Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JKM
|

Belgijka miała "romans" z szympansem. Kobieta dostała zakaz wizyt w zoo

276
Podziel się:

Pochodząca z Belgii kobieta dostała zakaz odwiedzania lokalnego ogrodu zoologicznego. Mieszkanka Antwerpii miała nawiązać bliską relację z jednym z szympansów. Zdaniem przedstawicieli zoo, "romans" uniemożliwiał zwierzęciu utrzymywanie relacji z innymi szympansami.

Belgijka miała "romans" z szympansem. Kobieta dostała zakaz wizyt w zoo
Kobieta nawiązała romantyczną relację z szympansem (zdj. ilustracyjne) (Pixabay)

Przez ostatnie cztery lata Adie Timmermans regularnie chodziła do zoo. Praktycznie co tydzień odwiedzała tam 38-leniego szympansa o imieniu Chita. Kobieta twierdzi, że między nią, a zwierzęciem wytworzyła się "szczególna więź".

Kocham to zwierzę, a ono kocha mnie – powiedziała w rozmowie z belgijską stacją ATV.

Romantyczna relacja z szympansem. Pracownicy zoo postanowili ją ukrócić

Kobieta często machała do szympansa przez szybę. Razem ze zwierzęciem wysyłali sobie nawzajem całusy. Na niecodzienną relację zwrócili jednak uwagę pracownicy zoo.

Choć pozornie tego typu zachowania mogą wydawać się nieszkodliwe, ogród postanowił zakazać kobiecie odwiedzin. Romantyczna relacja ma przekładać się bowiem niekorzystnie na więzi Chity z innymi szympansami.

W trakcie godzin otwarcia ogrodu Chitę otacza tłum odwiedzających. Inne małpy zaczynają go przez to ignorować i nie jest on częścią ich grupy. Kiedy zoo jest zamknięte, Chita siedzi w osamotnieniu – podkreślają pracownicy zoo.

Belgijka jest zdruzgotana decyzją władz zoo. Podkreśla, że jest dla niej bardzo bolesna.

Nie mam w życiu niczego innego. Dlaczego chcą mi to zabrać? Innym gościom wolno odwiedzać Chitę. Więc dlaczego akurat nie mnie? – pyta.

Zoo wyjaśnia, że szympans może być zbyt skupiony na Timmermans, by nawiązać relację z innymi małpami. Nie jest przez nie szanowany i może popaść w depresję.

Chcemy, aby Chita był szympansem z krwi i kości – oświadczył rzecznik ogrodu.

Został wcześnie oddzielony od matki. Ma problemy z nawiązywaniem kontaktów

Chita spędził w zoo 30 lat. Przedstawicielka ogrodu w Antwerpii wyjaśnia, że za młodu był zwierzątkiem domowym. W końcu stał się jednak trudny do poskromienia i właściciel zdecydował się go pozbyć.

Choć szympans nauczył się funkcjonowania z innymi małpami w zoo, wciąż ma wyjątkową słabość do ludzi. Jak pokazuje badanie przeprowadzone w 2014 roku przez Stephena Rossa i Hani Freedmana, naczelne które zostały zbyt wcześnie oddzielone od swoich matek, wykazują problemy z utrzymywaniem więzi społecznych z przedstawicielami swojego gatunku.

Obejrzyj także: W warszawskim zoo urodził się szympans

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(276)
myśląca
4 miesiące temu
Co za bzdura to określenie ,,romans z szympansem"! Ten szympans w młodości pierwsze reakcje nawiązywał z człowiekiem...a potem to człowiek oddał go do ZOO i zamknęli go w klatce między obcymi mu szympansami. Może ta pani swoimi gestami przypomina mu jego dzieciństwo i relacje z człowiekiem. A co w tym złego, że sobie pomachają przez szybę i oboje są szczęśliwi...pani nie czuje się samotna bo ma zwierzęcego przyjaciela a szympans też czuje się lepiej, bo ma swojego człowieka, którego stracił wiele lat temu.
Nick
5 miesięcy temu
Mogla sobie to zwierzę wsiąść do domu
Rolmy
5 miesięcy temu
To w Belgii nie ma jeszcze zalegalizowanych związków zoofilskich? Niepostępowi jacy. Tęczowa międzynarodówka się tym zajmie. Niech się pobiorą(tylko ty
Polak
5 miesięcy temu
Założę się, że to polka
Anna
5 miesięcy temu
nie rozumiem problemu,od kiedy przyjaźń to cos złego, nie będę sie wypowiadać
Magda
5 miesięcy temu
Myślę, że każde zwierzę porzucone przez matkę i wychowane przez człowieka będzie do niego przywiązane.
Proste
5 miesięcy temu
Moim zdaniem, powinni jej pozwolić zamieszkać na stałe ze swoim ulubieńcem - u niego. Wtedy całe stado ich zaakceptuje i oboje będą szczęśliwi.
Herr Moher
5 miesięcy temu
Adie Timmermans z tych Timmermansów?
Polak
5 miesięcy temu
Teraz łatwiej zrozumieć politykę uni nienormalny kraj nienormalne instytucje tam urzędują
He-Man
5 miesięcy temu
To straszne, że nikt nie zapytał prawicowych działaczy, czy czasem nie chcieliby spobie postrzelać do zwierzaka, czy może lepiej po chrześcijańsku go zagłodzić a może - co byloby najbardziej fantazyjne - zapoznać z życiorysem Prymasa Tysiąclecia.
He-Man
5 miesięcy temu
To straszne, że nikt nie zapytał prawicowych działaczy, czy czasem nie chcieliby spobie postrzelać do zwierzaka, czy może lepiej po chrześcijańsku go zagłodzić a może - co byloby najbardziej fantazyjne - zapoznać go z życiorysem Prymasa Milionlecia.
Meg
5 miesięcy temu
Tytuł mocno przesadzony, aby wiecej osób przeczytało. Jak ktos poglaszcze psa, czy przygarnie zwierze to też będzie miał z nim romans.
Bogusław G/33
5 miesięcy temu
Ze zdjęcia od razu widać, że zawróciła mu głowie. Będzie potrzebował dużo czasu, by wszystko to sobie przemyśleć.
Metro66
5 miesięcy temu
To i tak dziwne że ta Europejka nie kazała swojemu partnerowi golić łydek i gotować jej obiadów albo zapraszać na imprezy do przyjaciół .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić