Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Trzęsienie ziemi w Chinach. Wściekli mieszkańcy mają dość

18
Podziel się:

Silne trzęsienie ziemi doprowadziło w Chinach do śmierci co najmniej 65 osób. Mimo ogromnej tragedii, państwo nie pozwala mieszkańcom opuszczać swoich domów z powodu polityki "zero-covid". Ludzie są wściekli, gdyż boją się o swoje zdrowie.

Trzęsienie ziemi w Chinach. Wściekli mieszkańcy mają dość
Trzęsienie ziemi w Chinach. Wściekli mieszkańcy mają dość (Twitter)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,8 nawiedziło w poniedziałek górski region Luding, położony w chińskiej prowincji Syczuan. W wyniku wstrząsów doszło do osunięć ziemi, zniszczenia wielu domów i przerw w dostawach prądu.

To był trudny czas dla mieszkańców prowincji Syczuan na południowym zachodzie Chin, którzy nie mogli wyjść z domów w czasie silnego trzęsienia ziemi. Musieli przebywać w budynkach, które groziły zawaleniem. Powód? Trwający w regionie lockdown, który wprowadzono w ramach polityki "zero-covid" chińskiego rządu.

Jak informuje portal abc.net.au, zamknięci mieszkańcy Chengdu są wściekli po tym, jak zostali uwięzieni w budynkach. Filmy zamieszczone w internecie pokazały, że mieszkańcy domagają się pozwolenia na opuszczenie swoich domów. Inny film pokazuje dużą grupę ludzi krzyczących za bramą.

Chcę tylko zapytać, czy to trzęsienie ziemi o sile ponad 7 stopni w skali Richtera. Czekam na rząd i pytam czy przyjdą zabrać moje zwłoki? - mówił zdenerwowany mieszkaniec.

Władze w Ganzi, w epicentrum trzęsienia, powiedziały, że ludzie dotknięci trzęsieniem ziemi i ratownicy muszą kontynuować codzienne testy na obecność koronawirusa. Ratownicy dopuszczeni do tego obszaru muszą posiadać ważny negatywny wynik testu na Covid z ostatnich 24 godzin.

Nawet jeśli trzęsienie ziemi jest bardziej śmiertelne niż Covid, testy są nadal ważniejsze niż akcje ratunkowe? - zapytał internauta.

Jak podaje CNN, od 20 sierpnia co najmniej 74 miasta o łącznej populacji 313 mln ludzi wprowadziło lockdown w związku z pandemią koronawirusa, co powoduje coraz większe oburzenie Chińczyków.

Kolejne trzęsienie ziemi w tym roku

Syczuan, który leży na skraju Wyżyny Tybetańskiej, gdzie spotykają się płyty tektoniczne, jest regularnie nawiedzany przez trzęsienia ziemi. Dwa z nich miały miejsce w czerwcu i spowodowały śmierć co najmniej cztery osoby. Po ostatnim trzęsieniu władze informują o 65 zgonach, uszkodzeniach domów oraz przerwach w dostawach prądu.

Najbardziej śmiercionośnym trzęsieniem ziemi w Chinach w ostatnich latach było to o sile 7,9 w 2008 roku, które zabiło około 70 tys. osób.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(18)
Katon
3 tyg. temu
Horban i twoji współsprawcy. Twoje i ich dzieci, wnuki, prawnuki itd. Zawsze będą naznaczeni zbrodnią której się dopuściliście. Tego się nie da wymazać. Warto było sprzedać się firmom farmaceutycznym?
Magni
3 tyg. temu
NIE TYLKO TO. ALE OSZOŁOMY ANTYHIGIENICZNE SĄ. Polska była w strefie większego spokoju: Pogoda absolutnie łagodna i miła, nieznane nawet ze słyszenia trąby powietrzne, brak zagrożeń, wojny, głodu, bezpieczne ulice i dzieci, brak chorób uprawa pomidorów pod gołym niebem bez żadnych środków i nawozów.
hiii
3 tyg. temu
Chińczycy i bunt to jak Jarek K. i podboje miłosne...
Crime Story
3 tyg. temu
I cóż można powiedzieć o konowałach, którzy dla pieniędzy uczestniczyli w tym ludobójstwie...
Katon
3 tyg. temu
Mamy czas pandemii, pozostancie w domach. Ktoś jeszcze pamięta te idiotyzmy z przed dwóch lat. Wydobywające się z milicyjnych szczekaczek. Jadący na rowerze i biegający zarażają na odległość 20 metrów. Na papierze, w tym banknotach, wirus utrzymuje się przez 30 dni. A najbardziej zarażliwe są cmentarze i oczywiście parki i lasy. Ale można się zabezpieczyć przed zachorowaniem, zakładając na usta szalik. A jedno i dwudawkowe preparaty. Będą chronić przed koronawirusami, czyli wirusami wywołującymi, pospolite przeziębienie. Przez przynajmniej dwa, a może i trzy. Leon Jabłoński, polski wirusolog i autor podręcznika dla studentów medycyny, przewraca się w grobie.
PRAWDA
3 tyg. temu
CZLOWIEK TYLKO MA TAKIE UMIEJSTNOSCI CO MYSLIMY TO WYSYLAMY DO OJCA KTORY JEST MILOSCIA I WRACA I PROGRAMUJEMY SWOJ SWIAT WIEC OSZUKUJA DAJA TV I LUDZIE MYSLA JKA ONI CHCA I REALIZUJA ICH PLAN PROJEKTUJAC SWOJE ZYCIE CO RO NO WIRUS WIRUS Z PRZESTRZENI KTOS ZNA WIEDZE STAROZYTNA MYSLELI WYSLALI I WROCILO CO KTORZY NIE MIELI TELEWIZJI SCHODZILI W KOWIDZIE NA ZAKUPY DO MIAST I WRACALI I ZDROWI BO NIE WIEDZIELI ZE MYSLA MOGA SOBIE GO SCIAGNAC POTEM DALI WOJNE I W PONIEDZIALEK BYL W PRZYRODZIE JUZ WE WTOREK GO NIE BYLO
Omg
3 tyg. temu
A ich rząd ma ich w doopie. I śmieje się leżąc na jakimś Zanzibarze. Skąd my to znamy?
Greg
3 tyg. temu
Kolejny przykład, że w tym całym cyrku. Nie chodziło o nasze zdrowie i życie. Ale wręcz przeciwnie. Aż dziw, że jeszcze ktoś wierzy w te przeziębieniowe brednie?
Roman
3 tyg. temu
Trenują motłoch. Hak sprawdzą jakie mechanizmy są najtańsze i najlepsze, elity wprowadzą tę rozwiązania na całym świecie
ThorPL
3 tyg. temu
Nie no Chiński rząd przesadził już...sznur im się należy za to ludobójstwo jak Mao! Z covid-19 poradził już sobie *kamostat mesylanu(lek japoński), *losartan* także świetnie go wspiera.(wirus nie ma wejścia) A zamykanie ludzi w domach=brak słońca=brak witaminy D= brak defensyny *LL-37* - uniwersalnego białka które dziesiątkuje patogeny wszelkiej maści! Ludobójstwo i tyle, światowe, wspierane przez USA(demokraci bidena) i Chiny...
katolicy
3 tyg. temu
Dziwne, że katolicki bóg mąci im tam w Chinach. Przepraszamy.
Ciekawe
3 tyg. temu
Czy jest szansa że ten naród się w końcu zbuntuje?
TO NIE MY...
3 tyg. temu
TO NIE MY, TO PUTIN, TO NIE MY, TO KOWID, TO NIE MY, TO CENY GAZU, TO NIE MY, TO WOJNA, TO NIE MY, TO NIEMIECKI TRUCICIEL ODRY, TO NIE MY, TONIEMY, TONIEMY, BUL, BÓL, BUL, BÓL....
TO NIE MY...
3 tyg. temu
TO NIE MY, TO PUTIN, TO NIE MY, TO KOWID, TO NIE MY, TO CENY GAZU, TO NIE MY, TO WOJNA, TO NIE MY, TO NIEMIECKI TRUCICIEL ODRY, TO NIE MY, TONIEMY, TONIEMY, BUL, BÓL, BUL, BÓL....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić