Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

WHO. Dzięki pandemii półkula południowa uniknęła innej choroby

9
Podziel się:

Koronawirus i grypa to postrach sezonu jesienno-zimowego. Twindemia to całkiem realny scenariusz. Jednak badania opublikowane przez WHO są bardzo pocieszające.

WHO. Dzięki pandemii półkula południowa uniknęła innej choroby
W tle dyrektor WHO - Tedros Adhanom. (Getty Images, Rafael Henrique, SOPA Images, LightRocket)

Gdy u nas szaleją upały, na południowej półkuli panuje jesień i zima. Sezon grypowy w RPA, Australii, czy Chile najlepiej ma się od czerwca do sierpnia. Jak podaje Gazeta Wyborcza, na grypę w tych trzech krajach w ostatnich latach trzech latach chorowało ok 25 tys. ludzi od czerwca do sierpnia.

Jak sytuacja ma się teraz? WHO opublikowało pocieszające statystyki. Okazało się, że dzięki przymusowej izolacji spowodowanej pandemią, grypę stwierdzono u 51 osób.

Sezonowa grypa nie rozprzestrzeniła się tak, jak w ostatnich latach. Bez wątpienia zawdzięczamy to przymusowemu dystansowi społecznemu. Wpływ na to miała również higiena, która dzięki pandemii stała się bardziej przestrzegana.

Grypa w Polsce. Będzie niebezpieczna?

Choć sezon grypowy dopiero nadchodzi, wiele wskazuje na to, że w Polsce również może udać się go uniknąć. Jak podaje Gazeta Wyborcza, wiosenny sezon grypowy jest tego dobrym przykładem.

Podczas marcowej kwarantanny, gdy zakażenia grypą są dość częste, w tym roku wyraźnie spadły. Jeśli nadal będziemy utrzymywać odpowiedni dystans, unikać miejsc publicznych, zakrywać nos i usta, może udać nam się uniknąć twindemii.

Twindemia to połączenie dwóch epidemii. Ta zmora od kilku miesięcy nie daje spać naukowcom i lekarzom. Jednak najnowsze dane są pocieszające. Podwójne zakażenie będzie najprawdopodobniej rzadkim przypadkiem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prawie 2 tys. zakażeń. Dr Tomasz Ozorowski komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(9)
Ktoś
2 lata temu
Ilość zachorowań na grypę nie spadła przez maseczki itp. Po prostu teraz wszystko jest zaliczane kłamliwe jako covid
Trick
2 lata temu
Szpitale dostają niemałą kasę za pacjenta "chorego" na covid więc chętnie podciągają pod to każdego który się zgłosi i ma objawy grypowe lub jakiekolwiek inne typu gorączka i kaszel. A już za podłączenie do respiratora i nie daj Boże śmierć to to dopiero jest zastrzyk kasy. Ludzie obudźcie się !!!
bolek
2 lata temu
Apel do naukowców i ministerswa""przestańcie mówić bzdury TYLKO ZACZNIJCIE LECZYĆ LUDZI NA GRYPĘ I INNE CHORBY". Bo co tą są choroby współistniejące w co idzie, a przed co idem BYŁY JUŻ TE CHOROBY I NIKT NIE CHODZIŁ W MASKACH.
Rick
2 lata temu
Hehehe czyli kłamstwo już wyszło na jaw
Wynocha
2 lata temu
Dowód na oszustwo. Pokazują w tv powszechną!!! mobilizację do armii, gdy JEDNOCZEŚNIE wirus zajął absolutnie CAŁY ŚWIAT. Żadna armia nie zaryzykuje urządzania powszechnej mobilizacji w czasie takiej straszliwej zarazy, bo wystarczy jeden tylko nosiciel i w najmniej oczekiwanym momencie cała armia może zachorować, w tym wielu ciężko. A żaden kraj i żadna armia nie może mieć pewności, że na pewno nie weźmie z domu do wojska nosiciela...
Żałosne
2 lata temu
Raport Rockefellera 2010. Tam jest wszystko. Pokrywa się z tym, że mamy tylko covid na świecie wg WHO. Krztusiec im nagle wyparował i wziął urlop. Odra, gruźlica itd plus rak... Żałosne to wszystko. Wczoraj ktoś o tym raporcie wspomniał, a okazuje się, że wydał się jakiś czas temu i stąd Trump tak szalał i głośno oskarżył Chiny. Parę dni temu znowu było, że dokładnie Gatesa WHO chce zlecić jakieś testy do produkcji mimo, że nie brak w Europie znakomitych informatyków, naukowców i linii produkcyjnych
Miki
2 lata temu
Kolejna bzdura przez vho wyssana z palca
mieto
2 lata temu
Aa.... Skoro wyborcza tak podaje.
Jolka
2 lata temu
Panie doktorze prawda i przysięga. powinny iść w parze .dbanie o pacjenta .moze czas na inną bajkę ..
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić