Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil S. Sikora
|
aktualizacja

Objaw alergii? Może wskazywać na poważną chorobę

8
Podziel się:

Przyczyną przekrwionych oczu bardzo często jest bezsenność. Czasem jednak ta dolegliwość oznacza rozwój niebezpiecznej choroby. O jakich problemach zdrowotnych mogą świadczyć popękane naczynka krwionośne w gałkach ocznych?

Objaw alergii? Może wskazywać na poważną chorobę
Przekrwione oczy mogą być objawem choroby (LENblR)

Zapalenie spojówek

Często zdarza się, że zaczerwienione oczy są symptomem zapalenia spojówek. Na początku stan zapalny pojawia się w jednej gałce, a potem zajmuje obie. Innymi symptomami zapalenia spojówek są pieczenie, kłucie i ból oczu oraz światłowstręt. Jeśli zauważymy tego rodzaju dolegliwości, powinniśmy jak najszybciej udać się do okulisty.

Alergia

Przekrwione oczy mogą mieć osoby cierpiące z powodu alergii. Alergen może zaatakować cały organizm, w tym górne drogi oddechowe i narząd wzroku. Do objawów alergii możemy zaliczyć takie dolegliwości jak kaszel, kichanie, duszności, łzawienie i zaczerwienienie oczu.

Bezsenność

Zaburzenie snu działa niekorzystnie na kondycję naszych oczu. Stają się podkrążone, opuchnięte i zaczerwienione. Bezsenność powoduje również ból głowy, zmęczenie, problemy z koncentracją, złe samopoczucie oraz rozdrażnienie.

Mononukleoza

Ta groźna choroba wirusowa również może objawiać się przekrwionymi oczami. Na mononukleozę najczęściej cierpią nastolatkowie oraz dzieci w wieku przedszkolnym. U chorego można zaobserwować zaczerwienione powieki, obrzęk oczu i problemy ze wzrokiem. Objawy współtowarzyszące to złe samopoczucie, wysoka gorączka, zaczerwienione gardło, biały nalot na migdałkach czy bóle brzucha.

Niewłaściwe noszenie soczewek

Zaczerwienienie gałek ocznych może być spowodowane niewłaściwym użytkowaniem szkieł kontaktowych. Żeby uniknąć problemów z narządem wzroku, należy pamiętać, żeby przed założeniem soczewek zdezynfekować i dokładnie umyć ręce. Poza tym w szkłach kontaktowych nie należy spać.

Kamil Sikora, dziennikarz WP abcZdrowie

Zobacz także: Neurochirurg Marta Zębala: "Każdy człowiek ma nieco inny mózg"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
gość
6 dni temu
Nadciśnienie w galkach ocznych a także cytomegalia też dają takie objawy
Jolka
1 tyg. temu
Po zastrzyku na koronkę mam przekrwione oczy już ponad rok a lekarz mowi że to nie ma związku
KutaStal
1 tyg. temu
A ,,szczepionkę,, na to już macie? Bo marzy mi się hulajnoga.
LLLLL
1 tyg. temu
Sikora ty jesteś taki łupi od urodzenia czy nabyłeś to za rządów nierządu?
Jaa
2 tyg. temu
Oj mononukleoza jaka groźna wszyscy padają jak muchy
SPRÓBUJ
2 tyg. temu
Na różnych portalach informacyjnych mnożą się artykuły dotyczące naszego zdrowia, mnogość porad i zaleceń jak długo cieszyć się zdrowiem jest ogromna. Jednak rzeczywistość weryfikuje, bo i tak wszyscy starzejemy się, chorujemy i niestety umieramy. Czy jest na to jakiś lek? Z punktu widzenia człowieka nie ma, ale Bóg w niedalekiej przyszłości zamierza odmienić nasz stan i obdarować człowieka życiem wiecznym. Na przykład w biblii w Księdze Objawienia 21:3,4 czytamy,, I Bóg otrze z ich oczu wszystkie łzy. Nie będzie już śmierci, smutku, krzyku ani bólu. To co było kiedyś przemineło,, Czy to nie wspaniała perspektywa? Jest dużo więcej wersetów potwierdzających to, że Bogu naprawde zależy na tym, aby ludzkości przywrócić doskonałość. Dla wielu taki scenariusz jest wręcz niemożliwy, ale po zapoznaniu się z argumentami biblijnymi wielu zmieniło zdanie, a obecnie 8 milionów ludzi na ziemi jest głęboko przekonana o wiarygodności słów zawartych w biblii. Czytając tę wspaniałą księgę możemy się dowiedzieć, jakie jeszcze inne błogosławieństwa czekają w przyszłości naszą planetę ziemię. A czy Ty poznałeś już biblię? Jeśli nie, warto to zrobić, chociażby wpisując w przeglądarkę internetową hasło,, Jak odnieść najwięcej korzyści z poznawania Biblii,, Serdecznie polecam. :)
grek
2 tyg. temu
olewanie artykułów o2 i w ogóle tego portalu gwarantuje długie życie
Hnbx3
2 tyg. temu
To jest objaw bardzo poważnej choroby, znanej tylko z nazwy, jaką jest covid xd
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić