Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

"Nagrywaj, nagrywaj!". Dantejskie sceny na Orlenie w Zakopanem. Policjant kontra kobieta

669
Podziel się:

Do kłótni i szarpaniny z policjantami doszło na stacji Orlen na zakopiańskim Ustupie (woj. małopolskie). Funkcjonariusze właśnie tankowali radiowóz, gdy zauważyli grupę osób bez obowiązkowych maseczek. Większość zignorowała zwróconą przez policję uwagę.

"Nagrywaj, nagrywaj!". Dantejskie sceny na Orlenie w Zakopanem. Policjant kontra kobieta
Funkcjonariusze zwrócili uwagę grupie osób. Troje zignorowało polecenie policjantów (Google Maps, Facebook)

Polecenie policjantów zignorowało troje z pięciorga klientów stacji Orlen. Gdy funkcjonariusze poprosili ich o podanie danych osobowych, odmówili i zaczęli się oddalać.

Policjanci zwrócili uwagę tej grupie. Dwie osoby zastosowały się, a trzy inne zignorowały prośbę. Odmówiły także podania swoich danych osobowych – relacjonował asp. sztab. Roman Wieczorek w rozmowie z "Gazetą Krakowską".

Przepychanki z funkcjonariuszami policji na stacji Orlen w Zakopanem

Żeby zidentyfikować klientów stacji Orlen, funkcjonariusze zamierzali dowieźć ich na komendę. W rezultacie wybuchła kłótnia, zakończona przepychankami. Jedna z uczestniczek zamieszania podeszła do radiowozu i celowo popchnęła drzwi pojazdu tak, aby przycisnęły policjanta.

Zobacz także: Zobacz też: Ukrył się w beczce. Nie taki sprytny przestępca z gminy Małomice

Po uderzeniu policjanta drzwiami kobieta podjęła próbę ucieczki, jednak mundurowy doścignął ją, a następnie powalił na ziemię. - Nagrywaj, nagrywaj! - krzyczał jeden ze świadków do innego. Ostatecznie konieczne okazało się wezwanie na stację Orlen drugiego radiowozu.

Jak podaje Gazeta Krakowska, jedna z legitymowanych osób otrzymała dwa mandaty po 500 zł. Pierwszy był karą za brak maseczki, drugi – używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym.

Dwie osoby czekają poważniejsze konsekwencje. Mundurowi skierowali do sądu sprawę o wykroczenie, a dla jednej z osób – do prokuratury o naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(669)
brawo
4 miesiące temu
Za komuny tak było!!!!! . Każdemu według jego zasług!!!!, i to było sprawiedliwe.!!!!!!!! .
gość
9 miesięcy temu
Jestem ciekaw czy w nocy by się odezwali.
Adamoro
9 miesięcy temu
Dobrze że nikogo tym razem nie udusili,ludzie mieli dużo szczęścia
Rawa
10 miesięcy temu
Nie mieli sukcesów więc sztucznie wywołali konflikt! Zeolnić natychmiast nadgorliwych ze służby.
Sprawiedliwa....
10 miesięcy temu
Prawidłowo. Absolutnie. Policja jest od tego żeby ich szanować i czuć przed nimi respekt. I każdy kto tego nie rozumie powinien to zrozumieć. Dosyć pobłażania. Wszyscy Policjanci powinni Nie patyczkować się z bezczelnymi gnojami którym wydaje się że są ponad prawem. Koniec kropka. Więcej takich akcji to reszta się zastanowi. Brawo Policja. Nareszcie.
Ada
10 miesięcy temu
Dotkliwie ukarać finansowo! To chamstwo się szerzy prawie w każdym mieście. Zapomnieli, jak ludzie umierali, wszystko było pozamykane. To okropny i długi okres. Wszyscy byliśmy zmęczeni. A jednak spora część i tak ignorowała sanitarne obostrzenia. Nie miała szacunku do swoich i innych. To w najczystszej postaci egoizmy. Wreszcie powinno się karać. Do tej pory nieustannie służby prosiły, pouczały. Nawet ludzie kościoła zachowują się bezczelnie. Wystarczy odwiedzić kaplicę na Jasną Górę. Tam jest tragicznie. Byłam, widziałam i wyszłam. Byłam zaskoczona, że ludzie składają ręce do modlitwy, a łamią podstawową zasadę miłości do bliźniego. Właśnie nie zakrywając ust i nosa. A o dystansie to już nawet nie ma mowy. Smutna jest świadomość katolików. Nawet tu pojawiają się egoiści. Przestało się zwracać uwagę o podstawowych obowiązkach epidemicznych. Wystarczy regularnie przez mikrofon odpowiednio uświadamiać i napominać wiernych. Bardzo byłam zasmucona takim widokiem. Tego wszystkiego jest już za wiele. Społeczeństwo się rozpasało. Zapomniało, że demokracja to nie "róbta, co chceta". Zachwyca się zachodem szukając tam wzorców? Zapraszam do Francji, Niemiec, również Kanady, Australii. Tam można zapoznać, ewentualnie doświadczyć, jak traktuje sie tych, którzy łamią prawo. Zapraszam!!! To wreszcie się uspokoicie. Nie ma taryfy ulgowej dla łamiących prawo! I tak ma być. Dlatego dla dobra naszego społeczeństwa czas najwyższy zahamować to chamstwo i wulgaryzm z przestrzeni publicznej! Ataki na funkcjonariuszy szczególnie. Tylko dotkliwe kary finansowe...To boli każdego... musimy powrócić do normalności, żeby do końca nie zdemoralizować najmłodszych. I tak dostatecznie ich już skrzywdziliśmy złymi wzorami.
heniozgór
10 miesięcy temu
No i prawidłowo! Powinni jeszcze pałami dostać porządnie w plery to by się nauczyli!:P - Brawo Policja!!! Tak 3mać!!! :)
Rozsądny
10 miesięcy temu
Poprawka , wystarczyło uczciwie się zastosować tak miało być
Rozsądny
10 miesięcy temu
Dostali to na co zasłużyłi a wystarczyło się uczciwie zaatakować do obowiązujących tam zasad i jeszcze skakali do policji , brawo słuszna reakcja mundurowych
Gość
10 miesięcy temu
Nie widzicie jak Ci pseudoeksperci bombardują ? amantadyne podawaną pacjentom w chwili zagrożenia życia przez lekarza ktory wyleczyl już setki ludzi w Polsce? Przy amantadynie mówią że ma powiklania ale że po szczepieniach na covid jest dużo powiklan a nawet zgonów to już nic nie wspominają... Tylko że amantadyna jest lekiem stosowanym od lat i lekarz ten mówi publicznie o tym jak skutecznie leczy ludzi a szczepionke zrobiono w ciągu paru miesiecy. Wiec to samo już mówi za siebie że tu nie chidzi o zdrowie pacjenta ale o kase i plan do wykonania... A ludzie rzucili sie na ten eksperymentalny produkt jak malpy na rzuconego im banana ... Bezmyslnie...
tomi
10 miesięcy temu
Chyba milicja a nie policja. A to policja jeszcze jest? to raczej jakieś niedobitki... Przecież policja się mocno zeszmaciła i nadal jak widać się szmaci pilnując nielegalnego "obowiązku" zakładania pieluch na twarz w miejscach publicznych.
Ewka
10 miesięcy temu
To policja już nie miała nic lepszego do roboty?!?!? W UK 60% ludzi w szpitalach w ciężkim stanie z Covidem to zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki!!! To już zostało oficjalnie potwierdzone i Borys Johnson musiał się do tego publicznie odnieść. Zacznijmy wreszcie słuchać lekarzy a nie lobbistów i naganiaczy opłacanych przez wielkie firmy farmaceutyczne. Kto zarabia na nic nie wartych maseczkach? Przed czym nas chronią te szmaty na twarzy?
Danczes
10 miesięcy temu
Jak to ktoś mądry określił Da ludzie z genem niewolnika i z genem wolnościowca Jak czytam komentarze to większość popiera pseudo władzę a co za tym idzie tym ludziom odpowiada taki stan rzeczy jaki jest narzucony ograniczając i utrudniając ludziom wolnym życie Milicja po policją ich nazwać nie można jest upolityczniona jak media TVP Jeśli ktoś się cyka niech nosi gacie na mordzie niech się szczepi pozwala się zamykać w domu z możliwością wyjścia tylko do pracy i na zakupy ale niech tacy... zostawią w spokoju bo nie wierzę w całą tą pseudo pandemię To nawet pod epidemię nie podchodzi Jest kolejna choroba i trza się z tym pogodzić bo nie jest zaraźliwa tak jak o tym władza mówi
Sceptyk
10 miesięcy temu
Grażynka wstydziła się imienia?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić