Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KLS
|

COVID-19 w Czechach. Jest bardzo źle

14
Podziel się:

W związku z rosnącym wskaźnikiem zakażeń koronawirusem, a także luzowaniem obostrzeń rząd Czech zamyka trzy powiaty sąsiadujące z Niemcami i Polską. Z kolei ich sąsiedzi nie wykluczają zamykania ich granic.

COVID-19 w Czechach. Jest bardzo źle
Miejsce do robienia testów na covid, Czechy 2020 (Getty Images, Gabriel Kuchta)

O północy z niedzieli na poniedziałek zakończy się tam stan wyjątkowy. Zostaną otwarte sklepy i centra handlowe oraz siłownie. Przede wszystkim jednak po zaledwie trzech dniach skończy się izolacja trzech powiatów: chebskiego i sokołowskiego nad granicą z Bawarią i Saksonią, oraz graniczącego z Polską powiatu trutnowskiego, w których zakażonych jest najwięcej.

W czwartek 11 lutego czeski parlament rozpatrywał wniosek rządu o przedłużenie stanu wyjątkowego przynajmniej o dwa tygodnie. Opozycja twierdzi, że gabinet nie może walczyć z kryzysem jedynie za pomocą restrykcji. Minister zdrowia Jan Blatny z kolei ostrzega przed zapaścią szpitali. Parlament odrzucił rządowy wniosek.

W związku z luzowaniem obostrzeń, a jednocześnie rosnącą liczbą zakażeń w Czechach, premier sąsiadującej Bawarii ma sporo powodów do obaw. Dlatego też trzy bawarskie powiaty Tirschenreuth, oraz Cham i Neustadt an der Waldnaab wprowadziły dodatkowe obostrzenia wobec czeskich pracowników.

Jak podaje wp.pl, podczas parlamentarnej debaty były też głosy, że Czechy muszą liczyć z tym, że kolejni sąsiedzi mogą zamykać granice. Czy do tego dojdzie, będzie zależało od tego, jakie obostrzenia będą obowiązywały w tym kraju w nadchodzącym tygodniu.

Zobacz także: Dramatyczny przyrost zakażeń w Czechach. "Chorych będzie więcej"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(14)
SZCZERY
rok temu
Czesi poszli po rozum do glowy..i..doszli do wniosku ze covid to nic innego jak mocniejsza grypa...co daje zamykanie ludzi...nic...kazdy musi go przejsc w lagodny lub cieszy sposob...to jest wirus ..tzw stadny..
Wojciech
rok temu
Bzdury i straszenie. Na Ukrainie niby jest lockdown ale miasta się zbuntowały i wszystko działa normalnie, w Bułgarii w ogóle nikt niczego nie przestrzega i nie ma jakoś stert trupów.
XXX
rok temu
Nie ma zadnego wirusa zadnego COVIDA-19 bujda i tyle
Zenek
rok temu
Niby tak źle u knedli a każdego dnia jest ich tysiące na zakupach w przygranicznych polskich sklepach.Głupi polski rząd zezwala na ich wjazd do nas a w odwrotnym kierunku jest to niemożliwe...
Prawda !
rok temu
Rządy na całym świecie i przedstawiciele międzynarodowego establishmentu medycznego od kilkunastu miesięcy przekonują nas, że życie nie wróci do normy, dopóki cała planeta nie zostanie zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2. Jednak wiele ludzi jeszcze nie rozumie, że promowane szczepionki oparte są na zupełnie nowej eksperymentalnej technologii, która nigdy wcześniej w historii nie była stosowana na ludziach, a wszelkie testy na zwierzętach kończyły się jak dotąd ich zgonem lub poważnymi powikłaniami. Coraz więcej lekarzy i naukowców mówi wprost, że promowane obecnie preparaty mające łagodzić objawy tzw. choroby Covid-19 w ogóle nie powinny być nazywane szczepionkami, ponieważ działają na zupełnie innej zasadzie niż znane nam dotąd tradycyjne szczepionki, i że należy w tym przypadku mówić raczej o „nowej technologii medycznej bazującej na eksperymentalnej terapii genetycznej". Niniejszy film w przystępny sposób wyjaśnia różnicę między tradycyjnymi a nowoczesnymi szczepionkami, opisuje proces całkowitej transformacji technologii szczepionek mający obecnie miejsce w laboratoriach badawczych na całej planecie oraz analizuje etyczne i prawne aspekty trwającej medialnej kampanii (nie pierwszej w historii, ale bezprecedenswej w swej skali) nakłanianiającej ludzi do poddania się największemu eksperymentowi medycznemu w historii ludzkości. Twórca filmu, James Corbett, to wielokrotnie nagradzany niezależny dziennikarz prowadzący od 2007 roku podcast „The Corbett Report” poświęcony bieżącym wydarzeniom na świecie i ich analizie z perspektywy geopolityki, ekonomii, historii, technologii i socjologii. Pochodzi z Kanady, od 2004 roku mieszka w Japonii. Na co dzień nauczyciel angielskiego, pracował też jako wykładowca geopolityki w Studium Generale Uniwersytetu w Groningen.
Gosc2
rok temu
Nie tylko jest alarmujace sytuacja w Czechach, ale w Austri, poludniowym Tyrolu
Akron
rok temu
tylko restrykcje, nie szczepionki. Restrykcje i leczenie. Ale jeżeli się przedłużają, to są błędne- gdzie indziej dziura.Zarażają się 2 osoby przez rozmowę bez masek. ZARAŻANIE TRWA ZWYKLE DO 2 TYGODNI ! Więc skąd dalsze namnożenia wirusa? Tylko praca bywa konieczna i dotyczy to 2 tygodni.
prezes
rok temu
a co się stało z testami które wymyślili polscy studenci na jakimś uniwersytecie który miał odróżnić grypę od wiruska no tak ukryli bo to wszystko skończyło by się 1 dzień
prezes
rok temu
a co się stało z testami które wymyślili polscy studenci na jakimś uniwersytecie który miał odróżnić grypę od wiruska no tak ukryli bo to wszystko skończyło by się 1 dzień
prezes
rok temu
a co się stało z testami które wymyślili polscy studenci na jakimś uniwersytecie który miał odróżnić grypę od wiruska no tak ukryli bo to wszystko skończyło by się 1 dzień
taktak
rok temu
to się nigdy nie skończy albo wtedy kiedy sami będą chcieli albo kiedy przestaną testować
???
rok temu
To będzie tak długo trwało, do puki ludzie się nie obudzą. A będą nas szczuć różnymi odmianami wirusa. Żadna ze szczepionek nie daje nawet 10% powrotu do normalności. Bo szczepionki są dla tych co nas chcą nas zniewolić.
LEKARSTWO
rok temu
wychodzi na to że czesi to idioci, niech się jeszcze zaczepią tą genetyką i umierają, może poszerzymy granice?
Obywatel
rok temu
Zzczujni ciąg dalszy, skończcie już.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić