aktualizacja 

Celnicy nie dowierzali. Próbował przemycić pytony w spodniach

3

Do 20 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który próbował przemycić do Stanów Zjednoczonych pytony w spodniach. Celnicy nie mogli uwierzyć własnym oczom, kiedy znaleźli w jego ubraniu aż trzy węże. Prokuratura z miasta Albany poinformowała, że w miniony wtorek 4 października 36-latek usłyszał zarzuty. Za wwiezienie do kraju pytonów birmańskich podejrzany może zapłacić nawet ćwierć miliona dolarów grzywny.

Celnicy nie dowierzali. Próbował przemycić pytony w spodniach
Celnicy znaleźli w spodniach mężczyzny trzy pytony birmańskie (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)

Mieszkaniec Nowego Jorku Calvin Bautista próbował przemycić zwierzęta 15 lipca 2018 roku. 36-latek przejechał autobusem przez granicę kanadyjsko-amerykańską. W jego spodniach znaleziono aż trzy pytony birmańskie.

Gatunek ten jest uznawany w Stanach Zjednoczonych jako "stanowiący zagrożenie dla ludzi". Oznacza to, że import pytonów birmańskich jest ściśle regulowany.

36-latek z dzielnicy Queens usłyszał we wtorek 4 października zarzut nielegalnego przemytu zwierząt i został zwolniony w oczekiwaniu na proces – poinformowało biuro amerykańskiej prokurator Carli Freedman.

Chciał przemycić w spodniach trzy węże. Grozi mu 20 lat więzienia

Jak dotąd głosu w sprawie nie zabrał sam oskarżony. Calvin Bautista nie odpowiedział na żadne pytania lokalnych dziennikarzy.

Nie jest jasne, dlaczego mężczyzna próbował przemycić zwierzęta i gdzie miały one trafić. Nieoficjalna hipoteza mówi, że w Stanach Zjednoczonych czekał już na nie kupiec. Policja jednak nie potwierdziła jeszcze tych informacji.

Prokuratura federalna poinformowała, że przestępstwo przemytu zwierząt zagrożone jest karą nawet 20 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna może też zapłacić grzywnę w wysokości 250 tys. dolarów (ok. 1,2 mln zł).

Pytony birmańskie osiągają pięć metrów długości

Pyton birmański to jeden z dwóch podgatunków pytona tygrysiego. Bywa niekiedy podnoszony do rangi odrębnego gatunku. Występuje głównie w Południowo-Wschodniej Azji: Birmie, Tajlandii, Laosie, Kambodży oraz Wietnamie.

To jeden z największych węży na świecie. Zazwyczaj osiąga od 3 do nawet 5 metrów długości. Ma ciemne cętki i plamki o charakterystycznym wzorze. W hodowli popularne są odmiany albinoskie.

Obejrzyj także: Ogromny pyton na samochodzie na autostradzie w Chinach

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić