmawiamy o całości środków, które mogą zostać przekazane albo dobrowolnie, albo po trwającej długo batalii sądowej - powiedziała Marta Lempart.

Coraz więcej osób zaczyna brać sprawę na poważnie. Na Facebooku od kilku dni można zaobserwować, że osoby pytające o to, gdzie można zakupić maseczkę z błyskawicą są od razu upominane o tym, że takie aukcje są nielegalne. Moderatorzy grup sukcesywnie usuwają posty reklamujące takie produkty lub posty z pytaniami o ich dostępność.

Zobacz także: Strajk kobiet. Protest w Warszawie. Patrycja Markowska: "Boli nas brak poszanowania kobiet"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErMwDYO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(34)
ala
9 miesięcy temu
a jeśli chciałabym mieć strajkową maseczkę, ale nie umiem jej sama uszyć, nie mam na to czasu, wiem, że ktoś zrobi to lepiej niż ja, albo że zlecając to komuś, pomagam przetrwać jego firmie... to czy fakt, że przy użyciu pieniędzy zwracam tej osobie koszt użytych materiałów i rekompensuję poświęcony na pracę czas, naprawdę czyni z tej osoby kogoś złego, pazernego i zasługującego na karę? albo ze mnie naciąganego naiwniaka? przy moim pełnym poparciu dla strajku, z tym akurat nie mogę się zgodzić.
Kaśka
9 miesięcy temu
Każda kobieta powinna mieć przymusową aborcję aby zaznała tej przyjemności. Powinien byc taki zapis w Konstytucji.
JJJ
9 miesięcy temu
Jak ktoś będzie chciał kupić to kupi. Na uj drążyć temat, lepiej zajmijcie się tym na co wydają rządzący i kościół bez zgody i wiedzy obywateli, bo tu przynajmniej kupujący sami decydują czy chcą poprzeć finansowo. Po prostu na górze kogoś już z wściekłości swędzi.
bErMwDYP
Joanna
9 miesięcy temu
Na jakiej podstawie czerwony piorun jest znakiem towarowym zastrzeżonym?
Juba
9 miesięcy temu
Dziękuję! Mama papier to.
pitu
9 miesięcy temu
równie dobrze jakiś koncern samochodowy mógłby zastrzec że wymyślił czerwone samochody
lampcia
9 miesięcy temu
Jakoś teraz nie słychać żeby lewica i PO powoływały się na konstytucję
ewa
9 miesięcy temu
faceci powinni zwyczajnie milczeć w tym temacie. Nie nosicie brzucha przez 9 miesięcy, nie cierpicie podczas porodu, a w razie chorego dziecka zawsze możecie się ulotnić.
dobra rada
9 miesięcy temu
Niech sobie ten znak wypalą gorącym żelazem na czole to wtedy uwierzę że mają dobre intencje.
aborcja
9 miesięcy temu
jest to morderstwo i powinno być w świetle prawa traktowane jak zaplanowane morderstwo z premedytacją.
Bernard Dh
9 miesięcy temu
Polak nie ma problemu z okradaniem innych .
Konstytucja
9 miesięcy temu
Konstytucja - Konstytucyjne prawo do życia.
biznesik
9 miesięcy temu
a miało by tak oddolnie, egalitarnie, powszechnie.....
bErMwDYH
abc
9 miesięcy temu
Ładowarka do telefonu z szybkim ładowanie też ma taki znak.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić