Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Lek na koronawirusa. Amerykański stan zmienia przepisy

2

Władze stanu Ohio zdecydowały się na aktualizację przepisów dotyczących sprzedaży hydroksychlorochiny. Kiedy nowe zasady wejdą w życie, nie wszyscy klienci aptek będą mogli otrzymać lek – nawet jeśli posiadają ważną receptę.

Lek na koronawirusa. Amerykański stan zmienia przepisy
Hydroksychlorochina jest błędnie uważana za lek na koronawirusa (Getty Images, Manjurul)

Nowe przepisy wejdą w życie w czwartek 30 lipca. Obejmują one zarówno apteki, jak i kliniki oraz inne placówki medyczne. Zgodnie z rozporządzeniem nie będą one mogły sprzedawać hydroksychlorochiny, jeśli ma służyć do leczenia COVID-19 lub ochrony przed zarażeniem koronawirusem.

Koronawirus: hydroksychlorochina nie będzie stosowana do leczenia COVID-19

Twórcy nowego prawa przewidzieli wyjątki od reguły. Jak podaje "New York Post", zakaz nie dotyczy sytuacji, kiedy lek jest nabywany w ramach badań nad jego skutecznością w leczeniu COVID-19. Klienci muszą najpierw przedstawić dokumentację, z której wynika, że biorą udział w testach.

Hydroksychlorochinę mogą również kupić właściciele zwierząt. Dotyczy to sytuacji, kiedy lekarz uzna za stosowne podanie leku na malarię ich pupilowi i wystawi stosowną receptę.

Wprowadzenie nowego prawa jest motywowane dobrem pacjentów. Cameron McNamee, dyrektor ds. Polityki i komunikacji zarządu, podkreślił jednocześnie, że zakaz nie ma nic wspólnego z Donaldem Trumpem. Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych jest wielkim zwolennikiem podawania chorym na COVID-19 hydroksychlorochiny.

Zobacz także: Zobacz też: Krew lamy lekiem na koronawirusa. Nadzieja w walce z pandemią COVID-19
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić