Indonezja. Kazano im kopać groby. Powód? Brak maseczek

20

We wschodniej Jawie władze zdecydowały się dać nauczkę wszystkim mieszkańcom, którzy nie chcą nosić maseczek. Nakazano im wykopać groby dla zmarłych na COVID-19. To nimi wstrząsnęło.

Indonezja. Kazano im kopać groby. Powód? Brak maseczek
Nakazano im wykopać groby dla zmarłych na COVID-19. (Getty Images, Aditya Irawan, NurPhoto)

Groby wykopano w miejscowości Ngabetan. Zdaniem szefa dystryktu Cerme jest to świetna lekcja dla wszystkich, która być może zniechęci ich, a także pozostałe osoby do nieprzestrzegania zakazów.

Mam nadzieję, że to zniechęci ich do dalszych naruszeń - powiedział Suyono w rozmowie z portalem Tribun News.

W Indonezji na koronawirusa choruje 220 tys. osób

W Indonezji ma miejsce poważny wzrost zakażeń na koronawirusa. W Jawie jest ich obecnie prawie 38 tys., natomiast w Dżakarcie, gdzie znajduje się najwięcej przypadków w całej Indonezji, jest ich ponad 54 tys. Liczba zgonów wzrosła dotąd do ponad 8 700 przypadków. W ciągu zaledwie jednej doby przybyło do szpitali 3 600 nowych pacjentów, u których wykryto COVID-19.

We wschodniej Jawie zmarłych na koronawirusa na miejscowych cmentarzach chowa się codziennie. To setki osób tygodniowo, a rąk do kopania grobów brakuje. Stąd pomysł nawiązania dość surowej współpracy z osobami, które nie przestrzegają nakazów rządowych. Indonezja pod względem zakazów nie różni się mocno od państw europejskich. Mentalność obywateli skłania ich jednak do zachowywania dość luźnej postawy względem COVID-19.

Zobacz także: Batynomus raksasa. Naukowcy odkryli u wybrzeży Indonezji gigantycznego równonoga
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić