Obrotowe znaki miały być zbawieniem. Prokuratura bada temat

13

Obrotowe znaki miały rozwiązać wszystkie problemy związane z ruchem wokół wieży widokowej w Szczawnie-Zdroju. Tymczasem okazuje się, że na pozór sprytne rozwiązanie może zaowocować... procesem.

Obrotowe znaki miały być zbawieniem. Prokuratura bada temat
Obrotowe znaki w Szczawnie-Zdroju (YouTube, tvwalbrzych)

Wałbrzyska "Gazeta Wyborcza" donosi, że Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu wszczęła już śledztwo w sprawie znaków obrotowych, które pojawiły się w Szczawnie-Zdroju. Ich zadaniem było regulowanie ruchu wokół wieży widokowej na Wzgórzu Gedymina. Atrakcja generowała spory ruch i powodowała utrudnienia komunikacyjne.

Na ulicy postawiono obrotowy znak skonstruowany w taki sposób, że na słupku przymocowano po jednej stronie znak informacyjny "P" (parking), po drugiej stronie "zakaz zatrzymywania się i postoju" - spostrzega "Wyborcza".

Kiedy tylko zbliżał się weekend i turyści ruszali do akcji, strażnicy miejscy obracali znak. Tam, gdzie wcześniej był parking, pojawiał się zakaz parkowania. Taka praktyka spowodowała spore zamieszanie.

Wyraźnie zakłopotani byli między innymi ci, którzy zostawiali auto na spornej ulicy w dzień roboczy. Tak zaparkowany pojazd pozostawał w tym miejscu również przez weekend, co - zdaniem mieszkańców - kończyło się mandatami.

Zgłosił sprawę do prokuratury

W końcu jeden z mieszkańców Szczawna-Zdroju nie wytrzymał i o sprawie zawiadomił prokuraturę.

Straż Miejska Szczawna-Zdroju samowolnie ustawiła nielegalne znaki drogowe, na podstawie których potem wystawiała mandaty - podkreślił w rozmowie z "GW".

7 listopada przekazał natomiast, że prokuratura zajęła się tym tematem. Wszczęte zostało śledztwo w sprawie znaków. Zostanie zweryfikowane, czy burmistrz Szczawna-Zdroju nie przekroczył uprawnień, decydując się na postawienie znaku zakazu i jednocześnie nie zatwierdzając tej zmiany organizacji ruchu u starosty.

Materiał o obrotowych znakach przygotowała m.in. TV Wałbrzych:

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić