o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

Rumuńscy grzybiarze. Leśnicy pokazali zdjęcie z Podkarpacia

120
Podziel się

W ostatnim czasie podkarpackie lasy regularnie odwiedzają nie tylko grzybiarze z Polski, lecz także zza południowej granicy. Niestety, często pozostawiają po sobie niemały bałagan. Konieczne było poproszenie o pomoc funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej.

Rumuńscy grzybiarze. Leśnicy pokazali zdjęcie z Podkarpacia
Tak wygląda miejsce, w którym koczowali grzybiarze z Rumunii (Nadleśnictwo Dukla)
bECKPTfp

Jak relacjonuje rzecznik Lasów Państwowych, problem dotyczy zwłaszcza lasów na terenie Beskidu Niskiego. Obywatele Rumunii przyjeżdżają na teren Polski we wczesnych godzinach rannych, aby grupowo zbierać grzyby.

Zagraniczni grzybiarze zaśmiecają środowisko. Lasy Państwowe reagują

Od czasu pojawienia się zagranicznych grzybiarzy na podkarpaciu w lasach częściej można znaleźć śmieci. Obywatele Rumunii organizują specjalne obozowiska, jednak często nie sprzątają po sobie.

bECKPTfr

Aby skłonić zagranicznych grzybiarzy do dbania o porządek, pracownicy Lasów Państwowych musieli poprosić o pomoc funkcjonariuszy policji i Straży Granicznej. Towarzyszą oni pracownikom Straży Leśnej w trakcie patrolowania okolicy i wyciągania konsekwencji wobec osób zaśmiecających lasy.

W ciągu kilku dni Straż Leśna z nadleśnictw Dukla i Rymanów nałożyła łącznie 15 mandatów karnych na obywateli Rumunii za nieuprawniony wjazd do lasu. Przyjmują te mandaty z pokorą, uiszczając karę w gotówce – podkreśla Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie (Lasy Państwowe).
bECKPTfx
Zobacz także: Zobacz też: Jak bezpiecznie zbierać grzyby

Jak zaznacza Wojciech Zajdel, osoby zza południowej granicy mogą przyjeżdżać do Polski w celu zbierania grzybów. O ile przebywają w naszym kraju legalnie oraz nie łamią prawa, są traktowani na równo z innymi obywatelami Unii Europejskiej.

bECKPTfy
Za samo zbieranie grzybów nie możemy traktować tych ludzi inaczej, niż naszych rodaków, bowiem polskie prawo nie limituje możliwości zbioru runa leśnego. Dopóki nie popełniają przestępstwa i legalnie przebywają u nas, są traktowani jak każdy obywatel Unii Europejskiej – tłumaczy Wojciech Zajdel (Lasy Państwowe).
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECKPTfS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(120)
Gosia
2 dni temu
To tak samo ludzie jak my .ratują się jak mogą żeby godnie żyć
Sven Hannaval...
3 dni temu
Od zawsze powtarzam POLSKIE LASY DLA RUMUNÓW!!!! Dla polaków ołów.
Luigi Poppesc...
3 dni temu
Grzyby to polki rumunom czyszcza ustami. Rumuni to pan polska jakby nie Rumuni to by nie było solidarnosci ani powstania Warszawskiego. Niebawidzicie nas bo pamiętacie jak oswobadzalismy żydów z budowanych przez was obozów zagłady.Jak rarowalismy Ukraińców których na Wołyniu mordowaliscie bestialsko też pamiętacie. Chwala wielkiej Rumunii!
bECKPTfT
Kaja
3 dni temu
A co z kwarantanną ??? Ich nie obowiązuje ? A szczepienie ??? Nikogo nie interesuje ???
Pawel
3 dni temu
Ten artykul czytalem juz 2-3 lata temu.nawet zdj.to samo
Amne
4 dni temu
Zabić ich i tyle , zwierzaki zjedzą i po problemie :)
Taaaaa
4 dni temu
I co PiS znowu będzie musiał coś zrobić, tym razem nałoży limity na ludzi, bo cyganie przyjeżdżają i kradną grzyby? I tym to sposobem o grzybach w occie, grzybowej czy pierogach na Wigilię będziemy mogli zapomnieć.
Ehhhh
4 dni temu
Cyganie od zawsze kradli kradną i kraść będą. To nie żadni Rumuni tylko Romowie prowadzący tułaczy tryb życia. Od wieków pozostawiali po sobie syf, dlatego ludzie ich przeganiali, bo nie dość, że kradli to jeszcze śmecili a do tego roznosili choroby i wszy.
Zwzzz
4 dni temu
Wprowadzić limit dla na zbieranie grzybów tak jak na zachodzie , i wysokie kary za przekroczenie limitu
Teddy
4 dni temu
Dlaczego nie ma tak jak na Zachodzie,max 1kg na osobe!!!!!!!
Wert
4 dni temu
A czemu u siebie nie zbierają grzybów co lasów nie ma czemu w Niemczech Francji Szwecji Anglii Danii nie zbierają... przegonić halastre bo będzie lada chwila jak za Niemca partyzanci i w tedy święty boże nie pomorze jak pójdą w ruch narzędzia ogrodnicze.. chalastre przegonić
???
4 dni temu
A u nich nie ma lasów czy grzybów w lasach?
Tre
4 dni temu
Nawet Cygan do Polski już tylko na grzyby bo tam nie ma nic więcej
bECKPTfL
Antoni Maciar...
4 dni temu
To cyganie a nie Rumuni a to duża różnica!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić