Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Ksiądz celował bronią w kobiety. Zmienił parafię i wciąż uczy w szkole

25
Podziel się

Tomasz K. podczas protestów Strajku Kobiet wyciągnął broń i celował w dwie kobiety biorące udział w pochodzie. Mimo wyroku i przyznania się do winy wciąż może uczyć w szkole.

Ksiądz celował bronią w kobiety. Zmienił parafię i wciąż uczy w szkole
Zdjęcie ilustracyjne. (PAP, Pixabay)
bELyqGrV

27 października ubiegłego roku wikariusz Tomasz K. postanowił razem ze swoim kolegą wybrać się pod Archikatedrę Oliwską, by bronić kościoła przed strajkującymi wówczas kobietami. Po drodze panowie spotkali auto z opozycyjnymi atrybutami - parasolką, którą pasażerka wystawiła za ono i wieszakiem zawieszonym przy lusterku. Tomasz K. miał zrównać się z samochodem uczestniczek protestu, wycelować bronią w kobiety i zapytać: "Jak się teraz czujesz?". Nie obyło się też bez wyzwisk w ich stronę.

Sprawa trafiła do sądu. Tomasz K. miał opublikować przeprosiny i wypłacić poszkodowanym nawiązkę w wysokości 3 tys. zł. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", pełnomocnik zastraszonych kobiet poinformował, wyrok uprawomocnił się pod koniec czerwca, ale pieniądze do tej pory nie zostały wypłacone, a przeprosiny nie zostały wydane w takiej formie, w jakiej miały być.

bELyqGrX

Ks. Tomasz K. pełnił wtedy posługę w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie. Jak donosi "Gazeta Wyborcza" uczył też w Szkole Podstawowej nr 77 w Gdańsku, jednak placówka po zajściu zerwała tę współpracę. Wikariusz został przeniesiony też do innej parafii, skąd dostał skierowanie do nauczania jako katecheta w Szkole Podstawowej nr 7 im. Karola Wojtyły w Rumi. Rodzice i uczniowie nie byli z tego zadowoleni, gdy dowiedzieli się o przeszłości duchownego.

Ksiądz Tomasz poinformował wówczas, że nie jest karany – co potwierdza zaświadczenie z sądu. Nie jest też sprawcą przestępstw na tle seksualnym. Tym samym spełnia kryteria zatrudnienia w szkole. Ponadto twierdził, że doniesienia medialne na jego temat są niezgodne z prawdą - poinformowała "Wyborczą" Liliana Król, dyrektorka SP nr 7.
bELyqGsd

Nauczyciele mają rozmawiać z rodzicami i uczniami na ten temat, by poznać ich opinię. "Wyborcza" podaje również, że ksiądz Tomasz K. wyszedł z inicjatywą spotkania z podopiecznymi i ich rodzicami, by "rozwiać wszelkie wątpliwości".

Zobacz także: Kontrowersyjny raport. Tomczyk uderza w Jakiego
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELyqGsy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Giter
miesiąc temu
A potem minister Czarny zdziwiony- dlaczego wypisują rodzice dzieci z religii...
Aga
miesiąc temu
Ksiądz miał replikę-zabawkę broni. To nie była żadna broń ostra tylko zabaweczka. Media nie podając tego szczegółu manipulują opinią publiczną. Zrobiły z księdza prawie mordercę.
Miecznik
miesiąc temu
Modlitwą, mord, nienawiść do człowieka, okrucieństwo ,bezprawie i korupcja to zalety państwa wyznaniowego!Sądy w bardzo dużym stopniu z klerykalizowane wydają wyroki zgodnie ze swoim wyznaniem a po żal się Boże suweren głupszy od małpy w zoo!!!
bELyqGsz
Oj oj!
miesiąc temu
Jak to nie był karany, skoro jest prawomocny wyrok i przyznanie się do winy???? No coś tu nie gra!!!!
Kika
miesiąc temu
To skandal by ksiądz uczył w szkole,to nie jest dobry przykład dla dzieci.Kuria powinna go wysłać do zakonu,by w zamknięciu przemyślał swoje postępowanie.
Iki
miesiąc temu
Gangsterzy i mafiozi powinni zostać księdzami. Robili by to co robią dalej i nie baliby się, że kiedykolwiek za to zapłacą.
atak na kosci...
miesiąc temu
Włoski ksiądz został umieszczony w areszcie domowym za kradzież około 100 tys. euro z funduszy kościelnych i darowizn parafian. Wiernych zapewniał, że pomaga biednym, jednak on wszystko wydał na narkotyki i imprezy gejowskie.
super bozek
miesiąc temu
Ksiądz co gwałcił półprzytomną staruszkę na oddziale paliatywnym w Makowie Podchalańskim dostał w opiekę parafię w Bachowicach powiat Wadowice.
slowo na k
miesiąc temu
jak was nazywac? ludzi kleczacych prze gwalcicielami dzieci, zyjacych jak pasozyty z emerytow w palacach i dworkach?
mniam
miesiąc temu
Ksiądz co gwałcił półprzytomną staruszkę na oddziale paliatywnym w Makowie Podchalańskim dostał w opiekę parafię w Bachowicach powiat Wadowice.
Emeryt
miesiąc temu
Konkordat jest źródłem lekceważenia prawa przez czarną mafię. Unieważnienie konkordatu wyrwie Polskę z chciwych macek czarnej kościelnej ośmiornicy.
Emeryt
miesiąc temu
Czarna mafia jak zawsze chroni swoich. Lekceważą prawo i śmieją się wszystkim w twarz bo mają konkordat.
Klara
miesiąc temu
Jezus gdy zobaczył handlarzy w świątyni to co zrobił? Wkurzył się, wziął kij(bicz) i siłą powyganiał. Czyli użył przemocy, ponieważ oni profanowali świątynię. Proszę przeczytać w ewangelii.
bELyqGsr
alarmujace
miesiąc temu
Dla prawego obywatela nie ma usprawiedliwienia na takie zachowanie. Ksiadz w nagrode,ze nie zgwalcil i jeszcze nie zabil ma sprawowac funkcje katechety? Chore!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić