o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

Koronawirus na świecie. Już dwa miliony potwierdzonych zakażeń

166
Podziel się

W środę 15 kwietnia padła kolejna granica w szerzeniu się pandemii COVID-19. Na całym świecie zdiagnozowano już 2 miliony zakażeń wirusem. Ich liczba rośnie w coraz szybszym tempie, podobnie jak wskaźnik śmiertelności, który wynosi globalnie już ponad 6 procent.

Koronawirus na świecie. Już dwa miliony potwierdzonych zakażeń
(PAP CSF, Andrej Cukic)
bECpJPKd

Na świecie odnotowano już ponad 2 miliony przypadków koronawirusa. To dane serwisu Worldometers, gromadzącego doniesienia od resortów zdrowia z całego globu. O pierwszym milionie zakażonych była mowa zaledwie 13 dni wcześniej - 2 kwietnia. Oznacza to, że od początku epidemii w Chinach w grudniu, do stwierdzenia pierwszego miliona zakażonych trzeba było czekać ponad trzy miesiące. Drugi milion przybył w mniej więcej dziesięciokrotnie szybszym tempie.

Liczba zarażonych koronawirusem

Krajem, w którym jest zdecydowanie najwięcej zakażeń jest USA, gdzie odnotowano ich ponad 600 tysięcy. Kolejne miejsca w tej ponurej tabeli zajmują Hiszpania (prawie 180 tysięcy), Włochy (160 tysięcy) i Francja (ok. 140 tysięcy).

Chiny przez długi czas pozostawały centrum epidemii. Teraz są dopiero siódme pod względem liczby potwierdzonych przypadków. Tamtejsze władze obawiają się teraz drugiej fali zakażeń związanej z przybyszami z zagranicy.

bECpJPKf

Europa nadal pozostaje głównym ośrodkiem pandemii. Jednak liczba infekcji w coraz szybszym tempie rośnie nie tylko w Ameryce Płn. (głównie w USA), ale również w Ameryce Południowej, zwłaszcza w Brazylii, (gdzie jest ich już ponad 25 tysięcy), Peru oraz Ekwadorze i Chile.

Jak przewidywał naczelny lekarz ds. walki z koronawirusem w Stanach Zjednoczonych, Anthony Fauci, COVID-19, który ustępuje na półkuli północnej wraz z nadchodzeniem lata, może być coraz większym zagrożeniem dla półkuli południowej gdzie zbliża się sezon zimowy.

Zobacz także: Polka pracująca w WHO zdradza, jak walczyć z fake newsami

bECpJPKl

Liczba ofiar koronawirusa

Pandemia zbiera też coraz bardziej śmiertelne żniwo. Na całym globie potwierdzono już ponad 127 tysięcy zgonów z powodu koronawirusa. Przy 2 milionach zakażeń daje to współczynnik śmiertelności na poziomie 6,35 procent.

Od czasu, gdy informowano o stu tysiącach zakażeń, śmiertelność prawie się podwoiła - wówczas wynosiła 3,4 procent. Liczba wyleczonych zbliża się się do 500 tysięcy. Oznacza to, że znaczna większość zakażeń kończy się szczęśliwie dla pacjentów.

Najwięcej ofiar mają Stany Zjednoczone, gdzie zmarło ponad 26 tysięcy osób. We Włoszech jest to 21 tysięcy, a w Hiszpanii - niemal 18 tysięcy. Kolejne miejsce zajmuje Francja z 15 tysiącami ofiar oraz Wielka Brytania, gdzie śmiertelny wirus zabrał życie ponad 12 tysiącom osób.

bECpJPKm

W przypadku Zjednoczonego Królestwa statystyki są jednak alarmujące, gdyż w przeciwieństwie do innych krajów Europy, dzienna liczba ofiar rośnie. Jak ostrzegał niedawno rządowy ekspert ds. walki z koronawirusem, Jeremy Farrar, kraj ten "może być najbardziej pokrzywdzonym przez pandemię na kontynencie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bECpJPKG
KOMENTARZE
(166)
Kazik
rok temu
Kiedy miliard chorych?
Bródno
rok temu
Nie ma żadnego wirusa.... W 2019 roku na grypę w USA zachorowało 35,5 mln ludzi!. Zgony ludzi starszych były, są i będą. To wszystko to jest manipulacja!
siwy
rok temu
To jest (cały czas) tylko 2 miliony.
bECpJPKH
Statystyk
rok temu
A na jakiej podstawie wyliczają śmiertelność? Na podstawie POTWIERDZONYCH zachorowań, które stanowią mniej więcej 20% całości, gdyż reszta przechodzi chorobę bezobjawowo i nie są potwierdzeni w statystykach. Śmiertelność tego wirusa i to tylko z grubsza szacunkowa, bo nie jesteśmy w stanie stwierdzić ile jest zarażonych dokładnie, to mniej więcej od 0,6% do 1%. Rozumiem panikę związaną z chorobą, ale nie dajmy się zwariować. To co jest serwowane w wiadomościach, to tylko półprawdy i niedopowiedzenia, które nie są w 100% wiarygodne.
MIron
rok temu
Na intrnie w szpitalu gdzie był nasz dziadek (właśnie wyszedł) przez 2 tygodnie zmarło 10 osób na różne choroby. Szpital liczy 8 oddziałów głównie starsze osoby.Na każdym oddziale śmiertelność podobna. Więc 80 osób w 2 tygodnie umiera w tym szpitalu, zatem miesięcznie niech będzie nawet mniej 150 osób. Wniosek w ciągu miesiąca w jednym szpitalu w Poznaniu umiera 150, gdzie pozostałe szpitale i inne miasta??. Ludzie obudźcie się gdzie tu ta Pandemia??
Tomasz
rok temu
Na intrnie w szpitalu gdzie był nasz dziadek (właśnie wyszedł) przez 2 tygodnie zmarło 10 osób na różne choroby. Szpital liczy 8 oddziałów głównie starsze osoby.Na każdym oddziale śmiertelność podobna. Więc 80 osób w 2 tygodnie umiera w tym szpitalu, zatem miesięcznie niech będzie nawet mniej 150 osób. Wniosek w ciągu miesiąca w jednym szpitalu w Poznaniu umiera 150, gdzie pozostałe szpitale i inne miasta??. Ludzie obudźcie się gdzie tu ta Pandemia??
Uufffffff
rok temu
Mieszkam w UK od kilku lat ale teraz dopiero widzę jak bardzo kretyński jest ten kraj. Kretynizm dopadł rząd, monarchię oraz społeczeństwo. Jak tylko otworzą granice wracam do Polski
Oli
rok temu
Ktoś specjalnie powiela te brednie że w Chinach jest 88 tys zachorowań, ha ha ha ludzie czy w to wierzycie w kraju 1, 7miliarda populacji, gdzie ludzie dojeżdżają milionami do pracy z prowincji, był nowy rok i tylko tyle, daj Boże żeby tak było ale ja w to nie wierzę, wystarczy zobaczyć USA i inne kraje
Matema
rok temu
Wspolczynnik umieralnosci jest malo precyzyjny. Powinno sie mowic: "6 procent umieralnosci posrod ciezkich przypadkow". Za zakazonego uznaje sie tego, ktoremu wyszedl test pozytywny. Testy robi sie tym, ktorzy sa ciezko chorzy i ida do szpitala. Pozostaje wielka grupa zakazonych lekko chorych i bezobjawowcow, ktorym testow sie nie robi, i ktorych nie bierze sie pod uwage do wspolczynnika umieralnosci.
pipitutu
rok temu
Liczba zakażeń rośnie. Niech wyprodukują więcej testów, to urośnie jeszcze bardziej.
damrok
rok temu
proste , bo póki nie ma szczepionki itp. to tak bedzie
Aga2020
rok temu
Rozumiem że już nie ma na świecie zachorowań na grypę była taka groźna do tej pory . Wyparował gdzieś.
Nina
rok temu
Chiny wyhodowały zarazę i nie mówią prawdy, podobnie jak nasi.
bECpJPKz
Gość 123
rok temu
Nie rozumiem do końca co z tymi 6 (szóstkami)? Ogólny wynik śmiertelności 6 %, w Polsce zakażonych 6 % ogółu personalu medycznego? Ciekawe kto wpadnie na kolejną już znamienną trzecią 6???
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić