Jakub Artych
Jakub Artych| 
aktualizacja 

Wpadł w restauracji. Przyłapali go, gdy przyjmował ogromną łapówkę

64

Policjanci zatrzymali 47-latka z Gdańska, który przyjął "łapówkę" w kwocie 150 tys. zł. W zamian za to zadeklarował, że odstąpi od podbijania ceny na licytacji nieruchomości, zaniżając tym samym ostateczną kwotę, za którą nieruchomość zostałaby sprzedana. W wyniku zmowy oferentów Urząd Gminy Miasta Gdyni narażony był na straty w kwocie nawet 800 tys. zł.

Wpadł w restauracji. Przyłapali go, gdy przyjmował ogromną łapówkę
Zażądał i przyjął 150 tys. zł. "łapówki". Grozi mu 8 lat więzienia (Policja)

Policjanci w Gdańsku zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który zakłócił przetarg publiczny organizowany przez Urząd Gminy Miasta Gdynia.

Mężczyzna zażądał "łapówki" w kwocie 150 tysięcy złotych od innego z zainteresowanych w zamian za co, zadeklarował, że odstąpi od podbijania ceny na licytacji nieruchomości, zaniżając tym samym ostateczną kwotę, za którą nieruchomość zostałaby sprzedana.

W wyniku zmowy, Urząd Gminy Miasta Gdyni narażony był na straty w kwocie nawet 800 tysięcy złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nagranie rozpaliło sieć. Warszawska policja w akcji. "Boją się"

Żądający korzyści majątkowej wykorzystał fakt, że drugi oferent był zdeterminowany, żeby kupić działkę w ramach przetargu, ponieważ stanowiła ona jedyną drogę dojazdową do realizowanej przez niego inwestycji o wartości ponad 15 milionów złotych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w jednej z gdyńskich restauracji, w momencie przyjmowania przez niego korzyści majątkowej.

Działania funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku doprowadziły do zgromadzenia jednoznacznego materiału dowodowego potwierdzającego popełnienie przestępstwa z art. 305 par. 3 Kodeksu Karnego zagrożonego karą pozbawienia wolności do lat 8 - czytamy na stronie policji.

Zażądał i przyjął 150 tys. zł. "łapówki". Prokuratura podjęła decyzję

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów w Gdańsku materiału dowodowego, podejrzanemu o przyjęcie korzyści majątkowej, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku przedstawił zarzut popełnienia przestępstwa, a Sąd Okręgowy w Gdańsku zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tysięcy zł, dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktu z innymi uczestnikami przetargu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: KWP Gdańsk - Zażądał i przyjął 150 tys. zł. „łapówki”
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić