Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

To już pewne. Skatowany Marcin zostanie upamiętniony

18

Jak udało nam się ustalić, delegacja z PZPN będzie obecna na pogrzebie zamordowanego Marcina Mizi. Na uroczystości żałobne, które będą miały charakter państwowy, wybiera się m.in. jeden z wiceprezesów związku. Przypomnijmy, że pogrzeb zawodnika IV-ligowej KS Spójni Landek odbędzie się w czwartek.

To już pewne. Skatowany Marcin zostanie upamiętniony
Wiadomo, że PZPN będzie uczestniczył w obchodach pogrzebowych zamordowanego piłkarza (Facebook, KS Spójnia Landek)

Marcin Mizia został zamordowany przez trzech 16-latków. Nieletni przestępcy skatowali go na śmierć podczas Dni Sosnowca. Z relacji świadków wynika, że bezlitośnie kopali go po głowie. Do tragedii doszło 9 czerwca. Dzień później 28-latek zmarł.

Zamordowany mężczyzna był zawodnikiem IV-ligowej KS Spójni Landek i pracownikiem Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju. Z tego względu jego pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Policjanci wreszcie złapali zabójcę. Śledztwo trwało ponad 10 lat

Przedstawiciele PZPN wezmą udział w uroczystościach

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na czwartek 20 czerwca. Ceremonia rozpocznie się w kościele pw. N.M.P. Matki Kościoła przy ul. Popiełuszki w Jastrzębiu-Zdroju.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Jak udało nam się ustalić, w uroczystościach wezmą udział przedstawiciele centralnych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Z informacji, do których dotarliśmy, wynika, że przedstawiciele PZPN oddadzą hołd zamordowanemu zawodnikowi i złożą dwa wieńce pogrzebowe - jeden od warszawskiej centrali, a drugi od Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

W delegacji będzie uczestniczył jeden z wiceprezesów PZPN. Chodzi o Henryka Kulę, wiceprezesa ds. organizacyjno-finansowych, nazywanego "prawą ręką Cezarego Kuleszy". Kula jest także prezesem Śląskiego ZPN.

Nasze doniesienia potwierdza Zbigniew Orawiec, działacz KS Spójni Landek.

Tak, mogę potwierdzić, że delegacja związku będzie obecna na pogrzebie. Wiem, że będą na nim także przedstawiciele władz centralnych - mówi nam wiceprezes klubu.

Dodajmy, że udział w pogrzebie zapowiedzieli także funkcjonariusze Służby Więziennej. Jak już wspomniano, Marcin Mizia od lat był pracownikiem Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju.

Marcin Lewicki, dziennikarz o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić