Czy można spać nago w upały? Ekspertka wyjaśnia

230

Czerwiec oznacza, że wkraczamy w najcieplejszy okres w ciągu roku i musimy przygotować się na falę upałów, która prędzej czy później nadejdzie. Jeśli w gorące dni lubisz spać nago, to lepiej zrezygnuj z tej praktyki. Ekspertka podała powód.

Czy można spać nago w upały? Ekspertka wyjaśnia
Jak spać, żeby się wyspać? (Adobe Stock)

W upały należy przestrzegać kilku podstawowych zasad: nieustannie się nawadniać, chodzić w nakryciu głowy oraz aplikować na skórę krem z wysokim filtrem. W ten sposób powinno się bezpiecznie przetrwać gorące dni i zapewnić sobie względny komfort. Lecz co zrobić w przypadku ekstremalnie ciepłych nocy, które dosłownie spędzają sen z powiek?

Czym skutkuje spanie nago w upały?

Na to pytanie odpowiedziała dla Kudd.ly psycholożka Suzy Reading, która specjalizuje się w szeroko pojętym well-beingu. Okazuje się, że kluczowa jest piżama. Spanie nago wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem, choć może się takim wydawać.

- Polecam wybieranie luźnych, przewiewnych, lekkich ubrań z naturalnych włókien, takich jak bawełna, jedwab, eukaliptus lub bambus. Nie polecałbym spania nago, chociaż może to wydawać się kuszące, ponieważ wtedy pot gromadzi się na skórze, zamiast wchłaniać się przez włókna ubrania i chłodzić – powiedziała ekspertka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyli". Rekordowe upały

Jakich zasad przestrzegać, aby cieszyć się dobrym snem?

Lecz to nie jedyna rada dotycząca dobrego snu, jaką podzieliła się Suzy Reading. Bardzo ważne jest również odpowiednie odżywanie się w gorące dni. Jeśli chodzi o napoje, to alkohol z pewnością nie będzie sprzymierzeńcem.

- Pomocne jest unikanie alkoholu, który pogarsza jakość snu i powoduje mikroprzebudzenia. Możesz nie być ich świadomy, ale pozostawiają one uczucie wyczerpania nawet po przyzwoitej liczbie godzin snu. Uważaj na sfermentowaną żywność, (...) a także owoce cytrusowe, wędliny i dojrzewające sery. Zawierają one aminokwas tyraminę, który może zwiększać aktywność mózgu i utrudniać zasypianie – dodała psycholożka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Autor: ORY
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić