Tylko 15 sekund. Ognisko Dakota na Lubelszczyźnie. Film ma 4,2 mln wyświetleń

22

Partyzanci Lubelszczyzny to grupa, która zajmuje się sztuką przetrwania. Organizują zajęcia związane z survivalem przeznaczone dla osób w każdym wieku. Działania prowadzą też w sieci, a jedno z nagrań ma już 4,2 mln wyświetleń. Chodzi o nietypowe ognisko Dakota. Czym jest i jak je rozpalić?

Tylko 15 sekund. Ognisko Dakota na Lubelszczyźnie. Film ma 4,2 mln wyświetleń
Tylko 15 sekund. Ognisko Dakota na Lubelszczyźnie. Film ma 4,2 mln wyświetleń (YouTube, Partyzanci Lubelszczyzny)

Partyzanci Lubelszczyzny to grupa pasjonatów survivalu. Są znawcami sztuki przetrwania, czym dzielą się z chętnymi do zdobycia podobnej wiedzy. Organizują szkolenia dla dzieci i dorosłych, a oprócz tego prowadzą profile w mediach społecznościowych, gdzie pokazują szybkie i proste patenty w dziedzinie survivalu.

Miłośnicy lasu i sztuki przetrwania niedawno świętowali swój wielki sukces. Jedno z nagrań, które trafiło na TikToka zobaczyło aż 4,2 mln osób. Tak duże zainteresowanie przyciągnęło wideo z maskowania ogniska Dakota. Czym jest i jak je rozpalić?

Ognisko Dakota. Czym jest i jak je rozpalić?

W zimne i wietrzne dni ognisko Dakota sprawdzi się idealnie. Jest to wydajny i prosty sposób na palenie ognia. Prawie w ogóle nie wytwarza dymu i bardzo łatwo oraz ekspresowo jesteśmy w stanie je zamaskować i zasypać.

Aby rozpalić ognisko Dakota wystarczy wykopać w ziemi dwa niewielkie połączone ze sobą dołki o głębokości ok. 20 cm. W jednym umieszczamy materiał palny, a drugi ma posłużyć jako zapewnienie odpowiedniego ciągu powietrza. Dzięki temu, że zasysane jest z jednej strony, wytwarza się cug i płonie ogień. Ognisko Dakota nazywane jest często "ogniskiem bez dymu".

W ognisku Dakota, ogień płonie od góry do dołu, wytwarzając stały i jednolity strumień powietrza "zasysanego" z otworu wentylacyjnego. (...) Ponieważ powietrze swobodnie przepływa wokół paliwa, uzyskuje się prawie całkowite spalanie, w wyniku czego powstaje ogień, który pali się silnie i jasno, z niewielką ilością lub nawet bez dymu - wyjaśnia strona survivalism.pl.

Ten rodzaj ogniska świetnie sprawdza się w warunkach bojowych lub po prostu wtedy, gdy nie chcemy, by nasz ogień został szybko zauważony. Jak podają Partyzanci Lubelszczyzny, najważniejsze jest dobre maskowanie i rozsądny wybór miejsca na nasze ognisko. Istotne, by już podczas kopania mieć na uwadze możliwość szybkiego maskowania, co miłośnicy survivalu pokazali na nagraniu. Maskowanie zajęło im tylko 15 sekund!

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Ognisko Dakota, szczegółowa instrukcja dla żołnierzy jeden z elementów SERE.
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić