o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MK
|

Ale okaz! Nowy wędkarski rekord Polski. Trudno uwierzyć, ile ważyła ryba

99
Podziel się

Takie wyniki robią wrażenie. Tomasz Lipiński złowił ogromnego karpia, ustanawiając przy tym nowy wędkarski rekord Polski. Aż trudno uwierzyć, ile ważyła ryba.

Ale okaz! Nowy wędkarski rekord Polski. Trudno uwierzyć, ile ważyła ryba
Tomasz Lipiński z rekordowym karpiem (Facebook @DreambaitsPolska)
bDgvdAXp

Tomasz Lipiński złowił grubą rybę i to w dosłownym znaczeniu. Wędkarz ustanowił nowy rekord Polski, wyciągając z wody karpia o wadze 35,8 kg, poprawiając dotychczasowy wynik Dawida Muchy o ponad kilogram.

Rekordową rybę udało się złowić na łowisku w Gosławicach. Znajduje się ono niedaleko Konina w województwie wielkopolskim. Informacja o rekordowym połowie wywołała spore wrażenie wśród wędkarzy.

bDgvdAXr
"Masz powód do dumy", "ale ryba", "super okaz", "gratulacje dla łowcy" - to tylko część gratulacji, jakie otrzymał nowy rekordzista Polski.

Do rekordu świata nieco zabrakło. W lipcu 2019 roku John Harvey złowił w Tajlandii karpia ważącego... 105,2 kg. Siłował się z rybą przez ponad 80 minut.

bDgvdAXx

Wędkarskie rekordy Polski

Biorąc pod uwagę wszystkie gatunki, największą rybę w Polsce złowiono w 2017 roku. Jak informuje portal wiadomosciwedkarskie.com Władysław Bombik wyciągnął z wody suma mierzącego 259 cm i ważącego 105,5 kg.

59,5 kg miała natomiast tołpyga złowiona rok wcześniej przez Adama Chojnackiego. Ryba osiągnęła długość 133 cm. Warto dodać, że rekordy Polski notowane są oficjalnie od 1970 roku.

#dziejesiewsporcie: oświadczyny na mistrzostwach Polski. Powiedziała "tak"!

bDgvdAXS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(99)
PTU
miesiąc temu
To nie jest oficjalny rekord Polski! Nie sztuka trzymać rybę w stawie i paść ją pelletem żeby utuczyć ją jak świnię, a później wyłowić. Złówcie takiego karpia na PZW to pogadamy.
Ps Honda
miesiąc temu
Mój rekord 4.6 kg to słabo co????
hahaha
miesiąc temu
w stawie hodowlanym,to nie wędkarz,tak jakby myśliwy byka w oborze ustrzelił
bDgvdAXT
Kedaw
miesiąc temu
Jestem wędkarzem 46 lat Wędkarzem na wodach PZW tylko i wyłącznie Łowię na różne sposoby i różne metody Na rzekach stawach i zbiornikach retencyjnych na wschodzie kraju Krew mnie zalewa jak idioci pokazują wielkie okazy złowione na prywatnych stawach To nie wędkarze to rzeźnicy Niech pokażą takie okazy z Dunajca Raby Sanu Soliny Czchowa itd itd Jest to niemożliwe bo : dużo wędkarzy dużo kłusowników a przede wszystkim złodziejstwo w zarybianiu przez PZW
Tdx
miesiąc temu
A ja złowiłem wczoraj 46 kg, 159 cm, blond włosy, śliczna buzia, malutka dupeczką, wspaniały humor. I jej nie wypuszczę z powrotem na miasto. Zostaje ze mną.
Najnowsze komentarze (99)
CaRp Hunter
4 tyg. temu
Rekord PL ze stawu hodowlanego? No way!
Bodzio Tim
miesiąc temu
Gratulacje piękny karp moje PB to 20,200
Rafi
miesiąc temu
Gratuluję kolego piękny karp
Kwka
miesiąc temu
Mój teściu tego roku z Warty 19kg karpia zlowil
Zdzich
miesiąc temu
W wodach PZW jest tylko woda Panie drogi więc nie śmiej się z gościa bo zapewne zazdrościsz???!!!! A koledze gratulacje!!!!
stig
miesiąc temu
karp to nie ryba LGBT to nie ludzie
Rybak
miesiąc temu
Czajka jednak zrobiła swoje.
Martin
miesiąc temu
Mój to karp 9
bDgvdAXL
Muszka
miesiąc temu
Jak dla mnie żaden wynik...Bo był zlowiony w akwarium czyli na łowisku gdyby był zlowiony na dzikiej wodzie to szacun
Kyry
miesiąc temu
Rekord Polski??Trzeba dodać że ze zbiornika komercyjnego, a to wiele wyjaśnia!
Prawdą_w_oczy
miesiąc temu
"Okropne" to było odpalenie cywilnego samolotu nad Morzem Czarnym. W 2001 roku sprawcą było wojsko Ukrainy, które prowadziło wspólnie z Rosjanami ćwiczenia obrony przeciwlotniczej na Krymie. 4 października ukraińska wyrzutnia systemu S-200V Vega. Rakieta wyleciała poza obszar ćwiczeń i przemieszczając się nad Morzem Czarnym, natrafiła na lecący z Izraela do Rosji samolot Tu-154 linii Siberia Airlines.
canis121
miesiąc temu
A gdzie są zieloni ekolodzy, przyjaciele zwierząt, przecież ci wędkarze znęcają się nad zwierzętami!?
były wędkarz
miesiąc temu
Taaaak, nie ma co, jakież to chwalebne wbić hak w ciało zwierzęcia a następnie ciągać go w toni wodnej. Na Marsie rozmawia dwóch "wędkarzy": ...wziął na plik studolarówek, ale zahaczył się ledwo o palec serdeczny i uciekał w las sosnowy. Jednak miałem linkę wytrzymującą nawet przecinanie drzew i delikatnie wprowadziłem ziemianina do podbieraka. Wody coraz mniej i ryb w niej coraz mniej a polscy wędkarze chwalą się, że jeszcze nad tymi rybami znęcają się.
Pimpek
miesiąc temu
To tak jak by ktoś się chwalił że poderwał "panią do towarzystwa "
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić