Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Bardzo ciężki stan Wojciecha Kordy. Przeszedł już sześć udarów

3
Podziel się:

Wojciech Korda znajduje się w bardzo ciężkim stanie. Obecnie opiekuje się nim żona, natomiast Polska Fundacja Medyczna apeluje o udzielenie wsparcia.

Bardzo ciężki stan Wojciecha Kordy. Przeszedł już sześć udarów
Wojciech Korda, 1986 rok (YouTube, TVP)

1 stycznia 1991 roku rozpoczął się koszmar Wojciecha Kordy. Właśnie wówczas wracał z koncertu ze znajomymi i żoną Adą Rusowicz. Niestety, doszło do wypadku. Przeżył jedynie Korda.

To zdarzenie zostawiło poważny ślad na jego psychice. Stracił dobry kontakt z dziećmi, a potem zaczął chorować.

Ma już za sobą co najmniej sześć udarów, cierpi na niewydolność oddechową, a także parkinsonizm czy cukrzycę. Informacje na temat aktualnego stanu zdrowia muzyka wokalisty rockowego przekazała Polska Fundacja Medyczna.

Wymaga codziennej rehabilitacji, bo mimo pozycji leżącej musi się co dzień obracać, by pobudzać krążenie w całym organizmie. O cewniku, pampersach, podkładach, maściach pisał już nie będę, ale Wojtek dzięki codziennemu wysiłkowi żony nie ma ani jednej odleżyny. NFZ do pampersów niewiele dopłaca miesięcznie, tylko one wraz z maściami to koszt kilkuset złotych miesięcznie - możemy przeczytać w oświadczeniu.

"Jest cichą bohaterką"

O Wojciecha Kordę troszczy się pani Aldona, jego druga żona.

Pani Aldona nie pracuje, ma maleńką emeryturę, nie ma czasu, jest całodobowym serwisem medycznym i pogotowiem ratunkowym – jest cichą bohaterką codziennej walki o zdrowie i życie. (...) Ona nie ma siły, żyje praktycznie z dnia na dzień, ale dalej będzie bieda, jeśli nie pomożemy - apelują znajomi Kordy z Polskiej Fundacji Muzycznej.

W jaki sposób można pomagać? Poprzez przekazywanie 1 proc. podatku lub wpłacanie środków na numer konta podany pod poniższy postem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Cynik
5 miesięcy temu
Leżałem misiąc pod respiratorem, nawet nikomu przez myśl nie przeszło żeby żebrać. Cewnik i pampersy to była codzienność.
Donek
5 miesięcy temu
Zapłata za to że wyrzekł się córki.
Fanka
5 miesięcy temu
Tak! to był świetny artysta kto jest z tamtych lat to wie.Szkoda, że tak mu życie się nieudało.Trzeba mu pomóc,bo proszę państwa artyści z lat komuny zarabiali grosze za koncerty.Tak PAGART ich okradał.Nielicznym udało się przetrwać i śpiewać za dobre pieniądze do dzisiaj.Tak samo Ela Dmoch popadła w chorobę i biedę.A była to naprawdę świetna i piękna wokalistka.Nie porównujmy tamtych zapomnianych już artystów z dzisiejszymi pseudo gwiazdkami,mającym za byle utwór mln.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić