o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Strajk Kobiet. Marta Lempart "dostała gazem"

46
Podziel się

W piątek w całej Polsce na ulice wyszły osoby sprzeciwiające się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Najgoręcej jest w Warszawie, gdzie protestuje co najmniej kilkuset manifestantów. Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart została spryskana przez policję gazem.

Strajk Kobiet. Marta Lempart "dostała gazem"
Trwają protesty Strajku Kobiet w Warszawie. Marta Lempart dostała od policjantów gazem (Twitter)
bEqsVWwR

Strajk Kobiet nie składa broni. Protestujący przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej zebrali się w piątek o godz. 20 na rondzie Dmowskiego w Warszawie. Demonstrację próbuje powstrzymać policja.

bEqsVWwT

Strajk Kobiet w Warszawie. Policja użyła gazu

Na chodniku przy ulicy Marszałkowskiej policjanci zablokowali busa z nagłośnieniem. Zatrzymano kierowcę auta. Policjanci użyli gazu, gdy tłum manifestantów zaczął napierać na otoczony przez funkcjonariuszy samochód.

Trwają przepychanki manifestantów z policjantami. W wyniku starć z mundurowymi ucierpiała jedna z liderek Strajku Kobiet Marta Lempart. Funkcjonariusze spryskali jej twarz gazem pieprzowym.

bEqsVWwZ
Policja chce, żeby któreś z nas zginęło – mówiła wcześniej o działaniach policji aktywistka.

Aborcja w Polsce. Protesty na ulicach całego kraju

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu jest niezgodny z Konstytucją. Przerywanie ciąży ma być także zabronione w przypadku nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu dziecka. Zdaniem sędziów, aborcji dokonać można tylko w przypadku, gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety bądź jest skutkiem czynu zabronionego takiego jak gwałt.

bEqsVWxa

Obejrzyj także: Strajk Kobiet. Prawnik tłumaczy, jakie prawa ma osoba zatrzymana

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqsVWxu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
TOMASZ MAKOSA
6 miesięcy temu
JEST DEMOKRACJA JEST WOLNY KARJ WOLNY KRAJU ZYJE JA NIE ŻYJE WOLNOŚĆ I SWOBODA
Donald
6 miesięcy temu
Prawidłowo i za mało!!!!!!!!
arabn
6 miesięcy temu
Gdzie się pchała.
bEqsVWxv
Twój nick
6 miesięcy temu
Pazerni duchowni KK zabiegają o zakaz aborcji zdeformowanych płodów bo to dla nich jest dodatkowy zarobek. Po narodzinach jest kasa za chrzciny i dodatkowa kasa za pogrzeb. Oczywiście będzie też kasa z tacy za dwie msze.
Hmmm
6 miesięcy temu
Ta cała lempart to jakieś drastyczne guru tych bab ! Rozpędziła się jak stara lokomotywa,dostała a właściwie swoimi chorymi krzykami baby ja zaakceptowały i baba myśli że jest ich prezesem,zresztą samozwańcza jak i jej poddanym którzy z niej taka zrobili,dostała przyzwolenie na szczęście nie całego społeczeństwa tylko znikomego procentu,myślę że z głaszczącym kota razem we dwoje znaleźli by wspólny język i więź porozumiewawczą! Trza spróbować może wtedy nie było by rozłamów czy podzielności kraju na prawie i lewicę,kto wie,kto wie ... !!!
Staszek75
6 miesięcy temu
Chcą wojny, to będą ją miały. Kto mieczem wojuje ....
Joanna
6 miesięcy temu
Każdy ma prawo żyć - pan Sławek w Plymouth i nienarodzone dziecko. Jeśli rodzice nie czują się na siłach wychować niepełnosprawnego potomka, mogą go pozostawić w oknie życia. Art. 38 Konstytucji z1993 r. autorstwa Lewicy gwarantuje prawną ochronę życia ludzkiego. Czyli TK orzec inaczej nie mógł. O co więc tak naprawdę chodzi tej dziczy?
emeryt
6 miesięcy temu
wreszcie jakaś dobra wiadomość
Nathanek
6 miesięcy temu
Stop rynsztokowej agresji. Szacunek należy się wszystkim, bez względu na poglądy, wyznanie, czy kolor skóry. Stop hipokryzji.
Hans
6 miesięcy temu
Szkoda ze nie cyklonem B.
Bog
6 miesięcy temu
Brawo brawo brawo to mi się podoba więcej gazu
duk
6 miesięcy temu
Zasłużyła sobie.Używać armatek wodnych.
Bogdan
6 miesięcy temu
Polacy mają policję służacą prezesowi , nawet pampersy zdejmuja z jego płotu , a składali przysiegę , że będą służyć narodowi. Co z tego , jeden taki składał przysięgę , że będzie bronic konstytucji i nic z tego nie wyszło. A może to nie policjanci , tylko przebrani bandyci , bo tak się zachowują. Pamietajcie przebierańcy , mieszkacie w Polsce , każdy z was miał matkę , może siostrę , żonę czy córkę. Też je bijecie w domu?????????????? Niech was szlag
bEqsVWxn
aaa
6 miesięcy temu
Drodzy przeciwnicy aborcji. Co was obchodzi was Polka, która chce dokonać aborcji, a żyje na drugim końcu Polski i nigdy jej nie spotkacie? Jeżeli będziecie adoptować wszystkie noworodki, które są niechciane przez rodziców, łącznie z niepełnosprawnymi, to w porządku, bo wtedy ktoś poniesie za nie odpowiedzialność. Ale jeżeli nie chcecie tego robić, to nie powinniście wymagać od ludzi, żeby rodzili niechciane niepełnosprawne dzieci. To jest nieodpowiedzialne z waszej strony. Wygląda jakby was radowało patrzenie jak to ktoś inny ma niepełnosprawne dzieci, a z waszymi wszystko w porządku. O to chodzi? O poczucie wyższości? O to, że ktoś ma gorzej od was? Co z was za Polacy? Co z was za obrońcy życia? Wasza "obrona życia" może skończyć się tym, że zamiast abortowanych płodów w szpitalach, będą porzucone martwe dzieci na śmietnikach. Pozostaje mieć nadzieję, że do tego nie dojdzie. Nie chciałbym, żeby takie rzeczy działy się w Polsce, a wiem, że dzieją się w pewnych krajach gdzie aborcja jest zakazana.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić