o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Znaleziono ją nagą za śmietnikiem. Wydała poruszające oświadczenie w sądzie

20
Podziel się

Chanel Miller, utalentowana graficzka i pisarka, kilka lat temu padła ofiarą przemocy seksualnej. Po długiej rozprawie w sądzie wydała poruszające oświadczenie, które w tydzień przeczytało kilkanaście milionów ludzi.

Znaleziono ją nagą za śmietnikiem. Wydała poruszające oświadczenie w sądzie
(Pixabay)
bErhCrKJ

W styczniu 2015 roku Chanel padła ofiarą przemocy seksualnej. Została znaleziona przy śmietniku w pobliżu kampusu Uniwersytetu Stanforda. I chociaż od razu było wiadomo, że próbowano ją zgwałcić, o sprawiedliwość musiała bardzo długo walczyć.

Dostałam do podpisania stos papierów, zmierzono i obfotografowano moje otarcia, zbadano mnie, wręczono mi teczkę z ulotkami dla ofiar przemocy, zabrano stare ubranie i dano nowe. Potem detektyw zapytał mnie, co pamiętam z ubiegłej nocy. Nikt nie użył słowa "gwałt" - mówi w rozmowie z "Twój Styl"
bErhCrKL

"Wyszłam z siostrą na patio. To moje ostatnie wspomnienie z tej nocy"

Sprawca został od razu zatrzymany a Chanel została poddana dokładnym badaniom. Miała dowody i świadków, ale proces nie był łatwy. Uwaga mediów skupiała się przede wszystkim na tym jak wyrok zmarnuje życie studenta ze Stanfordu i jaki może mieć to wpływ na jego dalszą karierę. W końcu skazano go na sześć miesięcy więzienia.

Czasem myślę, że gdybym nie poszła na tę imprezę, to wszystko by się nie wydarzyło. A potem dociera do mnie, że wydarzyłoby się - tyle, że innej dziewczynie - dodaje Chanel.
bErhCrKR

Po wyroku Chanel opublikowała oświadczenie, które w zaledwie kilka dni przeczytało kilkanaście milionów osób. Skupiła się w nim nie tylko na swojej sprawie, ale także na sprawach innych dziewczyn, które oskarża się o sprowokowanie przemocy. Chanel napisała, że nadal znaczącym problemem jest oskarżanie ofiary i skupianie się na niej zamiast na oprawcy.

To smutne, bo w ten sposób tworzymy też iluzję, w której ofiary przemocy żyją w jakiejś dziwnej, mrocznej, wyizolowanej przestrzeni. Tymczasem my jesteśmy wszędzie: uczymy w szkole wasze dzieci, chodzimy z wami na fitness, tworzymy sztukę. Jesteśmy tuż obok i jest nas bardzo dużo - podsumowuje.
bErhCrKS

Chanel podczas procesu ukrywała swoje prawdziwe dane. Posługiwała się pseudonimem Emily Doe i dopiero w swojej książce zdecydowała się na ujawnienie tożsamości. Książka "Nazywam się. Moja historia" została nagrodzona National Book Critics Circle Award.

Zobacz także: Dramatyczna historia Katarzyny. To tylko "zabawa w dorosłych"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhCrLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(20)
gosc
3 miesiące temu
bylem ofiara napadu .bandyci uzbrojeni dostali po 8 miesiecy i tyle
Goldengecko
3 miesiące temu
I tu za jedno trzeba pochwalić Kim Zon Una jak tam na uczelni wybuchł skandal z gwałtem na studentce nie było znajomości że studenci będą mieli zmarnowane życie wyroki śmierci i pozamiatał za jednym razem
Twój nick
3 miesiące temu
I wiem ze nic nie wiem Specjalnie bez przecinków I sensu Standard o2.pl
bErhCrLn
Chora normalk...
3 miesiące temu
Podobnie jak w ubogaconej szwecji, ofiary gwałtu płacom sprawcom odszkodowania
Skandal!
3 miesiące temu
W lewackim świecie już tak jest, że bardziej przejmują się sprawcą niż ofiarą. Niby walczą o równość...
Ekspert
3 miesiące temu
Ta Laska się napruła i ktoś skorzystał. Ten, co skorzystał został napiętnowany, skazany i ma naprawdę za swoje. Jej anonimowość była zapewniona, ale ona postanowiła się na tym gwałcie wylansować, bo zapewne to jest cool się tak napruć, że nie wie się, czy się uprawia seks, czy nie. Ta próba lansowania się na gwałcie wiele mówi o dzisiejszym świecie.
Karolus
3 miesiące temu
Qfa.6 miesięcy to kpina
rinna
3 miesiące temu
Dopóki na świecie panowały zasady"oko za oko""ząb za ząb"takie sytuacje zdarzały się rzadko,a od czasu jak wprowadzono tzw.prawo i przekupne sądy,ofiara jest zawsze na drugim planie,no chyba że zaplaci więcej sędziemu,niż bandyta,przestępca,ścierwo ludzkie!
tak
3 miesiące temu
wynika duzo, tylko poczytaj z uwaga
NohNah
3 miesiące temu
Ciekawe ile dają za reklame... ktoś coś wie?
poradnik
3 miesiące temu
Wniosek jest prosty. Napastnika trzeba zetrzeć z ziemi, tak aby już nie mógł już nic złego zrobić. Bandyta porzucony w ciężkim stanie nie powinien wyżyć.
przymrozki
3 miesiące temu
no dobrze. Kolorowa, pijana, wszyscy pijani, narkotyki, impreza, ulica nocą. I gwałt, albo nie - czy nie ciekawe?
bike
3 miesiące temu
To samo jest w Polsce ofiara przestępstwa lub wypadku drogowego w Sądzie traktowany jest jak przestępca, nie jak poszkodowany, musi bronić się przed nieuzasadnionymi atakami Sędziów i adwokatów . Przez ciągłe sprawy i udowadnianie winy przestępcy Sądy nie biorą pod uwagę obrażeń ciała w wyniku wypadku, a ofiara żyje w ciągłej depresji i traumie powypadkowej. Choć dowody wskazują na ewidentną winę przestępcy. W Sądach ofiara składa przysięgę na prawdomówność, a przestępca nie i może kłamać do wili, podstawiając fałszywych świadków. W Sądach Sędziwe bronią przestępców ,a nie ofiary przestępstwa, a w wielu wypadkach umarzają sprawy ,albo tylko karzą grzywną lub skazują na bardzo niskie przestępstw, a wszystko zależy od znajomości i układów sędziowsko-prokuratorskich wraz z policją. Tylko czystka i lustracja w Sądach Sędziów , w Prokuraturze i w Policji może polepszyć istniejmy wymiar Sprawiedliwości, ponieważ szerzy się tam kumoterstwo, nepotyzm i korupcja
bErhCrLf
Jerzy Owsiak ...
3 miesiące temu
Mefedron ja sponiewieriał
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić