o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Korea Północna zastrzeliła urzędnika z Korei Płd. "To była samoobrona"

2
Podziel się

Korea Północna poinformowała, że zastrzelenie ​​południowokoreańskiego urzędnika w zeszłym miesiącu było środkiem samoobrony w związku z obawami o rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Korea Północna zastrzeliła urzędnika z Korei Płd. "To była samoobrona"
Korea Północna poinformowała, że zastrzelenie ​​południowokoreańskiego urzędnika w zeszłym miesiącu było środkiem samoobrony. (Getty Images)
bErLSqpx

Pod koniec września żołnierze Korei Północnej zabili południowokoreańskiego 47-letniego urzędnika, w czasie patrolu w pobliżu morskiej granicy między oboma państwami. Urzędnik, który miał łowić ryby został zastrzelony, a jego ciało polano olejem i spalono, w ramach środków zapobiegawczych przeciwko pandemii COVID-19.

Po incydencie Korea Północna informowała, że podpalono łódź rybaka a nie jego ciało, co jeszcze bardziej oburzyło opinię publiczną i władze Korei Południowej, dlatego Seul wezwał do przeprowadzenia wspólnego śledztwa.

bErLSqpz

Oficjalna agencja informacyjna KCNA z Północy oskarżyła władzę Korei Południowej o podsycanie kontrowersji w tej sprawie, jednocześnie obwiniając Seul za to, że nie powstrzymał urzędnika przed przekroczeniem granicy morskiej z Koreą Północną.

Nasz żołnierz nie mógł nie podjąć środków samoobrony, gdy ocenił, że obywatel Korei Południowej dokonał nielegalnego wtargnięcia na nasze wody - przekazała Koreańska Centralna Agencja Prasowa.

Agencja dodała, że incydent był "wynikiem niewłaściwej kontroli obywatela południowokoreańskiego w newralgicznym miejscu i czasie, podczas gdy istnieje napięcie i niebezpieczeństwo z powodu panującej epidemii koronawirusa, który ogarnia całą Koreę Południową".

bErLSqpF
Dlatego wina za incydent spoczywa najpierw na stronie południowej - oświadczyła agencja KCNA.

Tymczasem kilka dni po incydencie przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w wysłanym liście do Seulu wyraził żal i ubolewanie z powodu zastrzelenia urzędnika z Korei Południowej przez północnokoreańskich żołnierzy.

Zobacz także: Kim Dzong Un przeprasza swój naród. W tle parada ogromnych pocisków balistycznych
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErLSqqa
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Swojak
9 miesięcy temu
Ksiadz wini pana pan wini księdza to jest ,żywot człowieka uczciwego , Mikołaja Reja
rozkaz
9 miesięcy temu
Przecież o tym było już dawno temu, i teraz znowu? Pewnie przyszedł rozkaz z KCNA, odgrzejcie kotleta albo napiszcie cokolwiek, aby ludzie myśleli, że on żyje...?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić