o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Kolejny kraj zakazuje noszenia burek. Powodem bezpieczeństwo narodowe

95
Podziel się

Noszenie burki, jako "oznaka ekstremizmu religijnego", zostanie surowo zakazane przez kolejne państwo. Wkrótce zniknie także ponad tysiąc islamskich szkół. Takie przepisy wprowadza Sri Lanka, powołują się na bezpieczeństwo narodowe.

Kolejny kraj zakazuje noszenia burek. Powodem bezpieczeństwo narodowe
(Getty Images)
bEslRemt

Sri Lanka planuje wprowadzić zakaz noszenia burki. Ponadto około tysiąca islamskich szkół zostanie zamkniętych. Ma to być krok w kierunku większego "bezpieczeństwa narodowego". To kolejne państwo, które decyduje się na takie rozwiązanie.

Minister bezpieczeństwa publicznego, Sarath Weerasekara, powiedział lokalnym mediom, że w piątek podpisał dokument. Dotyczy zakazu noszenia burki - odzieży wierzchniej, która zakrywa ciało i twarz muzułmańskich kobiet. Nie ma jednak nic wspólnego z hidżabem, czyli chustą zasłaniającą włosy.

bEslRemv

Burka zagrożeniem bezpieczeństwa narodowego

Burka ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo narodowe. (...) To znak ekstremizmu religijnego, który pojawił się niedawno. Zdecydowanie tego zakazujemy -powiedział Weerasekara podczas ceremonii w buddyjskiej świątyni w sobotę
Zobacz także: #KresyŚwiata: Noszenie hidżabu jest tu obowiązkiem. Iranki powoli się buntują

Weerasekara powiedział również, że rząd zamknie ponad 1000 islamskich szkół. Zdaniem ministra medresy nie przestrzegają krajowej polityki edukacyjnej.

bEslRemB

Noszenie burki zostało tymczasowo zabronione w 2019 r. Doszło wtedy do zamachów bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance. Łącznie zginęło ponad 260 osób. Do winy przyznały się dwie grupy, które przysięgały wierność Państwu Islamskiemu. Muzułmanie stanowią około 9 proc. z 22-milionowej populacji Sri Lanki.

W ubiegłym roku podobny zakaz został wprowadzony w Niemczech. W niektórych regionach w szkołach nie można zasłaniać twarzy. Zasady obowiązują zarówno uczniów jak i nauczycieli.

Na początku marca Szwajcaria przeprowadziła referendum w tej sprawie. Całkowite zakrywanie twarzy zostało zabronione, ponieważ godzi w szwajcarskie tradycje, a ponadto utrudnia identyfikację przestępców i demonstrantów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEslRemW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(95)
Prawodawca
3 miesiące temu
Wprowadzić zakaz pedofilii-małżeństw z małymi dziećmi, poligamii, bicia żon, niedomytych nóg, gwałtów na kozach, islamu, gwałtów na znajomych i obcych, oszustw socjalnych, panoszenia się żebraków z obcych kontynentów. Burki wyginą śmiercią naturalną wtedy. Lecz absolutny zakaz chodzenia w czymś takim po Europejskich, cywilizowanych miastach bardzo potrzebny też.
Wagabunda
3 miesiące temu
Brawo Sri Lanka!
Aecius
5 miesięcy temu
Zakaz burek to drobny detal, zawracanie głowy. Dla każdego normalnego Europejczyka oczywista jest konieczniść wprowadzenia zakazu wjazdu do Europy czarnuchom i wszystkim brudasom ciapowatym, a ci co tu są powinni mieć tydzień na opuszczenie naszej ziemi !
bEslRemX
ola
5 miesięcy temu
to zakrywanie się burkami to debilizm totalny, niech jadą tam gdzie im to wolno, z wszystkich krajów gdzie jest zakaz -wypieprzać i tyle.
to niesprawie...
5 miesięcy temu
Burek nie można, a maseczki każą? :(
Stopmask
5 miesięcy temu
Przydałby się jeszcze zakaz noszenia maseczek.to tez kult religijny czy co!? XD
Hokage
5 miesięcy temu
Jeszcze trochę to wprowadzą zakaz wysadzania się w powietrze a to juz tradycja 😂😂😂
Polak 1
5 miesięcy temu
Zamienią burki na namordniki różnica tylko taka że namordniki mają nosić wszyscy a nie wybrana opcja religijna chociaż i tu są uprzywilejowani niektórych ten nakaz nie będzie obowiązywał oni mogą nie nosić namordników
Polak
5 miesięcy temu
Każdy cywilizowany kraj powinien wprowadzić taki obowiązek
byr
5 miesięcy temu
Za późno. Już nic się nie da zrobić. Oni się mnożą, nie pracują, żyją na koszt społeczenstwa, zabijają.
Szt z Lublina
5 miesięcy temu
Czy Monika Olejnik poprowadzi burkę nad i w TVNie? Bo w Polsce chyba nie zakażą noszenia tradycyjnego stroju muzułmanek.
Centauri
5 miesięcy temu
Do ALF Dziecko ! Kto ci takich bredni naopowiadał ? Jak kiedyś wyjedziesz poza granice swojej wsi to może zrozumiesz , że ktoś sobie z ciebie jaja robił !
POLAK
5 miesięcy temu
I NIEDOROZWINIETE PANSTWA MADRZEJA TYLKO panstwa niby wysoko ROZWINIETE nie kapuja tego
bEslRemP
Golu19
5 miesięcy temu
Gdy psu pozwolisz na wszystko to cię pogryzienie! Czasami śmiertelnie nawet żywiciela.!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić