Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

Wielki sukces izraelskiego leku na COVID-19. Wchodzi już w kolejną fazę badań

4
Podziel się:

Lek na koronawirusa opracowany przez izraelskich lekarzy, Allocetra, jest skuteczny w 90 proc. W drugiej fazie badań wyleczył 18 z 20 pacjentów. Ale izraelscy medycy mają jeszcze jednego asa w rękawie.

Wielki sukces izraelskiego leku na COVID-19. Wchodzi już w kolejną fazę badań
Trwają badania nad nowym lekiem na COVID-19 (Getty Images, Pedro Vilela)

Środek o nazwie Allocetra pomaga pokonać burzę cytokinową, zjawisko polegające na atakowaniu przez przeciwciała własnych komórek. W tym samym czasie trwają prace nad innym lekiem na koronawirusa. Preparat wziewny EXO-CD24 wyleczył wszystkich z 30 pacjentów podczas badań.

Jednym z wyleczonych Allocetrą jest 49-letni Yair Tayeb. Wyraźną poprawę zaobserwował już po dwóch godzinach od przyjęcia leku. Trzy dni potem został wypisany ze szpitala.

Nagle po dwóch godzinach zacząłem czuć coś dziwnego. Przestałem kaszleć, mój oddech zaczął wracać, czułem się lepiej. Przestałem się pocić. Nie mogłem w to uwierzyć. Dwa dni temu nie mogłem stać na nogach, a teraz jadę do domu - opisał swój przypadek Izraelczyk.

Obecnie rozpoczyna się trzecia faza badań leku. Zostanie podany ponad 100 chorym na koronawirusa.

To jest bardzo potrzebny lek, bo może zapobiec konieczności wentylacji mechanicznej pacjenta za pomocą respiratora. To jest nasz główny cel- powiedział prof. Dror Mevorach, szef oddziału COVID-19 w jerozolimskim szpitalu Hadassah Ein Kerem i jednocześnie autor projektu.

Kilka dni temu Centrum Medyczne Ichilov w Tel Awiwie poinformowało, że dokonano przełomowego odkrycia. Lek, który pierwotnie miał leczyć raka jajnika wykazał się 100%-ową skutecznością w walce z koronawirusem.

Wziewny lek EXO-CD24, opracowany przez prof. Nadira Arbera, został podany 30 pacjentom, których stan był umiarkowany lub ciężki. Wszyscy wyzdrowieli, 29 z nich w ciągu kilku dni.

Preparat podawany jest w inhalacjach raz dziennie przez kilka minut, przez pięć dni.

Trafia prosto do płuc. W przeciwieństwie do innych formuł, które wybiórczo hamują jedną cytokinę lub działają szeroko, ale powodują wiele poważnych skutków ubocznych, EXO-CD24 jest podawany lokalnie, działa szeroko i bez efektów ubocznych" - zapewnia prof. Arber.

Arber zdradził w rozmowie z "The Times of Israel", że zakończył pierwszą fazę badańzwrócił się do Ministerstwa Zdrowia o zgodę na rozpoczęcie drugiej fazy.

Zobacz także: Powikłania po COVID-19. Prof. Krzysztof Filipiak mówi o najczęstszych dolegliwościach
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
???
rok temu
A ja mam pytanie z domieszką czego? Bo Madagaskar też ma lek. Ale WHO proponowało domieszkę, żeby zaszkodzić mieszkańcom. Jednak nie udało się przekupić rządzących za 20 mln.dol.
Metro66
rok temu
Oczywiście pomogą nam Polakom w śmiertelnym zagrożeniu .
ak001
rok temu
Oj! To my tego nie powinniśmy kupować, bo jak to? Od "żydostwa"? Od "żydokomuny"? I to napewno wspólnie z Niemcami Żydostwo zrobiło. To lekarstwo może tylko "lewactwo" zażywać. Szlachetny "lepszy sort" nawet na to nie popatrzy, przecież tam będą jakieś chipy które mogą spowodować samodzielne procesy myślowe - prawda?
Curious
rok temu
A czy wyznawcy islamu coś wynaleźli , odkryli oprócz Allaha ?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić