Po 27 latach zwolniono klubową legendę. Kibice go kochali

4

Zaskakujące i smutne wieści dotarły dzisiaj do wszystkich fanów piłki nożnej. Klub Arsenal Londyn po 27 latach zwolnił swoją legendarną maskotkę klubową. Decyzja została podjęta w ramach cięć budżetowych związanych z pandemią.

Po 27 latach zwolniono klubową legendę. Kibice go kochali
Gunnersaurus wraz z zespołem Arsenalu (Twitter, Gunnersaurus)

Maskotki klubowe są nieodłącznym elementem sportu na całym świecie. Niektóre z nich stały się ikonami swoich klubów, a kibice nie wyobrażają sobie meczu bez ich obecności. Gunnesaurus, czyli legendarna maskotka dinozaur Arsenalu Londyn została zwolniona po 27 latach pracy. Kibice są zrozpaczeni, tym bardziej że w rolę ulubieńca trybun od początku wcielała się jedna i ta sama osoba.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Decyzja klubu uzasadniana jest pandemią koronawirusa. Ta spowodowała, że od kilku miesięcy mecze piłkarskie w Wielkiej Brytanii odbywają się bez kibiców. Jest to bardzo poważne uderzenie w finanse wszystkich klubów. W Anglii trybuny na kilkudziesięciotysięcznych stadionach są wypełniane po brzegi co tydzień, a ceny wejściówek nie należą do tanich. Brak wpływów spowodował cięcia, które mają na celu podreperować klubowy budżet. Niestety przez to Jerry Quy został zwolniony.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Maskotka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Oprócz rozbawiania fanów na stadionie prężnie działała w mediach społecznościowych. W trakcie pandemii koronawirusa na jej kontach pojawiały się filmiki nagrywane w domowym zaciszu, które miały poprawić humor zasmuconym kibicom. Fani mają nadzieje, że sprawdzą się plotki ESPN. Amerykańska telewizja donosi, że kultowa maskotka zostanie ponownie zatrudniona wraz z powrotem kibiców na stadion.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: #dziejesiewsporcie: piłkarz Premier League zrobił synowi piłkarską szkołę przetrwania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić