aktualizacja 

Oto "kultura" w górach. W drodze na Śnieżkę chwycił za telefon

210

Filmowiec i fotograf zamieścił na TikToku nagranie, w którym poruszył bardzo istotny temat. Autor zwrócił uwagę, na zachowanie turystów, którzy wchodzą na Śnieżkę. Sytuacje przedstawione na opublikowanym przez niego filmiku dają do myślenia.

Oto "kultura" w górach. W drodze na Śnieżkę chwycił za telefon
Zachowanie niektórych turystów na Śnieżce jest skrajnie nieodpowiedzialne (TikTok, wikimedia commons)

Bezpieczeństwo turystów to temat, który zawsze jest aktualny. Zarówno nad morzem, jak i w górach niejednokrotnie dochodziło do sytuacji, kiedy ktoś w wyniku nieodpowiedzialnego zachowania tracił życie. Niestety, przypadków niestosowania się do obowiązujących zasad nadal przybywa i nic nie zapowiada, aby miało się to skończyć z dnia na dzień.

Na problem niestosowania się do zasad zwrócił uwagę Marcin Elos. Twórca foto-wideo odwiedził karkonoską Śnieżkę. To, co tam zobaczył sprawiło, że od razu chwycił za telefon i zaczął nagrywać. Swoje przemyślenia wraz z dowodami przedstawił w materiale, który opublikował na TikToku.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Autor nagrania pokazał zachowanie innych turystów. Udało mu się zarejestrować moment, gdy pewna grupka zeszła ze szlaku, aby zrobić sobie sesję zdjęciową. W tym celu udali się w miejsce na uboczu, z którego łatwo było spaść i w najlepszym wypadku mocno się poturbować.

Nagrywający poruszył też temat nieodpowiedniego obuwia, które ubierają turyści. Przyznał, że można spotkać osoby wchodzące w sandałach, japonkach lub nawet w szpilkach.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

"Nie ma już kultury w górach"

Frustrację autora nagrania podzieliło wielu internautów. Wśród komentarzy nie zabrakło przykładów na inne nieodpowiedzialne zachowania turystów. Niektórzy pokusili się nawet o stwierdzenie, że kiedyś na szlakach górskich panowała większa kultura.

Jak byłam pierwszy raz na Śnieżce, to blisko szczytu spotkałam kobietę w japonkach z maleńkim dzieckiem w nosidle - stwierdziła komentująca.
Nie ma już kultury w górach, kiedyś każdemu mijanemu mówiło się "dzień dobry" i to nie tylko z uprzejmości... Były zasady, góry się szanowało - napisała inna internautka.
Zobacz także: Ostre słowa o Adamie Glapińskim. "Szkodnik polskiej gospodarki"
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić