o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MMC
|

Wielka Brytania. Paczka żywnościowa dla ubogich dzieci wywołała burzę

25
Podziel się

Podczas gdy szkoły są zamknięte, rząd zdecydował, że dzieci z ubogich rodzin, które są uprawnione do obiadów w szkole, w czasie epidemii będą otrzymywać paczki żywnościowe. Nikt jednak się nie spodziewał, że będą tak wyglądać...

Wielka Brytania. Paczka żywnościowa dla ubogich dzieci wywołała burzę
Zdjęcie paczki z żywnością na 10 dni wstawiła na Twittera mama jednego z uczniów otrzymujących paczki. (Twitter.com)
bDzjZzyt

Gdy szkoły są zamknięte, brytyjski rząd postanowił zadbać o dzieci z uboższych rodzin, które w czasie lockdownu nie mogą odbierać obiadów. Drogi pomocy pojawiły się dwie - bony na 30 funtów do wykorzystania w markecie lub paczki żywnościowe. Ta druga opcja okazała się jednak bulwersująca.

bDzjZzyv

Jedna z matek pokazała na Twitterze, co obejmuje paczka żywnościowa dla dziecka na 10 dni. Znalazły się w niej: dwie marchewki, trzy jabłka, 5 zbożowych batoników, dwa banany, 8 plasterków żółtego sera, paczka chleba tostowego, pomidor, paczka makaronu i dwa ziemniaki. Paczki miały mieć wartość 30 funtów, jak się okazuje, takie produkty można kupić za ok. 6 funtów. Firma zajmująca się paczkami w swoim oświadczeniu z przeprosinami przyznała, że ich łączna wartość razem z pakowaniem i transportem wynosi ok. 10 funtów.

Spotkam się dzisiaj ze szkolnymi firmami cateringowymi, aby wyjaśnić, słabe przykłady paczek obiadowych, które widzieliśmy. To jest nie do przyjęcia. Wszystkie paczki muszą spełniać standardy, których oczekujemy. Każdy uczeń potrzebuje pożywnego obiadu - poinformował minister edukacji Gavin Williamson na Instagramie.
bDzjZzyB

Zareagował również Boris Johnson. Przyznał, że paczki żywnościowe, jakie trafiły do dzieci są "haniebne". Firma podwykonawcza, którą zatrudniły szkoły do zorganizowania paczek już przeprosiła. Zdecydowano o zwróceniu kosztów rodzinom.

Paczki żywnościowe nie spełniają określonych przez nas standardów i daliśmy jasno do zrozumienia zaangażowanej firmie, że jest to haniebne. Zainteresowana firma słusznie przeprosiła i zgodziła się zwrócić koszty poszkodowanym - napisał na Twitterze Boris Johnson.
bDzjZzyC
Zobacz także: Piontkowski: "Kilkadziesiąt miliardów złotych dodatkowo w budżecie NFZ co roku"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDzjZzyW
KOMENTARZE
(25)
Tak jest
4 dni temu
Hmm...mama zamiast publikować takie rzeczy powinna zabrać się do roboty, to i dziecko będzie miało co jeść. Bo jakoś i telefon i dostęp do Internetu ma, więc i na jedzenie wystarczyć powinno!
Cezar
4 dni temu
jak dostali za darmo to wielkie larum, że złe, mało i nie odpowiednie dla dzieci, apotem cyk pizza z colą na obiad i chipsy na deser oraz zero ruchu i ćwiczeń.
XDDDDDDD
4 dni temu
Nie chciało się jej nawet iść do sklepu i ugotować i mimo, że i tak coś dostała to marudzi. Socjal jest ekstra
bDzjZzyX
Misiu.ino
4 dni temu
W Polsce to by przeszło. Zamietliby pod dywan aferę i doliczyli do rachunku. Słabe...
Mii
4 dni temu
Po co ludzie mają dzieci jak ich na nie nie stać? Rozumiem sytuacje losowe, ale taka skala problemu pokazuje, że to jest dla niektórych sposób na życie.
Najnowsze komentarze (25)
Pixi
3 dni temu
Ależ wy zawistni jesteście 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ W UK dziecko poniżej 12 roku życia NIE MA PRAWA zostać samo w domu. Jako, że jest wszystko pozamykane praktycznie, to i matka pewno ma postój w pracy, a co za tym idzie, musi siedzieć w domu, bo żadnej niańki zatrudnić nie może do dziecka...nawet, jakby się jej udało znaleźć jakąś pracę w sklepie spożywczym na szybko. Oceniacie szybko i podle nie znając nawet sytuacji faktycznej.
No tak, GB.
3 dni temu
W Polsce, byłby to kremówka, różaniec i zaproszenie na plebanie.
Kovalsky
3 dni temu
jakbym nasze 500+ słyszał
Covid-20
4 dni temu
Ta paczka miała być dla dziecka co ma królika,paczka jest dobra, tylko skierowana do dzieci kture mają jakieś żyjątka, jakby to było bez marchew, dziecko najedzone a królik z głodu zdechł😁
Marek
4 dni temu
To tyle samo co pacjenci dostają przez 10 dni pobytu w polskim szpitalu. Z tym, że to jest wszystko , a nie dodatkowo
heheh
4 dni temu
heheh akurat w Wielkiej Brytanii nie można pozostawić dzieci do lat 12 samych w domu i dlatego nie może podjąć żadnej pracy.
i12
4 dni temu
Zapewne spodziewała się szampana i kawioru. Mopsiarze jedni! Wszędzie tak samo, wszystko im się należy tylko nie praca.
lora
4 dni temu
Wszystko jest: na śniadanie, na obiad, na kolację i jeszcze deser i podwieczorek. Nie rozumiem oburzenia
bDzjZzyP
Ddr
4 dni temu
To jest najbogatszy kraj trzeciego świata
Mama_2015
4 dni temu
W UK czy IE jedzenie jest bardzo drogie.Tam się go nie marnuje, ale też i paczka średnia. to nie XIX wiek,że dzieci są szczęśliwe jak kromkę chleba dostaną.
Elo
4 dni temu
8 plasterków żółtego sera... Bo gdzie jest napisane, że codziennie trzeba jeść ser?
:LI
4 dni temu
Moim zdaniem to dużo było w tej paczce.
Marcel
4 dni temu
Szkoda że w tytule nie podaliście że to nie w PL. Siejecie ferment
Radomiak
4 dni temu
Jaki kraj takie paczki
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić