Usunie kamień i rdzę. Wyczyścisz kabinę prysznicową bez chemii i szorowania

2

Kabina prysznicowa jest jednym z elementów wyposażenia łazienki, które bardzo szybko się brudzą i wcale nie łatwo jest je domyć. Często pojawia się na nich rdza i kamień, które wymagają dodatkowego wysiłku. Na szczęście jest kilka prostych i naturalnych metod, które pomogą pozbyć się brudu i nie nadwyrężą portfela.

Czym wyczyścić kabinę prysznicową?
Czym wyczyścić kabinę prysznicową? (Getty Images)

Zrezygnuj z chemikaliów

Sprzątanie bez chemikaliów ma wiele plusów. Po pierwsze, to najlepsze rozwiązanie dla naszego zdrowia, szczególnie dla osób, które mają alergię i nie powinny mieć styczności z detergentami. Po drugie jest to zgodnie z działaniem w myśl ekologii i wybieraniu naturalnych produktów. Poza tym to doskonały sposób na zaoszczędzenie pieniędzy - produkty do czyszczenia, z którymi chcemy się wami podzielić, kosztują grosze.

Ocet

Jednym z podstawowych naturalnych produktów do czyszczenia powierzchni jest ocet. Skutecznie zwalcza kamień, który znajduje się w kabinach prysznicowych. Usuwa nieprzyjemne zapachy i pozbywa się osadu. Jak go użyć? Przygotuj roztwór z jednej łyżeczki octu i 0,5 l ciepłej wody, nanieś na brudną powierzchnię i szoruj gąbką do zmywania naczyń. Roztwór warto przelać do butelki ze spryskiwaczem. Dzięki temu dotrzemy do najbardziej uciążliwych zakamarków.

Soda

Soda oczyszczona będzie dobra do czyszczenia brodzika prysznica. Wymieszaj ją z ciepłą wodą, aż do powstania ”papki”. Nanieś ją na miejsca wymagające czyszczenia i pozostaw na kilka minut. Następnie ściereczką lub gąbką szoruj wybraną przestrzeń. Dzięki temu osiągniesz efekt wypolerowania.

Roztwór z pestek grejpfruta

Jeśli w twojej kabinie prysznicowej pojawiła się pleśń, zadziałaj od razu. Sięgnij po roztwór z pestek owoców cytrusowych.

Najpopularniejszy jest ekstrakt z grejpfruta. Możesz spróbować również wyciągu z pestek pomarańczy, cytryny, limonki czy mandarynki. Wystarczy, że dodasz około dwudziestu kropli ekstraktu do 0,5 litra ciepłej wody, a następnie naniesiesz go na pleśń i pozostawisz do wyschnięcia.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić