o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Wypadek w Tatrach. Koń trafił do rzeźni, woźnica do szpitala

261
Podziel się

W czwartek na drodze do Morskiego Oka miał miejsce wypadek. Dwa konie, które ciągnęły zaprzęg, przestraszyły się najprawdopodobniej helikoptera TOPR.

Wypadek w Tatrach. Koń trafił do rzeźni, woźnica do szpitala
Koń, który ciągnął zaprzęg, trafił do rzeźni. (Facebook)
bDfJtHWt

Zwierzęta ruszyły przed siebie. Jeden z koni uderzył w barierki tak mocno, że miał całe poranione ciało. Zwierzę trafiło do rzeźni - nie uda się go uratować.

Na wozie nie było turystów. Woźnica trafił do zakopiańskiego szpitala, jego życiu nic już nie zagraża.

bDfJtHWv

Wypadek w Tatrach. Koń trafił do rzeźni, woźnica do szpitala

Do wypadku doszło niedaleko Polany Włosienica. To właśnie w tym miejscu wsiadają turyści, którzy jadą później do Morskiego Oka.

Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci i służby ratunkowe. Sprawą zainteresowała się również Fundacja Viva, która zajmuje się ochroną praw zwierząt. Członkowie fundacji walczą o zlikwidowanie transportów długodystansowych koni.

bDfJtHWB

Zobacz także: Panika całego stada. Kierowca szybko złapał za kamerę

bDfJtHWW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(261)
Luna
4 miesiące temu
powinno się zlikwidować zaprzęgi konne. Turyści mają swoje nóżki .....
tak
4 miesiące temu
zwierzęta to to co wsiada w te pojazdy, a nie te biedne konie.
misio56
4 miesiące temu
kiedy to Morskiego Oka bedą jeżdzić polskie, elektryczne autobusy Solaris? Mogą je kupić górale ale mam juz dośc tej głupoty i konskich zaprzegów i chytrych górali. Gdzie animalsi?
bDfJtHWX
Ola
4 miesiące temu
Wozy powinny wozić tylko osoby starsze i niepełnosprawne, a nie osiłków którzy sobie przyjechali nad morskie oko wypić piwo.
Anita
4 miesiące temu
Do rzeźni? Serio? To ten biedny, poraniony, cierpiący koń nie zasłużył na humanitarne uśpienie na miejscu? Musiał jeszcze w cierpieniu przejechać do rzeźni? Najgorsze słowa cisną mi się na usta...człowiek to najpotworniejsze stworzenie na ziemi....
Najnowsze komentarze (261)
gosc
3 miesiące temu
powinno być odwrotnie.
brunek
3 miesiące temu
Na wozie nie było turystów. Woźnica trafił do zakopiańskiego szpitala, jego życiu nic już nie zagraża. A szkoda!!! Też powinien trafić do rzeźni
Anastazja
3 miesiące temu
Teodozja - twój komentarz jest mało wart.Wiem jak pracował koń na gospodarstwie rolnym.Ale ty nie wiesz jak się o konia dbało.Miał odpoczynek w swojej harówce,miał torbę z owsem,był napojony i nakarmiony.Bo w wielu przypadkach był członkiem Rodziny.
Aneri
3 miesiące temu
Chcesz zwiedzać góry to drap się na własnych nogach a nie wykorzystuj zwierząt. Gdyby nie było chętnych do wsadzenia tyłka na ten wóz to górale nie wykorzystywali by koni
ceper
3 miesiące temu
Koń trafił do rzeźni, woźnica do szpitala a powinno byc odwrotnie.
Beata 22107
3 miesiące temu
Bo dziś liczą się pieniądze
wiola
3 miesiące temu
Chory świat, chorzy ludzie, co ja to robię...
Anika
3 miesiące temu
To właściciel powinien trafić do rzeźni, nie do szpitala!
bDfJtHWP
Dareczek
4 miesiące temu
Woznica trafil do rzeźni a kon do szpitala tak powinno być
kPa
4 miesiące temu
To jest konna mafia..Jakbyście chcieli świadczyć usługi transportowe elektrycznym busem..czy melexem na 10osob zaraz by go Wam ,,harnasie"spalili. Tam łapówka za łapówką aby dostać licencję..Każdy ma na tym biznes..zwierzę się nie liczy. To kury znoszące złote jaja. Koń kosztuje niewiele w porównaniu z elektrycznymi pojazdami.Duzy zysk małym kosztem.Nie trzeba serwisu..a jak koszt leczenia konia nie opłaca to lepiej dać na rzeź i kupić nowego.Koszt konia pociągowego 6-10tys zl.taki młodziak 3latek co dopiero będzie tam pracował.Pojazd elektryczny znacznie droższy.
kPa
4 miesiące temu
Pies policyjny gdy kończy służbę ma emeryturę ze swoim przewodnikiem,mieszkania nim w domu.Koń w Zakopanym jak nie może przynosić zyski bo wymaga leczenia IDZIE NA RZEŹ..bo po co inwestować.Tacy są górale...tylko zysk się liczy.Koń był poraniony ale nakładem środków zapewne do uratowania ale to koszta dla ,,pana woźnicy".Omijam Zakopane ze względu na ludzi tam mieszkajacych.Mamy XXI wiek-dlaczego nie wprowadzą pojazdów elektrycznych??
Magi
4 miesiące temu
Bardzo przykre życie zwierząt na tej planecie a jak mają traktować się ludzie jak na codzien ogląda się bestialskie zachowania na zwierzetach. Oni są dla naszego towarzystwa żeby podziwiac nie męczyć znęcać się i mordować...
Diana
4 miesiące temu
Do morskiego oka malacy albo rowery!!!A konie tylko do podziwiania! Nie lepiej żeby zrobić specjalne ogrodzone miejsca postojowe z konikami na które mogą wsiąść ludzie, jakieś stroje góralskie, owieczki - żeby porobić zdjęcia. Idą ludzie z dziećmi, zatrzymują się, mają radoche... Piękny widok i Nikt nie cierpi. A konie które ciągną wozy z 30 osobami...wygwizdywać, nie używać i zlikwidować!!!
Diana
4 miesiące temu
Jak to do rzeźni??? To jeszcze dalej został skazany na ból, przerażenie i cierpienie bez środka znieczulającego przez całe godziny w transporcie do rzeźni? A w końcu zarżnięty w rzeźni? Nie mógł weterynarz go uśpić? Trzeba była jeszcze dutków za canę cierpienia zwierzęcia? Ja pytam gdzie sie podziało człowieczeństwo i honor polskich górali?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić